PDA

Zobacz pełną wersję : wylewki a instalacja co



mychol12
01-10-2009, 09:51
Witam serdecznie.
Mam problem z wylewkami a raczej instalacją wod i co…
Hydraulik wykonał mi całą instalacje wod kan i ogrzewania (kaloryfery) i teraz zabraliśmy się za wylewki i tu zonk…jak ułożyć papę pod instalacją ?Wszystko jest w otulinie i co około 1 metr przykręcone do chudziaka….Z hydraulikiem już się rozliczyliśmy i teraz dochodzą do nas słuchy ze robota skopana ze pod instalacja powinna isc folia lub papa która była by już pozagrzewana zanim zrobi się hydraulikę…Nie wiedzieliśmy o tym
Co teraz zrobić ?Rury można odkręcić od chudziaka i jakoś podkładać ta papę?
Będzie ciężko zgrzać .W sklepie radzą mi by cały chudziak wymalować dysterbitem w pół na pół rozcięczonym woda i potem drugą warstwę już nie rozcięczonym i na to grubą folie zamiast papy…Co o tym sądzicie….

mariankossy
01-10-2009, 10:28
Witam serdecznie.
Mam problem z wylewkami a raczej instalacją wod i co…
Hydraulik wykonał mi całą instalacje wod kan i ogrzewania (kaloryfery) i teraz zabraliśmy się za wylewki i tu zonk…jak ułożyć papę pod instalacją ?Wszystko jest w otulinie i co około 1 metr przykręcone do chudziaka….Z hydraulikiem już się rozliczyliśmy i teraz dochodzą do nas słuchy ze robota skopana ze pod instalacja powinna isc folia lub papa która była by już pozagrzewana zanim zrobi się hydraulikę…Nie wiedzieliśmy o tym
Co teraz zrobić ?Rury można odkręcić od chudziaka i jakoś podkładać ta papę?
Będzie ciężko zgrzać .W sklepie radzą mi by cały chudziak wymalować dysterbitem w pół na pół rozcięczonym woda i potem drugą warstwę już nie rozcięczonym i na to grubą folie zamiast papy…Co o tym sądzicie….

A ocieplenie/styro bedzie układane na podłoge???


Pomalowac dysperbitem j/w a następnie papa/folia jeżeli to niepodpiwniczone.

mychol12
01-10-2009, 10:32
Bedzie ocieplenie.
Mam czesciowe podpiwniczenie.
Dziękuję za odpowiedz:)
Czy ktos również desterbitem malował cały chudziak?

adamrw
01-10-2009, 10:32
Z hydraulikiem już się rozliczyliśmy i teraz dochodzą do nas słuchy ze robota skopana ze pod instalacja powinna isc folia lub papa która była by już pozagrzewana zanim zrobi się hydraulikę…Nie wiedzieliśmy o tym


Chyba ten hydraulik powinien trafić na "czarną listę". Mój potencjalny wykonawca instalacji zastrzegł, że wchodzi dopiero po położeniu papy na chudziak. Za to później może już robić wszystko, aż do wylewek.

A to że z hydraulikiem się rozliczyliście chyba nie zwalnia go z odpowiedzialności za fuszerkę? Pod warunkiem, że on wam nie wspominał o konieczności położenia izolacji, a wy tego nie zrobiliście.

A przy okazji - czy w projekcie nie macie pokazanego szczegółu zawierającego kolejne warstwy podłóg? U mnie jest i wydawało mi się, że to norma...

pzdr.
A.

mychol12
01-10-2009, 10:41
i co teraz zrobić? :cry:

adamrw
01-10-2009, 10:41
pod instalacja powinna isc folia lub papa która była by już pozagrzewana zanim zrobi się hydraulikę…
w podłogach na gruncie powinna być, w podłogach nad jakąś kondygnacją wystarczy tylko folia na styropianie, a przy strychach nic już nie potrzeba w ogóle

szkoda że nie napisałeś o jaka podłogę chodzi

Napisał, że ma pod tą instalacją chudziak. Jak mniemam chudziaka nad kondygnacją czy przy strychu się nie robi :)

Ale informacja, czy jest tam jakieś ogrzewanie podłogowe, byłaby zapewne istotna...

pzdr.
A.

adamrw
01-10-2009, 10:44
i co teraz zrobić? :cry:
IHMO, po pierwsze spróbować namówić "fachowca", żeby poprawił. W najgorszym razie rozmontował, dał czas na położenie izolacji i zmontował ponownie.
A jeśli nie pójdzie na ten układ, można spróbować rozkręcać po kawałku instalację, układać papę, skręcać itd.
pzdr.
A.

mychol12
01-10-2009, 10:48
Nie ma podłogówki ...Czesc instalacji idzie nad piwnicą..to mniejszy problem a czesc lerzy na chudziaku to plastikowe rury w otulinie nigdzie nie sa skręcane ..sa całe z kawałka .Mozna troszku je podniesc ale ciezko bedzie zgrzac bo mozna bedzie je uszkodzic ...

