PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DŻIN 2G pracownia DOMINANTA



MKJMKJ
29-09-2009, 09:36
Witam, jestem na etapie wyboru projektu, czy ktoś buduje może dom Dżin lub Dżin2g ?

jo@nna
07-10-2009, 11:53
Witam wszystkich !!!
Jestem na etapie wyboru projektu.Padło na Dżin 2G czy ktos buduje taki dom?Biuro projektowe Dominanta pozdrawiam 8)

termit1970
09-10-2009, 19:27
Jestem na etapie fundamentów.Też szukam na różnych forach kogoś kto jest na dalszym etapie ale projekt jest świerzy

jo@nna
12-10-2009, 09:41
Witaj w klubie :D zastanawiamy się nad podniesieniem ścianki kolankowej o24 cm,chcemy podpiwniczyć pod mieszkaniem,zrobić balkon przy lukarnie od strony ogrodu. Na parterze też kilka zmian.Gdzie budujesz?

termit1970
16-10-2009, 08:19
Podniesienie ścianki kolankowej o 24 cm to mało ponieważ ścianka z płyt gipsowych jest odsadzona od ściany o około 40cm.

jo@nna
09-11-2009, 13:54
Witam,a na ile proponujesz podnieść żeby ładnie wyglądał dom i okna połaciowe nie wyszły bardzo wysoko :oops: A jak na etapie wykonastwa ? Czy robisz jakieś zmiany w projekcie?
Pozdrawiam.

k@melia
08-12-2009, 19:30
Witam,
my już Dżina budujemy:) jesteśmy na etapie instalacji i niedługo, jeśli pogoda się nie zmieni, będziemy robić wylewki. Projekt przyjęliśmy właściwie bez zmian, poza powiększeniem górnej łazienki kosztem korytarza i rezygnacji z tej dodatkowej łazienki przy sypialni.. w razie co, to mamy zdjęcia :)

termit1970
19-12-2009, 15:58
A jak rozwiązaliście słupy w pokojach na poddaszu.

jo@nna
21-12-2009, 09:53
Witam,
K@melia bardzo proszę o zdjęcia.My wprowadziliśmy dużo zmian, myślę że jutro końcowe poprawki zostaną naniesione.
-podpiwniczyliśmy część mieszkalną i przenosimy tam kotłownię
oj, bardzo dużo zmian wstawię projekt jak tylko zostanie narysowany
też zastanawiałam się nad górną łazienką i bardzo fajnie to zaplanowaliście.

Został nam słup w pokoju z lukarną,pozostałe zostały zamienione na wzmocnienie w dachu metalową belką(koszt 1000zł)

k@melia
22-12-2009, 20:54
Słupy na poddaszu zostały wciągnięte w ściany i tuż przy ścianach. Nie jest problemem zlikwidowanie tych słupów - to tylko kwestia dobrego cieśli ( u nas robili górale i żadnych metalowych wzmocnień na krokwie nie trzeba było dawać!). Dach jest na tyle prosty, że da się to zrobić :)

IwonasMOK
25-12-2009, 18:22
Witam
Bardzo się cieszę, że nie jestem samotna w wyborze domu Dżin 2g.
Mieszkam we Wrocławiu i baaaardzo bym chciała nawiazać kontakt z osobą z Wrocławia - może jest możliwość zobaczenia domku. Oczywiście wszelkie informacje o tym projekcie są bardzo cenne i będę bardzo wdzięczna za pomoc w stawianiu pierwszych kroków. Mamy zamiar z mężem budować się na wiosnę i wydaje się nam ten projekt prawie w 100% idealny jeżeli chodzi o wnętrze. Jeżeli istnieje możliwość zobaczenia domku na zdjęciach to z góry bardzo dziękuję. :)

k@melia
27-12-2009, 10:11
Witam ponownie,
mała świąteczna przerwa za mną, więc zabieram się za zdjęcia i postaram się wkleić coś jak najszybciej... prace są zaawansowane ;)

