PDA

Zobacz pełną wersję : SKĄD ZIEMIE ?



twoxxet
29-09-2009, 19:09
Witajcie. Muszę podnieśc teren o jakieś 30 cm na działce 1000 m i nie mam zielonego pojęcia skąd wziąc ziemie wiem że można kupic ale to jakieś straszne pieniądze kosztuje czy jest może jakiś inny sposób na zdobycie ziemi może z jakiegoś wykopu ?

anzys
29-09-2009, 19:18
Witajcie. Muszę podnieśc teren o jakieś 30 cm na działce 1000 m i nie mam zielonego pojęcia skąd wziąc ziemie wiem że można kupic ale to jakieś straszne pieniądze kosztuje czy jest może jakiś inny sposób na zdobycie ziemi może z jakiegoś wykopu ?

Tanio tego raczej nie załatwisz.
Możesz spróbować dać tablicę "przyjmę ziemię" itp ale wątpię w skuteczność tego rozwiązania lub kupić blisko ziemię rolną, załatwić zezwolenie na staw i masz ziemię za koszt usługi a przy okazji staw. Co prawda tanie to też nie będzie

Jerzysio
29-09-2009, 19:19
Jeździsz po okolicy i patrzysz czy nie ma większej budowy.
Dogadujesz się z kierowcą(mi) za 50-100 pln za kurs ( zależy ile km - im mniej tym lepiej :D ).
Pzdr
J

PS

... oczywiście patrzysz czy gruzu przypadkiem nie wywożą....
oczywiście...

bladyy78
29-09-2009, 19:26
Daj ogłoszenie że przyjmiesz ziemie przywiozą Ci za darmo. Za zwałkę trzeba płacić a jak do ciebie będą mieli bliżej to będą wozić do Ciebie. Tylko nie licz na to ze ta ziemia to będzie jakaś super bo może w niej być wszystko. Najlepiej pojeździj po okolicy i wypatruj wywrotek a najlepiej szukaj jakiś placów budów w pobliżu llub większych inwestycji tam jak prowadza wykopy to z ziemią nie maja co robić i ja wywożą.

Jerzysio
29-09-2009, 19:30
Uważaj !

"Przyjmę ziemię" znaczy się na 100% masz gruz i śmiecie.
Zrzucą pierwszą z ziemią a potem sypią co popadnie.....
Jak dasz parę złotych to przynajmniej syfu nie nawiozą...
J

twoxxet
29-09-2009, 19:40
Widze że na forumowiczów można liczyc będę próbował wg porad myśle jeszcze o dogadaniu się z jakimś kiero budowy z okolicy.

p1oterek
29-09-2009, 21:47
Ja miałem farta bo budowali w okolicy Lidla i udało się kupić ziemię w cenie 20 zł za kurs 15 ton, ale już taka lepsza ziemia z pola to 250 zł za 30 ton.
Pozdro

29-09-2009, 22:51
... czy jest może jakiś inny sposób na zdobycie ziemi może z jakiegoś wykopu ?

idziesz na cmentarz i dogadujesz sie z grabarzem ... :-?

daggulka
29-09-2009, 23:16
wbrew pozorom zdobycie dobrej ziemi nie jest takie proste :roll:
sama wiosną chciałam 1-2 wywrotki - niestety ceny zabijały ....
od ludzi też się nie udało ... ludzie muratora czytają czy jaki czort ...
bo nikt sie pozbyć takowej ziemi nie chciał -
mówili, ze se na przyszłość na równanie terenu zostawiają :roll:

bladyy78
30-09-2009, 06:38
Czyli co mówicie że ziemia w cenie :D a ja jak wywoziłem ziemię tamtego roku to szukałem zwałki dawałem ogłoszenia i nikt nie chciał wziąć, w przyszłym też będę miał jej do wywiezienia może ktoś potrzebuje :wink: .

