PDA

Zobacz pełną wersję : Spawanie zawiasów do dużej bramy



czech55
02-10-2009, 15:32
Witajcie, ostatnio spotkałem się z kolejnym problem, do rozwiązania którego potrzebna mi jest Wasza pomoc. A mianowicie: jak wspawać zawiasy do dużej bramy żeby równo na nich siedziała? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

perm
02-10-2009, 18:12
Wstawiasz bramę na miejsce, podpierasz by się nie ruszała, spawasz, usuwasz podpórki, używasz.

Kuna
04-10-2009, 18:44
Przy montażu , żeby był łatwiejszy można prowizorycznie zespawać dwa skrzydła bramy co ułatwi ustawienie bramy i przyspawanie zawiasów . Potem rozcinamy skrzydła .

ANSEXXX
04-10-2009, 22:30
wszystko pieknie i poprawnie opisano lecz czy to dużo da jeżeli zostanie brama poprawnie ustawiona do spawania a przetop - spaw nie zostanie poprawnie wykonany ?

wojtas122
06-10-2009, 12:03
wszystko pieknie i poprawnie opisano lecz czy to dużo da jeżeli zostanie brama poprawnie ustawiona do spawania a przetop - spaw nie zostanie poprawnie wykonany ?
Jak zły przetop dasz to Twoja praca da Ci choć przez chwilę obraz jak powinna wyglądać brama :D ;później uciekaj (uważaj) abyś bramy na nogach nie miał.

Mały Mariusz
06-10-2009, 18:08
Witam.
Raczej nie radzę spawać zawiasów Dużej bramy jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności (doświadczenia).
np zawias taki jak ja mam u siebie spawany jest w pionie , dla jednych łatwe a dla innych będzie trudne a spotkałem magika który spawał w tej pozycji z góry na dół :D belke która miała podtrzymywać podest :o , mogło sie to żle skończyć :wink:

zbigmor
07-10-2009, 10:36
Witam.
Raczej nie radzę spawać zawiasów Dużej bramy jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności (doświadczenia).
np zawias taki jak ja mam u siebie spawany jest w pionie , dla jednych łatwe a dla innych będzie trudne a spotkałem magika który spawał w tej pozycji z góry na dół :D belke która miała podtrzymywać podest :o , mogło sie to żle skończyć :wink:


Dla tego przypadku może to nie istotne, ale zdarza się również konieczność spawania spoin pionowych z góry na dół.

ramzeus
07-10-2009, 14:58
Do spawania z góry do dołu są odpowiednie elektrody. Spawasz bez problemu.

Mały Mariusz
07-10-2009, 19:06
Elektrody są różne :wink:
Ale kto je kupuje i kto spawa że tak powiem odwrotnie skoro można od dołu :D A tak wogóle to tylko przykład , bardziej chciałem wyrazić to że nieraz trzeba mieć jakieś pojęcie o tym co się chce zrobić żeby nie narobić bidy.
pozdr

ANSEXXX
07-10-2009, 20:14
Elektrody są różne :wink:
Ale kto je kupuje i kto spawa że tak powiem odwrotnie skoro można od dołu :D A tak wogóle to tylko przykład , bardziej chciałem wyrazić to że nieraz trzeba mieć jakieś pojęcie o tym co się chce zrobić żeby nie narobić bidy.
pozdr

dokładnie w kazdej dziedzinie !!!!!!!

Kuna
16-10-2009, 13:14
Jeżeli ktoś ma awersję do spawania zawiasów to są zawiasy przykręcane do słupa z możliwością regulacji skrzydeł bramy w pionie . Jedyne miejsce gdzie zawias jest przyspawany to skrzydło bramy . Skrzydeł bramy z takimi zawiasami nie musimy wstępnie zespawywać w celu łatwiejszego montażu .