PDA

Zobacz pełną wersję : Oproznianie zbiornika POŚ



marko_slask
06-10-2009, 20:41
Czy po oproznieniu zbiornika przydomowej oczysczlni ściekow z osadu nalezy napelnic zbiornik woda ? Czy poczekac az sam sie napelni poprzez codzienne uzytkowanie ? :)

Pinok
06-10-2009, 20:51
Z tego co pamiętam z rozmowy z instalatorem POŚ to nie wolno dopuścić do tego żeby zbiornik był pusty bo woda zbierająca się pod nim może go wypchnąć.
U mnie podczas montażu był wyścig bo woda dookoła zbiornika przybywała prawie równo z napełnianiem zbiornika :D

toomyem
06-10-2009, 22:20
Instrukcja mojej oczyszczalni zakłada opróżnianie zbiornika przy zachowaniu stałego poziomu lustra wody. Wybierając osad z dna należy jednocześnie uzupełniać wodą, tak żeby ilość cieczy w zbiorniku się nie zmieniała.

cieszynianka
06-10-2009, 22:56
Nam też mówili, że natychmiast musi być uzupełniony :wink:

chopinetka
07-10-2009, 08:14
Czy po oproznieniu zbiornika przydomowej oczysczlni ściekow z osadu nalezy napelnic zbiornik woda ? Czy poczekac az sam sie napelni poprzez codzienne uzytkowanie ? :)

Może napisz jaką masz tą oczyszczalnie. Dla mnie ten temat bardzo aktualny, właśnie przymierzam sie do opróżnienia pierwszej komory w posiu bezdrenazwym firmy Bioeko. Tylko nie wiem jak to da się zrobić bo wejście do tej komory jest wąskie.

pzdr

Herne
07-10-2009, 08:31
My wybieraliśmy w zeszłym roku i nie napełnialiśmy od razu wodą - samo się napełniło po kilku dniach - w momencie budowy musi zbiornik być zalany, ale po jakimś czasie grunt osiada i napór na zbiornik jest o wiele mniejszy, podejrzewam, że możnaby zbiornik wyciąnąć i ścianki wokół zbiornika by zostały.

marko_slask
07-10-2009, 18:43
Mam oczyszczalnia drenazowa firmy nevexpol

agnieszkakusi
07-10-2009, 19:01
my mamy rotha i też nie napełniamy. Akurat wczoraj był wybierany.

marko_slask
07-10-2009, 19:30
Mam jeszcze jeden problem.Chodzi o opróżnianie zbiornika .oczyszczlania jest za domem i jest problem z dojazdem a wlasciwie wjazdem na posesje .Dlatego chcialbym dac szybkozlaczke w ogrodzeniu ...tylko jak wprowadzic rure do zbiornika ?Przez wieko nie ma takiej mozliwosci jest kosz filtracyjny .Moze ktos juz to przerabial ?