IwonasMOK
27-12-2009, 15:52
Zaglądam tu codziennie i bardzo się cieszę, że jesteś aktywnym forumowiczem. Planujemy budowę w Wilczycach może jesteśmy sąsiadami. Przepraszam z góry jezeli wydam się zbyt natarczywa ale jestem tak rozgorączkowana w planach budowlanych, że aż się boję pierwszego kubła zimnej wody a wiem, że będzie takich znacznie więcej.
W projekcie mam zamiar na dole troszeczkę poszerzyć łazienkę, żeby było więcej swobody i można bedzie wówczas wstawić kabinę. Na górze dzieci pokoje to te dwa po lewej stronie, po środku chcę zamiast łazienki zrobić mały pokoik do ćwiczeń /słomiany zapał - zapewne nie bedzie miał kto tam ćwiczyć ale rodzinka chce/ Natomiast łazienka, która przynależy do naszej sypialni bedzie udostepniona dla wszystkich a z niej będzie dostęp do pralnio-suszarni /wcześniejszej garderoby. Oczywiście dokonujac tych zmian musimy zrobić większy korytarz aż do końca drzwi łazienkowych. Natomiast z naszej sypialni, która ma po podłodze 26 m2 bedzie wydzielona garderoba od strony schodów Czyli tak naprawdę manewrujemy ściankami działowymi. Bardzo bedę wdzięczna jezeli nawiążemy większe kontaty i będziemy mogli czerpać wiedzę z Waszego doswiadczenia. Mam na imię Iwona może będzie nam zręczniej zwracać sie po imieniu / jezeli nie naruszy to Państawa prywatności/ Zapraszam również do dyskusji " termita 1970"

IwonasMOK
27-12-2009, 16:21
O rany popełniłam gafę bo cały czas myslałam, że jest forumowicz: termit 1970, k@melia a jest jeszcze jo@nna - pochłaniałam wypowiedzi i jakoś tak chyba z podekscytowania jakoś tak się stało. Przepraszam Cię Joasiu jeżeli tak masz na imię i będę Wam wszystki wdzięczna za informację - jak ukryć te słupy o których nie wiedziałam , czy może nie wszystkie materiały w takich ilościach trzeba zamiawiać bo dużo ich zostanie albo zabraknie. Jak zwykle się rozpisałam ale taka już ze mnie gaduła.

k@melia
27-12-2009, 21:04
Jestem jak najbardziej za tym, abyśmy nawiązali bliższą współpracę i znajomość - mam na imię Kamila i po imieniu myślę będzie nam wygodniej:).My budujemy
się w Lutyni, więc po drugiej stronie miasta, ale to chyba nie przeszkadza w spotkaniu się w razie czego?Jak masz ochotę, to zapraszamy..
Wprowadzacie ciekawe zmiany, ale macie jeszcze szansę zrobić coś, co może znacznie zwiększyć ilość miejsca zarówno na górze jak i na dole. Proponuję wydłużyć część środkową domu na etapie fundamentów tak, aby powiększyć niezbyt duży przedsionek, łazienkę (na której też Wam zależy), gabinet na dole i odpowiednio korytarz oraz łazienkę ( Wasz pokoik ćwiczeń).Zmiana moim zdaniem jest bardzo korzystna funkcjonalnie na dole, gdzie łazienka jest niewielka, oraz na górze, gdzie uzyska się lepszy dostęp do okna we frontowej lukarnie, którą architekt ulokował trochę niefortunnie - przesunięcie otworu schodowego pozwoli poszerzyć dojście do okna.
Tyle na razie z moich przemyśleń. Tak jak obiecałam, wrzucam link do zdjęć, trochę pomieszane i niektóre kiepskiej jakości, ale mam nadzieję, że oddadzą urok Dżina;)
pozdrawiam
http://akamelia.fotosik.pl/albumy/719039.html

IwonasMOK
27-12-2009, 22:58
Kamila ale super - widzisz jakie cenne uwagi za, które bardzo dziekuję. Bardzo bym chciała faktycznie zobaczyć Waszego dżina - jest ogromny. Macie wspaniałą działkę. Ale jestem podekscytowana spotkaniem się. Mam nadzieję, że rozumiesz mnie bo Ty niestety byłaś samotna w stawianiu pierwszych kroków a ja mam teraz Ciebie jeszcze raz bardzo dziękuję Ci za zdjęcia i za odpisanie. Kamila my z mężem mamy teraz cały tydzień wolnego i jeżeli możecie to bardzo bym prosiła o spotkanie. Dżin jest domem, któremu nic tak na prawdę nie brakuje ale jak Ty juz doświadczyłaś część środkowa jest mała tego ja niestety nie mogę sobie wyobrazić ale wydawało mi się, że wiatrołap jest mały. Dlatego też bardzo jestem wdzięczna za przychylność w pokazaniu domu. Kamilko podaję mój telefon i bardzo proszę o kontakt telefoniczny 665 243 845. Ja z mojej strony jeżeli będę mogła coś w przyszłości pomóc to chętnie odwzajemnię waszą pomoc. Ponieważ jestem księgową to moja mała sugestia o której wiele osób nie wie ale oczwiście Wy może wiecie - zbierajcie wszystkie faktury do rozliczenia VZM1. Jak będziecie zainteresowani to Wam poopowiadam co i jak. Zdjęcia są super zaraz kolejny raz je sobie poogladam.

jo@nna
29-12-2009, 08:55
Witam nowych miłośników Dżina.
Zdjęcia są super, naprawdę fajnie wygląda robi wrażenie.
Mam pytanie odnośnie kominka czy zostaje wystarczająco dużo miejsca na przejście między kuchnią a salonem trudno to sobie wyobrazić bez mebli pozdrawiam :D

IwonasMOK
29-12-2009, 09:11
Witam Joasiu jeżeli można pisać Ci po imieniu :)
Fajnie, że jesteś - czy może już rozpoczęłaś budowę czy razem bedziemy startować ?
odnośnie Dżina my chcemy a raczej ja a mąż chyba się zgadza haha podnieść ściankę kolankową o 48 cm. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi to bryle domu. Przez podniesienie będzie możliwość wydłuzenia trochę dachu nad tarasem

jo@nna
29-12-2009, 19:52
Tak,mam na imię Joanna i Iwonko to świetny pomysł żeby zwracać się po imieniu.
Ruszamy wiosną.Dopinamy końcowe pozwolenia.Wprowadziliśmy kilka zmian,naszym celem było posiadanie sypialni na dole(mieszkamy w dwupoziomowym mieszkaniu i ciągle biegamy po schodach)Działka mała 7ar więc dom częściowo podpiwniczony.Z gabinetu i większej części kotłowni zrobiliśmy sypialnię(15m2) z małą garderobą i łazienką z wejściem z salonu.Wc dla gości przenieśliśmy na miejsce spiżarni.Lukarnę ogrodową poszerzyliśmy i wydłużyliśmy dzięki temu powiększył się salon (z kącikiem kwiatowym)Moze się wam nie podobać ale dostosowaliśmy do swoich potrzeb-mam nadzieję wyjdzie w ''praniu''
Kamila,czy okna frontowe na parterze mają takie same wymiary jak w projekcie?[/img]

IwonasMOK
29-12-2009, 20:36
Mam nadzieję, że nikogo nie wystraszyłam chcąć zobaczyć na żywo Dżina jest to chyba chęć każego kto ma zamiar zacząć budować ten domek także czekam na prpozycję ok ok nie " walcie" drzwiami ani oknami / oczywiście żaruję sobie/. Również nie chciałam ingerować w niczyje prywatne sprawy odnośnie VZM1 tylko wiem, że wiele osób tego nie wie a można odzyskać z budowy domu około 21.000,00 zł czyli niezła sumka nalezy zbierać tylko faktury a następnie zrobić niezależnie od tego czy to jest poczatek, środek czy koniec roku wniosek VZM1 ale tylko raz w roku dlatego też są jeszcze dwa dni do odzyskania za ten rok pieniążków- oczywiście one nie przepadają bo przechodzą do rozliczenia na następny rok tylko zazwyczaj jest tak, że chcemy jeszcze coś konkretnego zrobić np w czerwcu i chcemy to ująć we wniosku o zwrot vat i czekamy ze wszystkimi fakturami do tego czerwca a jeżeli zrobi się jeszcze w tym roku to pieniążki zwrócą nam za faktury z tego roku a inwestycje z nastepnego roku będą oddzielnie robione w swoim czasie. Mam straszny dylemat odnośnie wyboru projektu Joasiu ale kieruję się , że nasz projekt jest prosty i ponad-czasowy.

jo@nna
30-12-2009, 07:25
Zgadza się Iwonko jest prosty i ponadczasowy :D dlatego go wybraliśmy i dostosowaliśmy do naszych potrzeb (wybieraliśmy pó łroku)Dach jest prostyi .I w miarę upływu czasu coraz bardziej się nam podoba.
W rysunkach projektu nie są zachowane idealnie wymiary,w istocie jest on bardzo zgrabny .Może uda mi się wstawić schematy po południu. Wczoraj kupiliśmy drzewo w lesie na krokwie . Ha już się zaczeło :D

IwonasMOK
30-12-2009, 09:14
Witaj Joasiu cieszę się, że jesteś aktywna bo mam taki zapał . Teraz też jesteśmy na etapie papierkowej roboty , wszędzie wnioski poskładane a jak przyjdą decyzje to składamy o pozwolenie na budowę i już wtedy tylko 65 dni i do dzieła. Czy Joasiu też masz takie odczucie jak Kamila, zresztą i mi też takie coś przez głowę przeszło , że wiatrołap i korytarz jest trochę wąski? ale z kolei jak dokonamyzmiany poszerzając budynek to zapewne będzie taka rowolucja kosztowała w projekcie parę tysięcy bo to już zmiana dachu i sama jeszcze nie wiem czego wszystkie sformułowania są takie skąplikowane. Chyba, że Kamilce chodziło o ścianki działowe. Widziałam tam na zdjęciach u Kamili, że z wiatrołapu po lewej stronie są drzwi? nie ma spiżarki?

jo@nna
30-12-2009, 12:02
Może, powiększyła sobie kuchnię kosztem spiżarki?
Też mam wrażenie że jest mało miejsca ale wiatrołap tylko do przejścia,odizolowania żeby nie wiało,mieści się szafa ,są projekty że wogóle nie ma wiatrołapu.Ja robię otwartą przestrzeń do salonu i kuchni bez drzwi optycznie powiększy to pomieszczenie-mam nadzieję. Górną część schodów zamykamy ścianą i robimy podwójne weście do garażu(spaliny) z korytarzykiem i zejście do piwnicy mam nadzieję że nie będzie klaustrofobi. Na początku też chsieliśmy poszerzyć dom ale nie pamiętam dlaczego zrezygnowaliśmy.Wyciągneliśmy lukarnę od ogrodu i to się nam spodobało bo salon ważniejszy(46m2) 8) Naprawdę nie wiem co Ci doradzić, ale jestem przekonana,że teraz musisz wiedzieć co chcesz bo potem w trakcie budowy nie będzie czasu. Od września analizujemy różne zmiany nadal mam wątpliwości ale już coraz mniej.Koszty zmiany dachu to może być ok.5tyś na samym etapie projektu ale dom stawia się na lata :)

k@melia
30-12-2009, 12:46
Witam Koleżanki ( Koledzy są mniej aktywni ;)),
przepraszam za przerwę w "nadawaniu", ale zmogła mnie grypa i nie miałam siły nawet komputera uruchomić. Co do wizyty, Iwonko, to wszystko nadal aktualne, tylko może na weekend się umówimy, np. na niedzielę? do tego czasu myślę, że się wystarczająco wykuruję.
Co do okien na parterze, to wszystkie są wymiarami równe projektowi, tylko na etapie, na którym robione były zdjęcia, otwory jeszcze nie były wykończone, nieco później podmurowaliśmy je troche, zdaje się, że na wysokość jednej cegły, ale nie pamiętam dokładnie. Ze spiżarni nie zrezygnowałam, ale jest pomniejszona ( tak na oko stawialiśmy ściankę, żeby było miejsce i wszystko było w zasięgu ręki) na korzyść kuchni. Między spiżarnią a wnęką na szafę planujemy ściankę regipsową, więc to później.

k@melia
30-12-2009, 13:01
Joasiu, rzeczywiście jak będzie z kominkiem, to się okaże jak wyjdzie nam ten kominek, bo na żaden duży i rozbudowany raczej nie ma tam miejsca. My planujemy prosty i w miarę płaski (schowany w ścianę). Co do kuchni połączonej z salonem, to chyba sprawa bardzo indywidualna, ale mamy doświadczenia zarówno z kuchnią otwartą jak i oddzielną i akurat u nas zwycięża idea tej drugiej. Wszelkie zapachy( czasem niemiłe jak się cosik nie uda:)), dźwięki uruchomionej zmywarki czy chowanych talerzy i garnków są wtedy zredukowane i nie przeszkadzają innym domownikom, nie mówiąc już o imprezach, przy których zamykasz drzwi i zostawiasz cały bałagan po przygotowaniach za sobą...

jo@nna
30-12-2009, 14:25
Witaj Kamila,muszę przemyśleć sprawę kuchni ,cenne uwagi.Ponoć jak jest rekuparator to zpachów nie ma. Ale kuchenne odgłosy mogą przeszkadzać.Więc robisz przejście korytarzem i ściankę od kominka ciągniesz do okna?

IwonasMOK
30-12-2009, 14:49
Kamilko bardzo się cieszę, że się odezwałaś ja jestem już ubrana na niedzielę haha i czekam /to taki mały żarcik/ daj tylko znać na którą godzinkę nastawiamy nawigację i jesteśmy. Jesteśmy dyspozycyjni ale super by było jakoś około południa ale to tylko tak my się dostosujemy. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Telefon masz to wyślij sms na którą mamy się wstawić.
Jeszcze nie wiem dokładnie o czym Joasiu piszesz bo widzę , że jesteś na etapie mysleniowym dalej ale ja to nadrobię i też będę deptać Ci po piętach hihi.

jo@nna
30-12-2009, 15:24
Fajnie, że możecie się spotkać,mi pozostaje wyobraźnia.Dobrze że chociąż są zdjęcia to naprawdę dużo.Z Lulina za daleko :-?

k@melia
30-12-2009, 18:42
Joasiu, przejście z kuchni do salonu będzie, ale najprawdopodobniej z drzwiami przesuwnymi lub składanymi, także takiego całkowitego oddzielenia nie będzie, ale maksymalna redukcja kontaktu. Mam nadzieję, że to się sprawdzi :)W razie potrzeby, mogę wysłać jeszcze jakieś konkretne zdjęcia, jeśli potrzebujesz.
Iwonko - będziemy w kontakcie :)

jo@nna
31-12-2009, 17:46
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku,żeby nasze Dżiny wrosły z ziemii na piękne domy :wink:
Kamilko,życzę szybkiego i bezproblemowego wykończenia.
A w przyszłości, żeby nam się magicznie mieszkało w Dżinach :D

IwonasMOK
01-01-2010, 20:31
Witam wszystkich
Joasiu już wiem co to jest rekuperator - ale się robię inteligentna hihi - no co pierwszy raz buduję domek a wcześniej do niczego nie było mi to coś potrzbne :). Czy wiesz już Joasiu jakie są koszty założenia czegoś takiego - rozumiem, że projekt jest chyba potrzebny bo ma to związek z rozprowadzeniem po całym domku (tak myslę a jak co popraw mnie) Ponadto Joasiu napisałaś "...Ja robię otwartą przestrzeń do salonu i kuchni bez drzwi optycznie powiększy to pomieszczenie-mam nadzieję. Górną część schodów zamykamy ścianą i robimy podwójne weście do garażu(spaliny) z korytarzykiem i zejście do piwnicy mam nadzieję że nie będzie klaustrofobi. Na początku też chsieliśmy poszerzyć dom ale nie pamiętam dlaczego zrezygnowaliśmy.Wyciągneliśmy lukarnę od ogrodu i to się nam spodobało bo salon ważniejszy(46m2) ..." i teraz Joasiu powiedz mi proszę /cobym mogła ewentualnie cosik wprowadzić w swoim Dżinusiu hihi / robisz otwartą przestrzeń a gdzie dasz kominek ? wiem wiem może głupie pytanie zadaje ale powiedz mi proszę i też nie wiem jak wyciągneliście lukarnę od ogrodu, że powiększyło Wam salon aż do 46 m2 może zadaszyliście taras? bo już sama nie wiem bo lukarna jest nad tarasem to to okienko w dachu takie inne niż połaciowe :) ale ta moja wyobraźnia - może jak Kamilka bedzie to czytała to Ona bedzie wiedziała co i jak i mi pokaże jak to się mówi potocznie jak krowie na rowie hihi. Błagam o cierpliwość

jo@nna
03-01-2010, 13:45
8)

ka378
04-01-2010, 13:30
Witam.

Jesteśmy na etapie wyboru projektu... Zastanawiamy się nad dźinem i koralgolem. Czy jest możliwość zobaczenia "na żywo" jak wygląda dżin (przede wszystkim chodzi mi o powierzchnie pokoi)? Z tego co widzę to stawiacie takie domki min. w okolicach Wrocławia... Jeżeli ktoś jest uprzejmy oprowadzić mnie po swojej "twierdzy" byłbym bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam

k@melia
10-01-2010, 12:54
Witam nowych fanów projektu Dżin:),
po pierwsze zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć, które zamieściłam w linku w poprzedniej wypowiedzi - oczywiście mogę wysłać jeszcze kilka zdjęć w razie potrzeby. Poza tym nasza realizacja jest do obejrzenia pod Wrocławiem, więc można wpaść i zobaczyć na żywo, można pisać na priva.
Joasiu, Iwonko - jak tam przemyślenia na temat projektu?

termit1970
12-01-2010, 20:29
Ale was dużo się tutaj nagromadziło nie tak dawno byłem sam i też szukałem podpowiedzi

MarioA
14-01-2010, 17:46
Witam wszystkich:)
Jestem na etapie wyboru projektu.Zwyciężył Dżin 2g,a walczył z HGC3G. Podoba mi się skromny , prosty dach,a nie wymyślne wielospadowe konstrukcje, nie dość, że drogie, to jeszcze "miejscożerne":)
Próbuję swoich sił przy zmianach w projekcie.
Denerwuje mnie przede wszystkim beznadziejna konstrukcja dachu ze słupami w środku. Wydaje mi się, że projektant zrobił to kompletnie bezmyślnie. Jestem na etapie ustalania jak zmienić konstrukcję dachu.
Moje własne zmiany jakie chcę wprowadzić, to: podwyższenie ściany kolankowej o 50 cm. Koleżanka robiła mi wizualizację i nie wygląda wcale gorzej. Chcę też zlikwidować uskok w ścianie przy wiatrołąpie - niepotrzebne zabranie miejsca, a wogóle niezauważalna estetycznie zmiana. Eksperymentowałem z zadaszeniem tarasu - 3 metry, ale stwierdzam, że może być problem ze światłem w salonie, dlatego chyba zostanę przy wysuwanej markizie. Zimą będzie słońce w pokoju,a latem cień. Planuję rozusuwane drzwi między kuchnią a salonem. Otwarta kuchnia to problem. Czasem wpadną gości do kogoś z domu,a ty nie ubrany, albo chory, chcesz skoczyć coś zjeść, po co mają cię wszyscy obserwować. A jak jest chcesz to rozsuwasz i masz dużą przestrzeń.Kuchnia wydaje mi się bardzo mała. Fajnie byłoby mieć chociaż nieduży stoli, zeby z byle czym do jedzenia nie latać do pokoju i kruszyć:)Spiżarnia musi być bez dwóch zdań.Chyba,że ktoś jest ultra nowoczesną rodziną w stylu serialu Kasia i Tomek i nie uznaje kompocików,ani innych domowych przetworów,a wszystkie urządzenia w domu ma z pięknej stali nierdzewnej:)To na razie tyle. Być może będę kombinował z całkowitym wysunięciem lukarna z przodu,ok. metr za frontowe drzwi,ale dopiero będę myślał nad rysowaniem tego i zobaczę czy wygląda ładnie. No i pseudo- balkonik na piętrze w stylu 11 piętrowych wieżowców:)nie wiem co o tym myśleć:)Pozdrawiam wszystkich budujących:)