AnnaP.
30-09-2009, 08:37
Ja zdobyłam 9 wywrotek 20 tonowych (chyba - długie niebieskie) z robót na krajowej 5. Porzeszają drogę i ziemia jest z sąssiednich pól rolnych - 2 klasa - piękna czarna bez chwastów. Jesli ktoś buduje się na trasie Wrocław-Trzebnica to zachęcam, bo jest okazja.

daggulka
30-09-2009, 09:35
Czyli co mówicie że ziemia w cenie :D a ja jak wywoziłem ziemię tamtego roku to szukałem zwałki dawałem ogłoszenia i nikt nie chciał wziąć, w przyszłym też będę miał jej do wywiezienia może ktoś potrzebuje :wink: .

a teraz to już pozamiatane ... trawa se rośnie , jak se pomyśle że jeszcze raz miałabym się z tym babrać to aż mnie trzęsie :roll: :oops: :lol:

anetina
30-09-2009, 11:25
ja bym chętnie przyjęła ziemię :D
ale nikt w pobliżu się nie chce pozbyc :(

daggulka
30-09-2009, 11:29
sprawdź , Anetina czy Ci gdzieś autostrady nie budują w pobliżu :wink:
przeca ponoć wedle informacji mamy dalekoposunięte prace przy drogach ... toć gdzieś cholera muszą kopać, nie? :lol:

anetina
30-09-2009, 11:32
no własnie nic na razie nie słychać

chociaż plany budowy jakiś km ode mnie są podobno już 25 lat :D

Monika.Sz-a
30-09-2009, 13:22
ja na działce mam trochę ziemi.. podobno "jeden kamaz" :wink: jakby ktos chciał przyjehcać i trochę zabrac to chętnie sie pozbędę- jeszcze troche poleży i zaczne udeptywac po działce :-?
nawieziona została z pogłębianej ulicy- płaciłam 70zl za samochód- trochę za dużo przywieziono- więcej niż zamawiałąm iestety- chętnie oddam jesli ktoś by chciał wziąć i wybawić mnie z kłopotu

anetina
30-09-2009, 13:25
taaaaaaaaaaaaa, ale jesteś za daleko?

gdzieś pod Warszawą się budujesz?

Monika.Sz-a
30-09-2009, 13:32
3km za Legionowem w stronę zalewu- Łajski.

wątpię czy ktos się skusi na zabranie ziemi- ale tak ogłaszam- a nuż ktos będzie chętny.
czytałam że czasem forumowicze podjeżdzali przyczepką i zabierali od budujących się- może i ja na kogos trafię

anetina
30-09-2009, 13:38
ja bym wzięła, gdybyś mieszkała chociaż ze 100 km blizej mnie

daggulka
30-09-2009, 15:38
mialem szczęscie - na drodze 150m ode mnie robią szeroki chodnik asfaltowy - wybieraja ziemie, sypia kamień i potem bedzie tam asfalt. Cała ziemia co wybieraja idzie na moją działkę :)

szczęściarz :roll: :D

u nas jak rolnik zorał posesję - jak zobaczyliśmy jak to wygląda - to centralnie załamka nas dopadła ... ale ziemi znikąd ...trza było robić tak żeby było dobrze ... sie udało ... ale moje marzenia o podniesieniu terenu na zadku działki legły w gruzach :roll:
no ale wiecie : jak sie nie ma co sie lubi.... :wink:

enickman
30-09-2009, 17:16
jakieś te Twoje marzenia to takie przyziemne :-)

daggulka
30-09-2009, 17:31
jakieś te Twoje marzenia to takie przyziemne :-)

to było jedno z wielu ... inne mam bardziej odlotowe :wink: :lol:

twoxxet
30-09-2009, 19:09
Panie brzoza pana miejsce to w piaskownicy z takimi żartami i wynocha z tego tematu !!!

A dziewczynom dziękuję za rady i powiem szczerze że w okolicznej miejscowości budują droge i mam zamiar się tam jutro udac, oczywiście poinformuje Was o efektach

pozdrawiam

enickman
30-09-2009, 19:11
uuuu

no to ja też się wynoszę i mam nadzieję, że już nie trafię na Twój żaden wątek chłopaku

Aha - od razu mówię - wynocha też z moich!

