PDA

Zobacz pełną wersję : "Jak byśmy się kiedyś budowali ..." - komentarze



Lukasz_Kangoo
07-10-2009, 16:14
Witam i czekam na Wasze komentarze do naszego dziennika ;)

agnie-cha
07-10-2009, 18:30
Witam!
Bardzo ładny domek budujecie , moja koleżanka mieszka w takim od 3 lat, dlatego ja buduję inny......... :D
Gratuluję , trzymam kciuki za pogodę (mi też się przyda)

Mam pytanko : jakiej szerokości macie w projekcie okno nad wejściem w lukarnie?
w naszym budującym się domu okno przerabiamy na identyczne i zostawiliśmy otwór 270 cm żeby podzielić na 3 równe części i tak się zastanawiam czy to nie jest węższe?
Pozdrawiam.

kaniosy2
07-10-2009, 19:43
również witam,
myślałam, że będę pierwsza, ale mogę być druga :lol:
gratulacje i życzę powodzenia, my mamy identyczny termin rozpoczęcia budowy, ale u nas postępy nie są takie duże, z tym że mamy domek częściowo podpiwniczony. Będę śledzić dalsze losy tej budowy i porównywać ze swoją.
pozdrawiam
kaśka

btx
07-10-2009, 21:36
witam,
i gratuluję wyboru.
My mieszkamy w Adeli od niedawna, ale już mogę polecić!
I mogę też coś doradzić: szykujcie kasę! :lol: więcej kasy niż zakładacie, bo się przyda :wink:

Napisz coś o działce - jaka duża, jaki kształt
Materiały wszystkie zamierzasz sam kupować czy zlecisz ekipom?

Lukasz_Kangoo
08-10-2009, 08:06
No więc po kolei odpowiadam ;)

agnie-cha

Mam pytanko : jakiej szerokości macie w projekcie okno nad wejściem w lukarnie?
w naszym budującym się domu okno przerabiamy na identyczne i zostawiliśmy otwór 270 cm żeby podzielić na 3 równe części i tak się zastanawiam czy to nie jest węższe?
Nie pamiętam jakiej szerokości jest okno - jak będę miał plany pod ręką to sprawdzę. Ale szerokość skrzydła 90cm to chyba standard więc przypuszczam, że w Adeli jest podobnie jak Ty planujesz zrobić

kaniosy2

Będę śledzić dalsze losy tej budowy i porównywać ze swoją.
Zaglądaj i napisz czasami co u Ciebie na budowie. Jaki projekt?

btx

My mieszkamy w Adeli od niedawna, ale już mogę polecić!
Wiem wiem - czytałem Twój dziennik, a nawet kiedyś chyba mailowo rozmawialiśmy.
Bardzo podoba nam się jak masz wykończoną Adelę. A tak przy okazji napisz mi proszę czy tę półeczkę w salonie (na ścianie z kominkiem) to z gk masz zrobioną? Zainspirowała nas ta zabudowa kominkowa i może pomyślimy o czymś podobnym ;)


Napisz coś o działce - jaka duża, jaki kształt
Materiały wszystkie zamierzasz sam kupować czy zlecisz ekipom?
Działka 1000m2 - praktycznie prostokąt. Praktycznie bo droga nie idzie prostopadle do boków działki. Czyli dom jednym rogiem będzie bliżej drogi (gabinet) a z drugiej dalej (garaż). Tak staraliśmy się usytuować budynek, żeby zostało jak najwięcej działki z tyłu.
Jeżeli chodzi o materiały, to zamawiam sam - będę bazował głównie na jednym składzie (znajomi którzy budują się za nami są bardzo zadowoleni z cen i obsługi). Poza tym cześć prac (po zakończeniu SSO) będę starał się robić sam. Mam nadzieję tu troszkę zaoszczędzić ;)

iwa_bercik
08-10-2009, 09:58
Witam! Ja również przyłączam się do wszystkich gratulacji!
Fajny dziennik, lubię takie z dużą ilością obrazków :lol: :wink: Będę tu zaglądać często :D Jeszcze tylko sobie zobaczę ten projekt, bo nie widziałam.
Pozdrawiam i życzę dużo siły i wytrwałości.....

