PDA

Zobacz pełną wersję : Plastering, Multi Finish, gładź bezpyłowa/na mokro



elpolacco
30-09-2009, 18:08
Witam! Mam problem z gładzią Multi Finish. Zagruntowałem dwukrotnie sufit gruntem TYTAN i następnie nakładając tą właśnie gładź pojawiają się takie bąbelki pod tą właśnie gładzią. Nie wychodzą na zewnątrz tzn nie robią się dziury ale posostają takie bąbelki których nie można wygładzić w żaden sposób. Jedyne co pomaga choc tez nie za bardzo to po przyschnięsiu sie juz troche pierwszej warstwy nakładać kolejną grubą warstwę która troche to zakrywa chociaż też mało to pomaga. Czym może być to spowodowane? Czy orientuje się ktoś? Czy może być to złe rozmieszanie lub za szybkie obroty wiertarki? Ściana nie jest juz chłonna po takim zagruntowaniu więc to też odpada... Nie wiem juz co na to poradzić.. Proszę o pomoc i z góry dziękuję:)

plulka
30-09-2009, 19:44
Czasem, co napisales zbyt wysokie obroty mieszadla powoduja niepozadanie napowietrzenie mieszanej masy i byc moze stad pozniejsze babelki, ale to niekoniecznie moze byc to.

FlashBack
30-09-2009, 20:06
Witam! Mam problem z gładzią Multi Finish. Zagruntowałem dwukrotnie sufit gruntem TYTAN i następnie nakładając tą właśnie gładź pojawiają się takie bąbelki pod tą właśnie gładzią. Nie wychodzą na zewnątrz tzn nie robią się dziury ale posostają takie bąbelki których nie można wygładzić w żaden sposób. Jedyne co pomaga choc tez nie za bardzo to po przyschnięsiu sie juz troche pierwszej warstwy nakładać kolejną grubą warstwę która troche to zakrywa chociaż też mało to pomaga. Czym może być to spowodowane? Czy orientuje się ktoś? Czy może być to złe rozmieszanie lub za szybkie obroty wiertarki? Ściana nie jest juz chłonna po takim zagruntowaniu więc to też odpada... Nie wiem juz co na to poradzić.. Proszę o pomoc i z góry dziękuję:)
czy cos dodac?

elpolacco
30-09-2009, 20:34
Nie jestem przekonany czy obroty powodują coś takiego.. czy może mieć coś do tego np zbyt gęsta masa? jak widziałem na filmikach to masa była bzrdzo rzadka a ja taką troszkę gęstszą robiłem. Jednakże im gęstsza tym lepiej powinno wychodzić(tak jak w tradycyjnej gładzi im gęstsze tym lepiej się równa).

Misiowate
30-09-2009, 23:50
Jeżeli chodzi ci o angielski multi finish to powstawanie bąbelków jest spowodowane zbyt dużą iloscią wody.