PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie domu - Wentylacja



adrian228
30-09-2009, 14:25
Witam !

Jestem teraz na etapie ocieplania domu i mi powiedziano żebym dał sobie kratki wentylacyjne aby powietrze dopływało do muru i ściany oddychały dom jest wybudowany z pustaków chaszowych w środku jest 5 cm styropianu i znowu mór a na zewnątrz daję 10 cm styropianu czy warto dać kratki wentylacyjne aby ściany oddychały. Proszę o doradzenie w tej sprawie Pozdrawiam.

zbigmor
30-09-2009, 14:38
Witam !

Jestem teraz na etapie ocieplania domu i mi powiedziano żebym dał sobie kratki wentylacyjne aby powietrze dopływało do muru i ściany oddychały dom jest wybudowany z pustaków chaszowych w środku jest 5 cm styropianu i znowu mór a na zewnątrz daję 10 cm styropianu czy warto dać kratki wentylacyjne aby ściany oddychały. Proszę o doradzenie w tej sprawie Pozdrawiam.


Ściana 4-warstwowa nie jest typową ścianą, a dodatkowo nie piszesz do której warstwy ta wentylacja ma być. Tak, czy owak moje zdanie jest takie, że jako tej zewnętrznej warstwy ocieplenia nie powinno się dawać styropianu, tylko coś paroprzepuszczalnego.

adrian228
30-09-2009, 14:49
Wiem ze dużo osób tak mówi ale też znam dużo osób co tak mają i wszystko jest w porządku, myślę wentylację zrobić na zewnątrz. czyli w styropianie zewnętrznym aby tam był dopływ powietrza.

zbigmor
30-09-2009, 15:02
Wiem ze dużo osób tak mówi ale też znam dużo osób co tak mają i wszystko jest w porządku, myślę wentylację zrobić na zewnątrz. czyli w styropianie zewnętrznym aby tam był dopływ powietrza.

Jeśli przykleisz styropian do ściany zgodnie z zasadami to jak ta ściana będzie wentylowana (poza miejscami, gdzie będzie wycięty styropian)?

enickman
30-09-2009, 18:23
nie no to są chyba jakieś żarty?

Wirecki
30-09-2009, 22:47
Daj kroplówkę....

Atomic
01-10-2009, 07:33
Daj kroplówkę....
To po cholere chcesz dawać styropian, skoro i tak wychłodzisz mur pod nim montując kratki?

adrian228
01-10-2009, 08:13
Zgodzę się z tobą Atomic, też mi się tak wydaje ze lepiej nie dawać bo mur się wychłodzi jak będą kratki dlatego zadaję to pytanie powyżej.