PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze raz o DGP



Buschido
05-10-2009, 12:33
Rozprowadzam właśnie kanały 5x15 do DGP po płycie przed wykonaniem wylewki i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czym zaizolować przejście kanału przez strop monolityczny. Wełną oraz pianką niskorozprężną (nie będzie tam za gorąco dla pianki) czy czymś innym?
2. Czym zaizolować i umocnić elementy końcowe w ściankach działowych (przejście z kanału na kratkę lub anemostat). Pianka niskorozprężna wystarczy oraz ew. wełna?
3. Czy łączenia kanałów oraz rozgałęzienia uszczelniać taśmą izolacyjną aluminiową, czy też wystarczą dedykowane łączniki np. z elementów Darco.
4. Czy kanały biegnące w warstwie ocieplenia zaizolować zwykłą twardą wełną min. czy też dedykowaną np. firerock?

Pozdr.

Buschido
08-10-2009, 10:15
Podciągam, ponieważ sprawa staje się coraz pilniejsza.

Czyżby nikt samodzielnie nie rozprowadzał przewodów do DGP :cry:

Pozdr.

bst
08-10-2009, 12:10
Powiem Ci jak ja to robilem:
1. Idzie rura spiro, wiec jest juz izolowana, samo przejscie mialem niemal na scisk, zachlapalem tylko gipsem.
2. Wszystko na scisk lub obejmy.
3. Jezeli chodzi Ci o te opaski zaciskowe - to wystarczy.
4. Zwykla twarda.

jarte
08-10-2009, 14:11
u nas każdy kanał był obłożony taką wełna jak do obudowy kominka czyli z folia aluminiową na zewnątrz tak aby była dobra izolacja, dziura zapiankowana ( przewód się nie nagrzeje z zewnatrz bo jestwełna z folią. Jest tez specjalna wełna do obkładania przewodów z taką folią aluminiowa ale jest dużo droższa. połączenia uszczelnialiśmy taśmą aluminiową.
Ale czy dobrze zrobiliśmy nie wiem