PDA

Zobacz pełną wersję : nawiewniki higrosterowane



dongato
13-01-2004, 09:17
Witam forumowiczów mam duży problem pojawiła mi sie pleśń na ścianach, wszyscy twierdzą że to za szczelne mieszkanie itd. (Choć mam nie wykończone drzwi i wieje dość solidnie) no ale niech będzie ta szczelność kupiłem dobry preparat w praktikerze spryskałem pleśń i ją złatwiłem wiadomo to pomoc doraźna, mam niemowlaka w domciu i wietrzenie wychładza mi solidnie mieszkanie więc odpada co mam robić zastanawiam się na nawiewnikami ale cena nie mała a czy to zadziała???
pozdrawiam Artur

czaja_
13-01-2004, 09:44
Możesz podać te "niemałe" ceny nawiewników, przynajmniej orientacyjnie ?
Z góry dziękuję.

Wildcat
13-01-2004, 22:01
Możesz podać te "niemałe" ceny nawiewników, przynajmniej orientacyjnie ?
Z góry dziękuję.
Ztego co pamiętam na stronie http://www.aereco.pl/ znajdziesz jakieś ceny.

13-01-2004, 22:22
Dongato, wrzuć hasło "nawiewniki" albo "aereco" i poszukaj w postach. Było na ten temat baaardzo dużo i burzliwie dyskutowano wszelkie za i przeciw.
Luśka

KrasnaLL
14-01-2004, 14:15
Ja w moim obecnym mieszkaniu też miałem grzyba i kupiłem taki nawiewnik (kosztował koło stówy). I jakie są moje opinie:
1. Po zamontowaniu nawiewnika spadał temperatura w łażience o ok 3 st.
2. Po usunięciu grzyba w następną zimę, mimo nawiewnika znów się pojawił.
3. Kiedyś gdy wyjechałem zimą na 2 tyg i ustawiłem temp w domu na 10 st, to nawiwnik poprostu zamarzł.
4. Ponownie usunąłem grzyba i codzienie wietrze wieczorem jak już się wszyscy wykąpią ( ok 20min) i grzyb już się nie pojawił.

Wiec moim skromnym zdaniem to " na grzyba" :lol: Ci te nawiewniki

tom soyer
14-01-2004, 14:39
dongato
najpierw ustal przyczyne grzyba. moze byc tak ze woda podsiaka kapilarnie i wietrzenie na niewiele sie wtedy zdaje. wtedy nalezy poprawic izolacje pozioma lub wywiercic w scianie otwory i wypelnic specjalnymi laskami wiazacymi wilgoc. To tylko jedna z mozliwych przyczyn - najbardziej prawdopodobna jesli grzyb wystepuje w narozniku budynku od dolu sciany. Grzyb w zbyt szczelnym mieszkaniu najpierw pojawia sie pod sufitem najczesciej w kuchni i/lub lazience. Wtedy nalezy poprawic wentylacje (Nawiew i Wywiew!). Kolejna rzecz to mozliwosc dostawania sie wilgoci poprzez kiepskie wykonczenie okien i/lub parapetow po wymianie okien - wtedy grzyb pojawia sie blisko okna i kaloryfera. MOze dom zostal ocieplony styropianem pozna jesienia?
Przyczyn moze byc wiele ale warto to sprawdzic zamiast "leczyc" dom "objawowo" i wydawac kase prawie w ciemno.

14-01-2004, 14:47
wlasnei opisz dokladnie gdzie ten grzyb, jakie masz mieszkanie
i w ogole jak najwiecej szczegolow
mam pomysly ale brak danych

jprzedworski
15-01-2004, 13:52
Ja w moim obecnym mieszkaniu też miałem grzyba i kupiłem taki nawiewnik (kosztował koło stówy). I jakie są moje opinie:
1. Po zamontowaniu nawiewnika spadał temperatura w łażience o ok 3 st.
2. Po usunięciu grzyba w następną zimę, mimo nawiewnika znów się pojawił.
3. Kiedyś gdy wyjechałem zimą na 2 tyg i ustawiłem temp w domu na 10 st, to nawiwnik poprostu zamarzł.
4. Ponownie usunąłem grzyba i codzienie wietrze wieczorem jak już się wszyscy wykąpią ( ok 20min) i grzyb już się nie pojawił.

ad 1. "Po grzyba" instalowałeś tylko jeden nawiewnik i to pewnie w łazience?
Oczywiście, że ci wyziębi łazienkę, w dodatku gdy zimniej, para łatwiej się wykrapla, a jeden nawiewnik to za mało. Aby wentylacja działa efektywnie, trzeba kilka nawiewników w pokojach. Stamtąd, już ogrzane powietrze przechodzi do łazienki (kratką w drzwiach). Masz wtedy więcej cieplejszego powietrza, trudniej o kondensację.
ad 2. Za słaba wentylacja - patrz wyżej.
ad 3. Skoro cała wentylacja idzie tym jednym nawiewnikiem, może tak być.
ad 4. Wietrzenie pomaga, ale to oczywiste. Ale próbuj, mimo wszystko porawić wentylację.