PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyczyścić zasmolony przewód wentylacyjny ?



zlomar
04-10-2009, 21:08
Proszę o poradę jak wyczyścić przewód wentylacyjny,
budowlańcy w trakcie budowy wpieli się z kozą do przewodu wentylacyjnego, korzystali z niego przez miesiąc.
Teraz gdy zawieje większy wiatr w pomieszczeniu śmierdzi .
Próbowałem wyczyścić od dołu wykorzystująć szczotkę drucianą, ale nie pomogło. Do komina od góry jest bardzo trudny dostęp. :(
Czy jest jakiś środek chemiczny który może wyczyścić zaczadziały przewód wentylacyjny?

adi_
07-10-2009, 22:25
a jakby zamontowac wentylator wyciagowy sila wiatru nie dala by rady wtedy wwiewac smrodu
sa wentylatory z zamykaniem ze ich nie widac na scianie
no oki prawie nie widac

perm
08-10-2009, 05:45
Coś masz nie tak z wentylacją. Przewód powinien "wysysać" powietrze a nie nawiewać. Sprawdź metodą "gromniczną" opisaną przez AdamaM gdzie ci powietrze ucieka. Kominek jakiś czy co?

@Adi_

A nie lepiej od razu zamurować? :)

zlomar
08-10-2009, 07:16
dzięki za porady zamurowanie to chyba najlepsze rozwiązanie :) ale nie wchodzi w gre

na czym polega metoda "gromniczną" opisana przez AdamaM - gdzie mam tego szukać?

a czy nie ma środków do czyszczenia ?

Andriu
08-10-2009, 13:35
niestety musisz to wypalic jeśli zależy ci na tym przewodzie wentylacyjnym robi to zdun.

perm
08-10-2009, 16:15
dzięki za porady zamurowanie to chyba najlepsze rozwiązanie :) ale nie wchodzi w gre

na czym polega metoda "gromniczną" opisana przez AdamaM - gdzie mam tego szukać?

a czy nie ma środków do czyszczenia ?

Zwykła świeczka, popatrz w którą stronę przechyla się płomień. Ja tak połazisz po chałupie to znajdziesz miejsca gdzie powietrze jest zasysane i te którymi jest wywiewane. Możesz być zaskoczony :). Kanałami wentylacyjnymi powinno wywiewać, jak wwiewa to coś jest nie tak.

zlomar
08-10-2009, 18:11
proszę o podanie namiarów na kominiarza świadczącego usługi w Warszawie dzielnica Białołęka lub okolice Marek

wiem że mogę znaleźć na google ale wolę z polecenia :))

perm - dzieki sprawwdzę gdzie wsysa a gdzie dmucha :)

adi_
09-10-2009, 20:17
z ta swieczka to laz w nocy bedzie fajna zabawa sasiedzi uciekna bo powiedza ze w domu onok straszy hahahaha
ale jak zwykle adam ma racje