PDA

Zobacz pełną wersję : Problem kominkiem.....?



nowaogrodniczka
02-10-2009, 16:12
Witam. Może ktoś będzie w stanie mi odpowiedziec dlaczego po uruchomieniu kominka mam dym w pokojach. Może wytłumacze to bardziej jasno....otóż ostatnio mój małżonek postanowił na noc zostac w domu, ale ze było bardzo zimno postanowił rozpalić w kominku. Kominek spełnia role bardziej dekoracyjna i ma być odpalany tylko w razie potrzeby wiec nie jest to typowy kominek do ogrzewania domu, ma byc on jednak podłączony do rekuperatora aby właśnie w zimne dni dogrzewał , jeśli ogrzewaniu nie podoła pompa ciepła. Dziury w stropie juz sa porobione na umieszczenie anemostatów jednakże rekuperator nie jest jeszcze podłączony i rury nie sa rozciągnięte. I dlatego moje pytanie skąd ten dym w sypialni, przeciez w tym przypadku powinien jeszcze wydostawać się przez komin...tak mi się przynajmniej wydaje. Czy ktoś może wie dlaczego tak sie dzieje???
Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam :D

mariobros35
02-10-2009, 21:37
Witam. Może ktoś będzie w stanie mi odpowiedziec dlaczego po uruchomieniu kominka mam dym w pokojach. Może wytłumacze to bardziej jasno....otóż ostatnio mój małżonek postanowił na noc zostac w domu, ale ze było bardzo zimno postanowił rozpalić w kominku. Kominek spełnia role bardziej dekoracyjna i ma być odpalany tylko w razie potrzeby wiec nie jest to typowy kominek do ogrzewania domu, ma byc on jednak podłączony do rekuperatora aby właśnie w zimne dni dogrzewał , jeśli ogrzewaniu nie podoła pompa ciepła. Dziury w stropie juz sa porobione na umieszczenie anemostatów jednakże rekuperator nie jest jeszcze podłączony i rury nie sa rozciągnięte. I dlatego moje pytanie skąd ten dym w sypialni, przeciez w tym przypadku powinien jeszcze wydostawać się przez komin...tak mi się przynajmniej wydaje. Czy ktoś może wie dlaczego tak sie dzieje???
Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam :D
jaki masz komin systemowy ceramiczny czy murowany istnieją 2 możliwości 1 to wadliwe połączenie (nieszczelne) wkładu z kominem murowanym druga możliwość to brak elastycznego połączenia na styku rur spalinowych stalowych biegnących z wkladu z kominem ceramicznym jeżeli połączenie nie jest elastyczne pęka trójnik ceramiczny a w konsekwencji cały komin stąd może wyniknąć zadymienie

cooler1979
03-10-2009, 13:34
Aaj tam... przepal go przez dwa dni non stop ,dokładaj drewna pootwieraj okna Często tak się dzieje. Pozdrawiam.

perm
03-10-2009, 17:14
jaki masz komin systemowy ceramiczny czy murowany istnieją 2 możliwości 1 to wadliwe połączenie (nieszczelne) wkładu z kominem murowanym druga możliwość to brak elastycznego połączenia na styku rór spalinowych stalowych biegnących z wkladu z kominem ceramicznym jeżeli połonczenie nie jest elastyczne pęka trujnik ceramiczny a w konsekwencji cały komin stąd może wyniknąć zadymienie

Oj, boli! Szczecin i "rór", "połonczenie", "trujnik". Nie dość że Brudziński się nas uczepił to teraz jeszcze takie cóś :).

mariobros35
03-10-2009, 17:27
jaki masz komin systemowy ceramiczny czy murowany istnieją 2 możliwości 1 to wadliwe połączenie (nieszczelne) wkładu z kominem murowanym druga możliwość to brak elastycznego połączenia na styku rór spalinowych stalowych biegnących z wkladu z kominem ceramicznym jeżeli połonczenie nie jest elastyczne pęka trujnik ceramiczny a w konsekwencji cały komin stąd może wyniknąć zadymienie

Oj, boli! Szczecin i "rór", "połonczenie", "trujnik". Nie dość że Brudziński się nas uczepił to teraz jeszcze takie cóś :).
Oj czepiasz się kolego jeżeli nie masz do powiedzenia czegoś sensownego dotyczącego tematu poruszonego przez autora postu to lepiej się nie wypowiadaj a drobne błędy każdemu mogą sie przydarzyć szczególnie jeżeli człowiek jest zmęczony i pisze w pośpiechu

perm
03-10-2009, 17:42
Oj czepiam się :)

adam_mk
03-10-2009, 19:38
Potrzebne koniecznie GUSŁA!!! :lol: :lol: :lol:

MUSISZ odprawić "obrzęd gromniczny".
Inaczej nie zrozumiesz czemu się tak dzieje.

Jako wprawkę do obrzędu poczytaj to:
http://forum.muratordom.pl/o-wentylacji-co-i-po-co-wzdluz-i-w-poprzek,t134659.htm

Obrzęd znajdź szukaczką lub googlem (nie mam linki pod ręką... :cry: )
Adam M.
Znalazłem! :lol:
http://forum.muratordom.pl/obrzed-gromniczny-tymi-recami-wykonany,t148848.htm?highlight=obrz%EAd%20gromnicz ny

Jarzeb
05-10-2009, 12:23
przepal parę razy porządnie
Rury powleczone są jakimś olejem który musi się wypalić - stąd zapach a nawet dym
Jak nie pomoże znaczy poważniejszy problem ze szczelnością....

zukow2
30-10-2009, 20:54
jaki masz komin systemowy ceramiczny czy murowany istnieją 2 możliwości 1 to wadliwe połączenie (nieszczelne) wkładu z kominem murowanym druga możliwość to brak elastycznego połączenia na styku rur spalinowych stalowych biegnących z wkladu z kominem ceramicznym jeżeli połączenie nie jest elastyczne pęka trójnik ceramiczny a w konsekwencji cały komin stąd może wyniknąć zadymienie

JAK POŁĄCZYĆ ELASTYCZNIE RÓRĘ 200 Z TRUJNIKIEM CERAMICZNYM O PRZEKR. RÓWNIEŻ 200?
rura wchodzi na 3cm i dalej nic z tego a boję się że stalowa rura zacznie pracować i ceramika pęknie.

Trurl
31-10-2009, 00:18
...JAK POŁĄCZYĆ ELASTYCZNIE RURĘ 200 Z TRÓJNIKIEM CERAMICZNYM O PRZEKR. RÓWNIEŻ 200?...
Żeby być poprawnym w wewontku napisz proszę RÓRĘ z TRUJNIKIEM...śmiało... to jest piękne :wink:

zukow2
02-11-2009, 04:50
:lol: :lol: :lol:


zmęczenie materiału :wink: