PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga strychu i sufit piętra



kasiaiwojtek
01-10-2009, 01:03
Cześć.
Mam pytanie odnośnie wykonaia sufitu na piętrze. Otórz, konstrukcja dachu - system jętkowy. Jetki beda podłogą strychu i jednocześnie sufitem piętra. Czy na sufit zastosowac płytę OSB (jaka grubość) i płytę GK (jaka grubość). Czy na strychu również zastosowac OSB na podłogę (jakiej grubości)

Pozdrawiam

FlashBack
01-10-2009, 06:03
przykrecic wieszaki do jetek dla stelaza pod plyty, zamocowac stelaz i izolacje, paroizolacje, przestrzen miedzy jetkami wypelnic izolacja na jetkach umiescic plyty (jaka to zalezy od rozstawu jetek i przeznaczenia przyszlej "podlogi") zalecam wykonac ruszt pod plyty osb z lat 4x6 co 40-50cm tak by podloga nie uginala sie i pozwalala na przenoszenie obciazen. oczywiscie nalezy to konsultowac z konstruktorem czy jetki spelnia "oczekiwania".

kasiaiwojtek
01-10-2009, 10:33
no.... to jest odpowiedź :)
dziękuję

Waldek78
01-10-2009, 10:42
tez miałem dylemat jak to dobrze zrobić, no i z moim wykonawcą daliśmy ruszt z łat 4x6 co 40cm i na to położyliśmy płytę OSB 25 ;)
acha a przestrzeń między jętkami wypełniłem wata mineralną gr 20cm
od spodu paroizolacja, profile aluminiowe i płyty G-K, wiadomo - w kuchni i łazience zielone ;)

Trociu
01-10-2009, 21:46
u mnie technologia podobna - czyli od spodu płyty na ruszcie, od góry OSB na łatach a w środku wełna

edde
01-10-2009, 22:23
a u mnie od góry na jętkach łaty (dla zwiększenia grubości izolacji termicznej), na nich deski 32mm, wybrane z pozostałości po budowie i dla wyrównania powierzchni 8mm płyta OSB, od dołu będzie tradycyjnie: wełna, stelaż, folia, płyty GK

sviola
11-05-2010, 16:43
a u mnie od góry na jętkach łaty (dla zwiększenia grubości izolacji termicznej), na nich deski 32mm, wybrane z pozostałości po budowie i dla wyrównania powierzchni 8mm płyta OSB, od dołu będzie tradycyjnie: wełna, stelaż, folia, płyty GK

a czy mozna odrazu do jetek przybijac deski? i na to plyta osb dla wyrownania powierzchni?

Parkiet
11-05-2010, 17:30
Jętka pełni funkcję wiązara pary krokwi. Wykorzystanie jej jako legara pod deski podłogowe warunkowane jest zachowaniem sztywności całej konstrukcji. Na zachowanie tej sztywności ma wpływ długość oraz przekrój jętki oraz odległość między sąsiednimi jętkami.
Jeżeli uznasz, że sztywność konstrukcji dachowej oraz grubość desek jest odpowiednia dla obciążeń podłogi, to możesz przytwierdzać deski bezpośrednio do jętek. Sprawdż czy jętki tworzą płaszczyznę w górnej części i ewentualnie skoryguj różnicę bocznymi nakładkami z desek. Pozdrawiam.