PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie słupa na tarasie - jak? inspiracje...



manieq82
30-09-2009, 09:01
Witajcie,
Prośba o inspiracje, przykłady, rady i takie tam....
chodzi o obróbkę słupa na tarasie - jest sobie kwadratowy murowany z cegły.
Jak go łądnie wykończyć styropianem aby wyglądał ładnie
widziałem na projektach takie rozchodzące się dołem szerzej, niektóe miału u podstawy jakieś poszerzenia, niektóre u góry w miejscu łączenia z podciągiem mają jakieś schodki...
właśnie widziałem na rysunkach a w rzeczywistości niet
jak macie podzielcie się opinią i inspiracją :)

dzieki z góry
:oops:

edit:
rzeczony słup i taras
http://images49.fotosik.pl/188/5cb4a13681141fc0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5cb4a13681141fc0.html)

EZS
30-09-2009, 09:47
słup jak słup, musi pasować do czegoś. wszelkie ozdobniki zwykle tworzą całość, jeżeli przyproy na słupie, to i wokół budynku lub w narożnikach. jeżeli drzewo, to jeszcze gdzieś też powinno być. Można go wyróżnić kolorem, ale takim, który już gdzieś jest na domu. Jak nie masz koncepcji całościowej, otynkuj go w kolorze domu i nie cuduj. I tak masz dużo ozdóbek - wykusz, balkon nad wykuszem, pewnie z jakąś ozdobną barierką, nie potrzeba jeszcze ozdobnego słupa :lol:


Choć ja bym dała drewniane wykończenie balkonu, drewno na taras i opakowałabym słup w drweno. Ale to ja, nie każdy lubi takie klimaty

Marik
30-09-2009, 10:06
Przypory nawiązują do masywnych murów - tak trochę ze średniowiecza. Popieram EZS - nie cuduj, masz dużo ozdobników. Ja daję w styro + tynk i na dole cokół taki jak wzdłuż domu.
pozdrawiam
Marik

manieq82
30-09-2009, 12:44
nie wiem co to przypory - to to o czym pisałem?
wiem natomiast że będzie w kolorze elewacji tylko nad kształtem sie zastanawiałem - czy taka forma jak teraz tylko w styro czy coś udziwacznić ?

A w drewnie to chciałem dać ściany na tarasie - znaczy te dwie we wnęce :)

elewacja będzie jasne ekri a boniowania w kolorze kakao

enickman
30-09-2009, 18:23
wykończenie słupa rozszerzające się ku dołowi bardziej pasuje do rozłożystych domów bez wysokiej podmurówki (najlepiej jak z kilku stron jest taki słup i dom wtedy jakby wyrasta z ziemi)
Twój dom jest bardziej strzelisty z dość wysokim cokołem
Lepiej niech ten słup zostanie prosty

P.S. nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić - bonie i deski na ścianach przy tarasie - nie za dużo tych ozdobników?

arti.sa
30-09-2009, 19:00
Ja bym nie udziwiał, choć swój udziwiłem ale spełnia inną rolę i jest w wysokim elementrm niskiego budynku ;)

manieq82
30-09-2009, 22:45
dzięki za podpowiedzi
może faktycznie przekombinowuję :(

Pozdrawaim