A_dam
30-09-2009, 19:18
A ja na swojej budowie zrobiłem wielką piaskownicę. Zakupiłem i przewiozłem około 700 kubików piasku. Planuję dorzucić w przyszłości jeszcze około 150 kubików i będzie ok. Nie każdy jednak buduje na wsi.
Pozdrawiam.

daggulka
30-09-2009, 19:35
A ja na swojej budowie zrobiłem wielką piaskownicę. Zakupiłem i przewiozłem około 700 kubików piasku. Planuję dorzucić w przyszłości jeszcze około 150 kubików i będzie ok. Nie każdy jednak buduje na wsi.
Pozdrawiam.


prywatną osobistą plażę robisz? palmy bedziesz sadził? :o :roll:

anetina
01-10-2009, 08:09
A ja na swojej budowie zrobiłem wielką piaskownicę. Zakupiłem i przewiozłem około 700 kubików piasku. Planuję dorzucić w przyszłości jeszcze około 150 kubików i będzie ok. Nie każdy jednak buduje na wsi.
Pozdrawiam.

piasku to ja mam tysiace metrów :D
mogę dać :D

01-10-2009, 10:44
]Panie brzoza pana miejsce to w piaskownicy z takimi żartami i wynocha z tego tematu !!!

twoxxet- jesli moje rady Ci nie odpowiadaja - możesz ich nie czytac
od cenzurowania co wolno pisac, a co nie jest Moderator

tak wiec, tę uwage mozesz sobie skierowac do własnego dziecka ...

lobo0
01-10-2009, 12:45
Czyli co mówicie że ziemia w cenie :D a ja jak wywoziłem ziemię tamtego roku to szukałem zwałki dawałem ogłoszenia i nikt nie chciał wziąć, w przyszłym też będę miał jej do wywiezienia może ktoś potrzebuje :wink: .

W zasadzie ja przyjmę, ale jeszcze w tym roku. Jak jesteś zainteresowany to PM

f.5
01-10-2009, 12:55
Płacę w Tychach 1000 za wannę 250 za kamaza.
Narazie podnosilem teren o jakies 40 -50 cm kto mowil ze budowa domu jest tania ?

anetina
01-10-2009, 13:39
Płacę w Tychach 1000 za wannę 250 za kamaza.
Narazie podnosilem teren o jakies 40 -50 cm kto mowil ze budowa domu jest tania ?

na razie jewszcze nie budowa domu
ale .... gospodarowanie terenu :D :D :D

twoxxet
01-10-2009, 17:28
z tobą brzózka nie rozmawiam bo nie lubie rozmawiac z ludzmi o małym poziomie intelektualnym... i to już wszystko co mam ci ( specjanie z małej litery) do napisania, możesz pisac co chcesz ...

wracając do tematu rozmawiałem dziś z człowiekiem, który wozi piasek i ziemię powiedział mi 350 za 12m3 ziemi myśle że to nie jest drogo ale chyba i nie tanio

enickman
01-10-2009, 17:34
sorry ale nie mogę się powstrzymać:

to siebie chyba też nie lubisz?

daggulka
01-10-2009, 17:41
z tobą brzózka nie rozmawiam bo nie lubie rozmawiac z ludzmi o małym poziomie intelektualnym... i to już wszystko co mam ci ( specjanie z małej litery) do napisania, możesz pisac co chcesz ...


aleśśśśśś pojechał, koleś :-?

tak się składa .... iż mam 100% pewność , iż brzoza nie jest małym intelektualnie człowiekiem ...
więcej szacunku człowieku .....

enickman
01-10-2009, 17:43
nie mówiąc już o tym, że poziom to raczej bywa niski

bladyy78
01-10-2009, 19:48
Czyli co mówicie że ziemia w cenie :D a ja jak wywoziłem ziemię tamtego roku to szukałem zwałki dawałem ogłoszenia i nikt nie chciał wziąć, w przyszłym też będę miał jej do wywiezienia może ktoś potrzebuje :wink: .

W zasadzie ja przyjmę, ale jeszcze w tym roku. Jak jesteś zainteresowany to PM
Ziemia tak jak pisałem będzie dopiero w przyszłym roku bo będę wkopywał oczyszczalnię.