mychol12
01-10-2009, 11:03
Odkrecajac od chudziaka instalacje ..moge ja na 20 cm podniesc nad podłogą..ale niestety przy ścianie juz tylko 2-3 cm....
A wracając do tego dysterbitu czy to był by dobry pomosł pomalowac 2 warstwami chudziak i wyłożyc grubą folią na to styro itditd....

daggulka
01-10-2009, 11:11
nie mam piwnicy ... nie dawałam papy ... nie smarowałam dysperbitem, mam tylko grubą folie podwójnie....
możesz zrobić jak ja .... gruba folia podwójnie pod rury instalacyjne ...na to styropian ...
ludzie na forum tez tak robili ... póki co .... nikt sie nie skarżył ... :roll:

Lenart
01-10-2009, 11:19
mam zrobione dokładnie jak ty teraz - z pełną świadomością, i oczywiście
o nic nawet nie obwiniam hydraulików ( choć nawet nie wspomnieli o tym)
dlaczego z pełną świadomością ?
1. styropianu bezpośr. na papę nie położę bo się rozpuści , musi być nad papą
folia
2. jak bym położył folię (nawet z papą) to by mi poniszczyli - hydraulicy, elektryk i tynkarze- i do d..y z taką izolacją
A więc po tynkach - dysperbit, (może papa bez zgrzewania, na zakmład),
folia - pod rurkami, styropian i wylewka

mychol12
01-10-2009, 11:24
Dziekuję bardzo Wam dziekuję :D Uff pocieszyliście mnie ...

irreality
01-10-2009, 11:29
Jeżeli da się unieść rury to podłożysz folię - możesz dać dwie warstwy. A styropian w dwóch warstwach - jedną trzeba podocinać dookoła rur a drugą przykrywasz.

daggulka
01-10-2009, 11:38
Jeżeli da się unieść rury to podłożysz folię - możesz dać dwie warstwy. A styropian w dwóch warstwach - jedną trzeba podocinać dookoła rur a drugą przykrywasz.

dokładnie ... tez tak mam ...

mychol12
01-10-2009, 11:40
Witam
Dobrze dam folie...a jak ja połączyć z papa spod scian?Jakimś lepik i na to przykleić folie? i na to jeszcze jedna warstwa foli wywinieta na sciany?

daggulka
01-10-2009, 12:15
ja normalnie obie warstwy wywijałam na ściane ... ino weź pod uwagę , że tam bedzie styropian i jeszcze wylewka ...sporo tego wywiń ...

irreality
01-10-2009, 12:41
Ja też wywijałem obie warstwy - na ok 20 cm. To co wystawało nad wylewkę potem ucięte przy betonie.

daggulka
01-10-2009, 13:01
Ja też wywijałem obie warstwy - na ok 20 cm. To co wystawało nad wylewkę potem ucięte przy betonie.
dokładnie ....

do autora: nie zapomnij o dylatacji przy ścianach przed wylewkami ... taśmą piankową ....

Wirecki
01-10-2009, 21:17
Odkrecajac od chudziaka instalacje ..moge ja na 20 cm podniesc nad podłogą..ale niestety przy ścianie juz tylko 2-3 cm....
A wracając do tego dysterbitu czy to był by dobry pomosł pomalowac 2 warstwami chudziak i wyłożyc grubą folią na to styro itditd.... Moim zdaniem dwie warstwy nie są potrzebne. jedna a dobra. Co prawda nie smarowałem dysperbitem tylko simplast primer`em icopala, ale druga warstwa nie miała by sensu.

Rury instalacji w otulinie miałem zrobione zanim kładłem papę termozgrzewalną. Rury nie były przykręcane - po co?
Mimo to miejscami dość trudno się kładło i trzeba było uważać, żeby nie spalić palnikiem otuliny rur. Też w wielu miejscach miałem ok 20cm, czasem mniej. Osłanialiśmy ją dachówką ceramiczną :). Robliśmy we dwóch, samemu raczej nie dało by się zrobić


styropianu bezpośr. na papę nie położę bo się rozpuści , musi być nad papą To zależy od papy,ja kładłem bezpośrednio - papa z folią na wierzchu - zdjęcia w dzienniku

Hagis
01-10-2009, 22:44
A nie mozna foli poprostu na rury położyć? Przecie im podciąganie nie zaszkodzi bo one w środku wodę mają... ja widziałem że folie kładą na rury i potem stryropian - mniejsze prawdopodobieństwo przebicia - część hydraulików przykręca rury spinkami do podłogi i wtedy i tak mamy pod rurą dziurę w izolacji...

1950
02-10-2009, 05:04
a jaki masz poziom wody gruntowej?