PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie stropu



oleniek
04-10-2009, 16:12
Proszę mnie poprawić jeśli gdzieś źle myślę :D

dom mamy parterowy. Na razie wymyśliśmy że kupimy wełnę mineralną i połozymy ją "na podłodze" strychu (strop teriva). W takiej wersji strych oczywiście będzie nieużytkowy. Gdybyśmy kiedyś (jak kasa sięznajdzie :wink: ) zechcieli wykorzystywać strych w takich to czy innych celach, wejdziemy na górę i wełnę zrolujemy i przeniesiemy między krokwie :roll:

Można tak?

i czy na podłogę pod wełnę dawać jakąś folię czy bez?

beton44
04-10-2009, 19:52
1.tak
można

2. teoretycznie powinno się ułożyć folię paroizolacyjną,

http://przewodnik.rockwool.pl/doradztwo/wskazowki-wykonawcze/izolacja-stropodachu-wentylowanego-plyta-z-welny-mineralnej-domrock.aspx

klimaw
05-10-2009, 10:11
Będzie podwójna robota.Czemu nie dasz od razu w krokwie?-koszty? :o

zbigmor
05-10-2009, 10:57
Będzie podwójna robota.Czemu nie dasz od razu w krokwie?-koszty? :o


Jeśli dla kogoś rozłożenie wełny na podłodze i zamocowanie między krokwiami to taka sama robota to podziwiam. :D
Również ogrzewanie strychu bez potrzeby jest dla mnie jakimś dziwnym wyborem.
Wg Ciebie lepiej jest więcej wyłożyć (zainwestować) , aby więcej płacić za użytkowanie?

oleniek
06-10-2009, 15:48
Dzięki za link

a ocipelenie kładziemy na podłodze bo:
1 wydaje się łatwa robota i ja kobieta oraz mój dwuleworęczny mąz damy radę zrobić to samemu :roll: :lol:
2. nie chcemy dodatkowo grzać nieużytkowego strychu.

Dziękuję jeszcze raz

ale czy to ma być foliw wysokoparoprzepuszczalna (taka jak mam na dachu?)


Ocieplenie wykonujemy sukcesywnie unikając chodzenia po wykonanej izolacji. Hi hi to ja się lewitować muszę nauczyć :lol: , bo jak inaczej połozyć drugą warstwę na już istniejącej :roll:


Na ułożonej izolacji z wełny można rozłożyć wiatroizolację ROCKWOOL.

Co to znaczy MOŻNA ??? co ona daje? a jak jej nie dam to co sięstanie? No i jak ją rozłożyć unikając chodzenia po już położonych dwóch warstwach wełny? :roll:

enickman
06-10-2009, 16:35
Kładąc obie na raz?

A co do tej wiatroizolacji to biorąc pod uwagę fakt, że wzięte jest to ze strony producenta, to ja bym się tym nie przejmował za bardzo - oni to chętnie by to jeszcze obłożyli marmurem ze znaczkiem Rockwool
No chyba, że zamierzacie jednak puszczać wiatry na tym strychu :oops:

FlashBack
06-10-2009, 19:40
wiatro izolacja jest wskazana i konieczna
tylko, ze obecnie wiekszosc weln ma wiatroizolacje "na sobie".