Marcin_Pe
02-10-2009, 13:51
z tobą brzózka nie rozmawiam bo nie lubie rozmawiac z ludzmi o małym poziomie intelektualnym... i to już wszystko co mam ci ( specjanie z małej litery) do napisania, możesz pisac co chcesz ...


heh pozostaje tylko zmienić nicka i zacząc od nowa;) jeśli nie to polecam "Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę" chociaż tam też pewnie nie będą chcieli gadać.
ja też niby z warsiawy ale rzadko się spotyka takiego "rasowca":)

Regut1
02-10-2009, 14:01
z tobą brzózka nie rozmawiam bo nie lubie rozmawiac z ludzmi o małym poziomie intelektualnym... i to już wszystko co mam ci ( specjanie z małej litery) do napisania, możesz pisac co chcesz ...

Grunt to mocne przekonanie o wyższości własnego poziomu intelektualnego. Jeżeli jest rzeczywiście taki jak piszesz to na pewno starczy go na tyle żeby się :oops: i przeprosić lub zmienić treść komentarza. W innym wypadku udowadniasz, że jest inaczej niż napisałeś.

enickman
02-10-2009, 14:35
albo jak już nie starczy ludzi do rozmawiania to pozostaje rozmowa z samym sobą

piwopijca
02-10-2009, 16:05
Najlepsza ziemia to w Kruzewnikach, taka nasza -swojska.
Co tam bedziesz po swiecie sie uganial, lepszej jak naszej - Kruzewnickiej nie znajdziesz ...

Pzdr.

twoxxet
02-10-2009, 16:53
widze że niektórych to bardziej pzoziom intelektualny i miejsce zamieszkania interesuje ale przypominam że jest to temat o oddawaniu i przyjmowaniu ziemi!!!

A więc jeżeli ktoś ma ziemię do oddania w najbliższym czasie lub planuje oddac w wakacje przyszłego roku to chętnie przyjmę

enickman
02-10-2009, 16:55
ok - wróćmy do tematu
uschła mi paprotka wobec czego mam do oddania ziemię doniczkową
objętościowo oceniam jej ilość na 10 garści

daggulka
02-10-2009, 19:49
ok - wróćmy do tematu
uschła mi paprotka wobec czego mam do oddania ziemię doniczkową
objętościowo oceniam jej ilość na 10 garści

oj, nieładnie nie dbać o kwiatuszki.... :lol:

do autora .... nie napinaj się tak ...
czasem trza o głupotach popierniczyć coby nie zwariować .... :wink: :D

twoxxet
04-10-2009, 11:07
wiesz daggulka ja niestety nie mam czasu o pierdołach pierniczyc z obcymi ludzmi ( wole ze znajomymi i przyjaciółmi) i wiesz co myślałem że na tym forum naprawde można się czegoś dowiedziec nauczyc itd ale niestety z każdym postem przekonuje się że niektórzy zamiast pierniczyc o głupotach na naszej klasie i innych społecznościowych portalach realizują się tu, zapominając, że jest to forum budowlane !!!

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem budowa, remont

daggulka
04-10-2009, 11:34
wiesz daggulka ja niestety nie mam czasu o pierdołach pierniczyc z obcymi ludzmi ( wole ze znajomymi i przyjaciółmi)

no wiesz ....punkt widzenia zależy od punku siedzenia .... ja na tym forum pierniczę o głupotach z przyjaciółmi właśnie ... no ale rozumiem, ze możesz mieć odmienne zdanie na ten temat :roll:

a czas? zapiernicza do przodu jak cholera ..... więc zamiast w Twoim rozumieniu tracić kilka dni na czekanie na odpowiedź poświęciłbyś godzine i skorzystał z szukaczki bo było o tym na forum nieraz .....
albo poświęcił dwie godziny , wsiadł w samochód i przejechał się po okolicy pytając ludzi ....
tudzież
poświęcił dwie godziny i poszukał na lokalnych portalach w sieci ...czy choćby na allegro ....

nikt nie zapuka do drzwi i za Ciebie tego nie zrobi ....

a czego oczekiwałeś zakładając ten wątek?
że ktoś da Ci przepis jak rozmnożyć ziemię?