rekinek12
06-02-2010, 22:29
Witam
Także przymierzam się do tego projektu.
Bardzo proszę o fotki z waszych realizacji :)
Zastanawiam się nad podniesieniem dachu o około 50 cm, oraz balkonem w sypialni.
Mam również pytanie o wentylacje.
Czy przymierzał się ktoś do rekuperatora i gruntowego wymiennika ciepła ????
Ciekawy jestem jakich zmian w projekcie to wymaga i czy opłaca się w to inwestować.
Dom zamierzam ogrzewać kominkiem (+ rozprowadzenie gorącego powietrza)
oraz kocioł gazowy z komorą zamkniętą.
Na dachu planuje umieścić kolektory słoneczne.

Pozdrawiam rekinek

Renia2003
20-02-2010, 22:52
Witam wszystkich serdecznie
CIESZĘ SIĘ, ze budujecie Dżina 2. Wybralismy go , ponieważ ma prosty dach, 2 lazienki u góry. My czekamy na pozwolenie na budowę od wrzesnia i ciągle jest coś nie tak.
W projekcie musieliśmy zwęzić domek o 1 m.
Zlikwidowaliśmy słupy w środku. Mysle tez o powiekszeniu kuchni kosztem spiżarki ( chcę mieć w kuchni mały stół). Chociaż spiżarka też jest potrzebna.
Jesteśmy w trakcie szukania materiałów budowlanych ( ponoć od marca mają podrożeć). Mąż zastanawia sie z czego budować. Może podzielicie się swoimi pomysłami (bloczki, dach itp)?.
Wczoraj oglądaliśmy zdjęcia domu Kamili. Super. Chyba Ci troche zazdroszczę. Twój Dżin juz stoi a my rozmawialismy dzisiaj z wykonawcą. Moze zacząć dopiero w czerwcu. SSO - 35 000 zł. Inni chca 52, więc chyba opłaca się poczekać.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo prosze o odzew.

JLWW
13-03-2010, 10:22
Witam wszystkich budujących lub przymierzających się do budowy Dżina 2G!!

Razem z żoną od prawie roku!! planujemy budowę domu, kwestia działki nareszcie jest finalizowana :D dlatego od dobrych kilku miesięcy poszukujemy projektu, wszystko wskazuje na to że naszym zwycięzca jest Dżin 2G :))) Bardzo się cieszę że znaleźliśmy ten wątek poświęcony Dżinowi. Z przyjemnością będziemy śledzić Wasze poczynania na polu walki ;) Dodam jeszcze że będziemy budować się w okolicach Oświęcimia, termin rozpoczęcia prac budowlanych to wiosna 2011.

-PERKUN-
20-07-2010, 20:04
a juz myślałem ze nikt na tym forum nie buduje Dzina,. Jak tam postępy może więcej fotek

Margor
25-07-2010, 10:00
Witam,

Zaczynamy budowę dopiero w przyszłym roku (2011) w okolicy Krakowa.

Zmiany w projekcie które wprowadzamy.
1. Poddasze

* podniesienie ścianki kolankowej o 50 cm
* strop betonowy nad poddaszem - likwidacja slupów
* usuniecie balkonów
* powiększenie okien - pozostałości po balkonie
* usuniecie części okien dachowych

2. Parter

* usuniecie spiżarni
* usuniecie drzwi do garażu z domu
* przeniesienie łazienki o 90 stopni i przesuniecie max pod schody, zostawiając tylko miejcie na drzwi do piwnicy
* powiększenie gabinetu miejscem po łazience
* zejście do piwnicy pod schodami
* powiększenie przejścia do salonu
* połączenie pomieszczeń gospodarczych za garażem
* drugie zejście do piwnicy za garażem w pomieszczeniu gospodarczym
* zlikwidowanie uskoku w wiatrołapie
* kanał do naprawy samochodu pod jednym z miejsc w garażu

3. Piwnica

* kotłownia przeniesiona na dol


Jesli ktoś z was jest z okolic KRK i zamierza budować lub tez już wybudował ten domek proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Mariusz

-PERKUN-
25-07-2010, 13:40
Margor- Mariusz fajnie ze zaczynasz budowe Dzina ja również myślę o budowie domu wg tego projektu. Czekamy na założenie dziennika budowy. Czy mógłbyś wrzucić skany - rysunki dokonanych zmian.

