PDA

Zobacz pełną wersję : ankieta- domy typowe



curry
07-10-2009, 11:46
Witam, będę niezmiernie wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety.
Wyniki przydadzą mi się do mojego biznesplanu.

*nawiązujący architektonicznie tzn. uwzględniający lokalne materiały budowlane i wykończeniowe oraz zachowujący charakterystyczne elementy i detale regionu takie jak: proporcje budynku, kształt dachu, balkony, ganki, podcienie, okapy, cokoły....

mynia_pynia
07-10-2009, 11:55
Bez sensu.
Pytanie powinno inaczej brzmieć.
Czy szukając działki budowlanej kierowaliście się kryterium: jaki dom można na niej postawić?

Tak, wybrałam taką działkę gdzie plan dopuszczał budowę domu z dachem dwuspadowym, w dodatku parterowego z poddaszem użytkowym.

Musiałam zrezygnować z dachy płaskiego, bo miejscowoścji w których była możłiwość takiej zabudowy nie przypadły mi do gustu.

curry
07-10-2009, 12:14
ale moje pytanie/ ankieta ma na celu sprawdzenie, czy istnieje zapotrzebowanie na domy typowe, ale dostosowane do danego regionu, zawierające w sobie jakiś charakterystyczny element...Czy wśród inwestorów decydujących się na projekt typowy są tacy, którzy chcieliby, aby ich dom "pasował" do okolicy, terenu, na którym postanawiają osiąść.

A wybór działki pod dom jaki chcemy postawić - to już inne pytanie.

EZS
07-10-2009, 12:29
tak, dlatego nie postawiłam góralskiej chaty z bali w centrum wielkomiejskiego osiedla :wink:

ankieta
07-10-2009, 13:19
Czasem ludzie wybieraj najpierw miejsce, a potem zastanawiają się co można tam wybudować, np sa zakochani w górach, albo znaleźli piękną działkę z widokiem na jezioro. Czasem jest odwrotnie - znajdują wymarzony dom katalogowy i potem szukają działki która umożliwia jego realizację.