PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie się do mediów na sąsiedniej działce (sąsiada)



rf1978
04-10-2009, 09:14
Witam Serdecznie.
Zastanawiam się nad zakupem działki budowlanej która graniczy z działką wcześniejszą (jest to pas 8 działek budowlanych położonych koło siebie w jednej linii, wzdluż nich biegnie pas zieleni szerokości 5m który jest drogą dojazdową do tychże działek) na której to znajdują się media: woda, gaz ,kanalizacja. W związku z tym mam pytanie do Was: czy jst taka możliwość aby ktoś kto kupi tą działkę z mediami (bo narazie zamierzam tylko kupić działkę, budowę rozpocząć tak za 3-4lata) w przyszłości robił mi problem z tym że nie będę mógł podłączyć się do tychże mediów bo np nie będzie chciał żeby mu kopać na jego działce itp?, właścicielka tej działki mówi mi że jeśli byłaby takowa sytuacja, to mogę "wkopać" się w drogę i z tamtąd podłączyć się do mediów. Mam także drugie pytanko: czy muszę podłączyć się do tychże mediów. chodzi mi o wodę: z tego co wiem to ludzie obok kopią studnię i używają tej wody zarówno do picia jak i innych celów, bo do kanalizy raczej muszę się podłączyć. Proszę o odpowiedź na moje pytania. Dziękuję i pozdrawiam.

Aga P.
12-09-2010, 20:19
Właśnie znalazłam się w takiej sytuacji, nie mogę podłączyć się do gazociągu, ponieważ właściciel działki na której się on znajduje nie zgadza się na żadne wykopy. Dodam tylko, że owa działka to pole orne na którym rośnie zachwaszczone zboże.

robertsz
13-09-2010, 08:09
Dzisiaj to jest pole orne, pojutrze może być ciągiem działek budowlanych.
Rura uniemożliwi ewentualną zabudowę w przyszłości co przełoży się na stratę finansową.
Podobnie jest z siecią energetyczną czy telefoniczną.
Każdy chce prąd, ale nikt nie chce transformatora, słupa czy nawet linii przebiegającej nad swoją działką.

Mymyk_KSK
13-09-2010, 20:02
Czyli wniosek z tego taki, że jak kupowac to z mediami w kupowanej działce...

prawdziwy.anika
14-09-2010, 05:18
rf,przy wystepowaniu o pozwolenie na budowe,bedziesz musial dolaczyc warunki o dostarczeniu mediow
jezeli chcesz wlasna studnie i szambo i zostanie Ci z takimi warunkami wydane pozwolenie,to nie ma problemu

robertsz
14-09-2010, 07:48
Czyli wniosek z tego taki, że jak kupowac to z mediami w kupowanej działce...
Albo z mediami w/przy drodze....

Jarek.P
15-09-2010, 09:53
Po prostu kupując tą działkę zadbaj o to, żebyś w akcie miał wpisaną służebność przejazdu i przeprowadzania mediów na tej działce będącej drogą dojazdową, zdaje się, że w księdze wieczystej tej drogi również ta służebność powinna się znaleźć. I tyle.

J.

letniowoc
21-10-2014, 09:50
:)