Pozdrawiam
Mariusz

jo@nna
25-07-2010, 16:08
Mamy już piwnicę i zalany strop na parterze , też robimy lany strop na poddaszu.Powiększyliśmy bramę garażową do 5m.Do tego konieczne było wylanie słupów żelbetowych po obu stronach bramy od poziomu ławy .Zwiększy to funkcjonalność garażu przy dwóch parkujących samochodach.Też nie robimy balkonów i tylko dwa okna w połaci dachu.
Pozdrawiam
Joanna

-PERKUN-
25-07-2010, 23:52
Jaoanna to moze pochwalisz sie swoimi obecnymi pracami i dalszymi w dzienniku budowlanym :).

Ps. W której części Polski budujesz swój domeczek?

jo@nna
26-07-2010, 19:18
Budujemy w Lublinie, dziennika raczej nie założę brak talentu kronikarza ;)ale postaram się wkleić zdjęcia :)

-PERKUN-
27-07-2010, 13:58
Budujemy w Lublinie,)

Lublin fajna starówka z klimatem, fajne piwnice u Biesów z grzanym winem. Lubie te miasto zresztą z lubelskiego Sławinka wyrwałem i zabrałem na Warmię moja żonę.

rutpawel
01-08-2010, 15:49
Witam zastanawiam się nad budową dżina 2 g szukam osób w okolicy małopolski nowego sączą które budowały taki dom chciałbym zobaczyć go na żywo oraz zamienić kilka zdań na jego temat bardzo proszę o odpowiedź ponieważ podoba się nam ten projekt pozdrawiam

renataskorupa
16-08-2010, 22:59
Po wielu, wielu problemach z projektantem, i pozwoleniem na budowę, ruszamy z naszym Dżinem w przyszly poniedzialek. Mamy duzo wątpliwości dotyczących fundamentów ( ba żeby tylko tego), ale mam nadzieję, że jakoś pojdzie. Pozdrawiamy wszystkich Dżinowcow. Aha, budujemy w okolicach Krakowa

ewa dan
11-09-2010, 10:03
My czekamy na pozwolenie, chcemy zacząć w tym roku.

-PERKUN-
05-12-2010, 10:59
Co słychac u budujacych dzin-y

MarioA
07-04-2011, 20:11
Witam wszystkich! Jak idzie Wam budowa domków?:) Chciałem wrzucić parę fotek z budowy dżina na to forum, ale widzę, że nie ma tutaj takiej opcji.pozdrawiam!

kati.r
01-07-2011, 13:44
Witam
my podpiwniczyliśmy część mieszkalną, z piwnicy zrobiliśmy schody do garażu w miejscu gdzie miała być kotłownia. Część słupów na poddaszu zostanie wciągnięta w ściany.

Renia2003
08-08-2011, 21:40
Wtam wszystkich budujących Dżina
My mamy wylany strop, czekamy na ekipę( w tym roku chcemy przykryć Dżina dachem).
mam wrażenie, ze schody są bardzo wąskie. Zastanawiamy się nad likwidacją spiżarki, ponieważ usilnie szukam miejsca na stół w kuchni.

Pozdrawiam

malyolbrzym
02-01-2012, 18:51
witam wszystkich ja zakonczylem budowe dzina 1g okolice czestochowy :)

Jacku!
07-02-2012, 11:53
Witam

Poproszę o przesłanie kilku fotek z budowy. Ja zaczynam budowę jak tylko zrobi się ciepło, a narazie chciałbym zobaczyć jak wygląda taki dom na żywo :)

Jacku!
07-02-2012, 12:06
Fotki proszę przesyłać na adres [email protected]

z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkich którzy zaspokoili moją ciekawość :)