PDA

Zobacz pełną wersję : FUNDAMENT ZBROJENIE POTRZEBNA PORADA!!!



dux777
04-10-2009, 20:27
Witam mam problem ze zbrojeniem fundamentów ponieważ niewiem w jakim rozmiarze wykonac strzemiona, i czy ktoś może wie jak ma wygladać zbrojenie ław fundamentowych pod kominami w miejscach poszerzeń (może jakiś schemat opisowy jak wykonać te zbroenie). W projekcie mam podane tak : wymiar ław: 40 wysokość i 70,60 szerokość 1.Ławy fundamentowe w miejscach poszerzeń należy zbroić dołem poprzecznie prętami 12mm co 15 cm w obudwu kierunkach 2.Zbrojenie stóp fundamentowych-- dołem siatką prętów 12mm o oczku max.15*15cm. strzemiona mają mieć 15 na 15 ??? z góry dziękuję

Jarek.P
04-10-2009, 20:33
Stopy są zbrojone dołem, więc żadne strzemiona nie są potrzebne. Ławy zaś - podałeś wymiar samej ławy, ale w projekcie musi (albo przynajmniej powinien) być też pokazany wygląd zbrojenia, albo w opisie albo na rysunku i tam powinny być wymiary.

J.

jajmar
04-10-2009, 20:58
Strzemion do siatki 15x15 nie potrzebujesz, jeżeli kominy są "w ścianie" to nad tą siatką muisz przepuścic zbrojenie z ławy (4 pręty i strzemiona). Strzemiona nalezy dobrac tak aby tworzyły wieniec pod ścianą fundamentową czyli np jak ścianę masz 25cm to strzemiona robisz h=28-30 cm b=25cm, jeżeli nie dajesz chudziaka pod ławą to otulina od dołu powinna wynosić 7cm