PDA

Zobacz pełną wersję : Bliźniak Szymqa



Szymeq
12-01-2004, 23:39
Witam wszystkich
Jeśli chcesz zobaczyć mój domek to kliknij poniżej na link

http://szymeq.serverek.com

jeśli nie jesteś zinteresowany(a) zapraszam później :D

Olasa
13-01-2004, 14:59
W końcu jakiś bliźniak. Oprócz tego Zbycha jest ich niewiele. Bardzo interesują mnie szczegóły np. wg jakiego projektu budowaliście, czy był to indywidualny. Przypomina trochę taki jaki mi się podoba, a mianowicie chyba AP 91. Ile twój domek ma metrów? Zbych żałuje, że budował wspólnie, a jak twoje doświadczenia z budową bliźniaka, jak się zorientowałam chyba szwagier nie jest uciążliwym sąsiadem?

Szymeq
13-01-2004, 21:01
Projekt wykonany na zamówienie powód prosty - żaden dom 4 osobom się nie spodobał wystarczająco :( . Owszem było sporo checy ale zrobiliśmy założenia co gdzie i ile metrów i się udało. Sąsiad-szwagier nie jest uciążliwy :D wrecz przeciwnie doskonale się rozumiemy i uzupełniamy, gdy jeden nie może pojechać to jedzie drugi i to jest ogromny plus budowania z odpowiednią osobą 8). Budynek (połówka) ma ~150 mkw pow. użytkowej a 226 całkowitej. Garaż ( na który kobiety nie chcały b. długo się zgodzić ale uległy :lol: ) jest na dwa pojazdy. Mamy tylko wspólną ścianę i kawałek ogrodzenia :) reszta na własny rachunek. Każdy ma 1000 mkw swojego "pola", do zagospodarowania pozostało ok 500 8) . Jeżeli miałbym zaczynać jeszcze raz to zrobiłbym tak samo.

Olasa
14-01-2004, 08:09
Trochę mnie uspokoiłeś, że nie jest tak źle z tą budową bliźniaka. Już niejednokrotnie zadawałam pytanie na forum, które mnie nurtuje a mianowicie jak to jest z przyłączami. Jak to jest w waszym przypadku. Czy robiliście je wspólnie przynajmniej do działki, czy też wszystko każdy na własną rękę.
Co do domu to właśnie zastanawiało mnie co te garaże są takie duże, my chcemy na jeden samochód. Domek miałby mnieć podobną bryłe, ale trochę mniejszą powierzchnię. Przynajmniej taka jest moja wizja bo teściowa, z którą chcemy się wybudować marzy o parterówce. Jednak udało mi się ją już prawie przekonać, że domów bliźniaczych parterowych prawie wcale nie ma. Co jest zresztą zgodne z prawdą.
Wiosną pewnie ruszycie z budową, mam nadzieją, że będziesz aktualizował zdjęcia, chociaż u mnie bardzo wolno się otwierają.

Szymeq
14-01-2004, 22:03
U nas z przyłączami nie jest różowo bo gaz, woda+kan, prąd są ok 120m :( od nas to jest (-), natomiast dużym (+) jest to, że chętnych w naszej ulicy jest 7 osób, więc koszta będą podzielone :) . Ale i tak każdy bliźniak będzie miał własne przyłącze. Garaże - stwierdziliśmy, że później jak sobie kupimy 2 samochód (ciekawe kiedy to będzie :lol: ) to się już nie da rozciągnąć budynku, a 2 bramy i drugi garaż na pięknym ogrodzie (pewnie jeszcze nie raz będę sobie pluł w brodę i klął na trawą, ale co tam chciałem to mam) z oczkiem :D nie jest wskazany. . I to był jedyny sensowny argumet który sobie wymyśliłem :wink:. Co do biżniaczych parterówek to raczej nie potrafię sobie wyobrazić, duża ziemianka :wink: lub... no nie wiem co.