PDA

Zobacz pełną wersję : trawnik, ogród na garażu podziemnym- co o tym myślicie?



geniusia
30-09-2009, 21:42
witajcie! :D
Mamy głęboko osadzoną piwnicę w gruncie, w piwnicy garaż i prowadzący do niego długi ok. 17 metrowy zjazd - głęboki.
Wpadłam na pomysł, aby zakryć częściowo zjazd do garażu pokrywając go stropem i stworzyć na tym stropie ogród?Zwiększyłoby to powierzchnie ogrodu, osłaniało zjazd przed śniegiem, wizualnie poprawiłoby wygląd posesji zakrywając wielki głęboki i długi zjazd.
Co o tym pomyśle myślicie? :-?

adam_mk
24-10-2009, 20:29
Dobry jest.
Trzeba tylko bardzo dobrze postudiować wiedzę o izolacjach przeciwwodnych.
To się nazywa "zielony dach".
Koza lub kosiarka konieczna! :lol:
Adam M.

faceone
28-10-2009, 20:14
witajcie! :D
Mamy głęboko osadzoną piwnicę w gruncie, w piwnicy garaż i prowadzący do niego długi ok. 17 metrowy zjazd - głęboki.
Wpadłam na pomysł, aby zakryć częściowo zjazd do garażu pokrywając go stropem i stworzyć na tym stropie ogród?Zwiększyłoby to powierzchnie ogrodu, osłaniało zjazd przed śniegiem, wizualnie poprawiłoby wygląd posesji zakrywając wielki głęboki i długi zjazd.
Co o tym pomyśle myślicie? :-?

Dla mnie też bomba, a z czego planujecie go zrobić? Lać strop czy jakieś drewno?
Z izolacją dacie radę - można zrobić tak jak robi się płaskie dachy. W zasadzie to papa i smoła wystarczą. Żeby trama była zielona to trzeba będzie sporo podlewać i dać tej ziemi z 30cm. Piszcie jak Wam idzie...

lukas9582
02-11-2009, 13:49
fajny pomysł :)