Lukasz_Kangoo
08-10-2009, 10:02
Dzięki za "ciepłe słowo" ;)

Ja z kolei lubię robić zdjęcia więc pewnie ich w dzienniku nie zabraknie ;)

Zazdrośnica
08-10-2009, 21:01
Powitać krajana :D dobrze, że się zdecydowaliście na budowę, będzie kogo odwiedzać czasem na budowie i się "pomądrzyć" :wink: tym bardziej, że mam blisko.
I co jeszcze, trzymam kciuki za pogodę i sprawność ekipy - połamania łopaty !

sąsiadka zza torów :P

btx
08-10-2009, 21:37
btx

My mieszkamy w Adeli od niedawna, ale już mogę polecić!
Wiem wiem - czytałem Twój dziennik, a nawet kiedyś chyba mailowo rozmawialiśmy.
Bardzo podoba nam się jak masz wykończoną Adelę. A tak przy okazji napisz mi proszę czy tę półeczkę w salonie (na ścianie z kominkiem) to z gk masz zrobioną? Zainspirowała nas ta zabudowa kominkowa i może pomyślimy o czymś podobnym ;)

półka jak i cała zabudowa w salonie zrobione zostały z kartongipsu. Na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach. Jedyny minus jaki narazie stwierdziłem, to że nie jest raczej zalecane siadanie i skakanie po niej... :lol:
Jak będziesz chciał więcej szczegółów to daj znać




Jeżeli chodzi o materiały, to zamawiam sam - będę bazował głównie na jednym składzie (znajomi którzy budują się za nami są bardzo zadowoleni z cen i obsługi). Poza tym cześć prac (po zakończeniu SSO) będę starał się robić sam. Mam nadzieję tu troszkę zaoszczędzić ;)

Bazowanie na jednym składzie może być niebezpieczne. Chyba, że masz znajomego, który zapewni odpowiednie rabaty :wink:
Przynajmniej sprawdzaj ceny w innych miejscach. Ja masę rzeczy do wykończenia kupiłem przez ...internet 8)

A z robieniem samemu - dobra decyzja. Można sporo zaoszczędzić. Z tym że kosztuje to duuuuużo czasu :-?

Lukasz_Kangoo
09-10-2009, 08:02
Zazdrośnica
Oczywiście zapraszam - wpadnij czasem i na żywo popatrz na postępy - konstruktywna krytyka mile widziana ;)

btx
Dzięki za info dot. zabudowy - tak przypuszczałem, że to gk ;)

Ceny oczywiście kontroluję ;)
Skład sprawdzony przez naszych znajomych którzy się budują za nami. Ich duża zaleta, to to, że są blisko i mogą przywozić towar na bieżąco na budowę.

Jeżeli chodzi o wykańczanie to wiem wiem ;) Przez 3 miesiące po pracy popołudniami i w weekendy mieszkanie wykańczałem. Najgorsze były gładzie :(

PS. Byłem wczoraj oglądać jak tam się mają fundamenty ;) Schną ładnie, miałem polewać, ale deszcz mnie wyręczył 8)
Już się nie mogę doczekać jak z domek z ziemi wyjdzie ;)

Zazdrośnica
09-10-2009, 08:12
Już się nie mogę doczekać jak z domek z ziemi wyjdzie ;)

Zazdroszczę Ci tego uczucia 8) :D to prawie jak z narodzinami dziecka, wiesz jak dzieci wyglądają ale Twoje zawsze będzie inne :D

Lukasz_Kangoo
09-10-2009, 08:26
Doskonale powiedziane ;)
Dodatkowo tak jak z dziećmi - w miarę rośnięcia zwiększa się ilość kłopotów i wydatków ;)
I tak jest do pewnego momentu - potem się sytuacja stabilizuje ;)

savo
09-10-2009, 12:06
Ja też gratuluję budowy Adeli !

Mieszkamy ponad rok i wiemy, że to był prawidłowy wybór. Na Twoim etapie budowy masz jeszcze szansę "rekonstrukcji" dolnej łazienki. Warto się nad nią dokładnie zastanowić.

Co do fundamentów:
- czy będziesz miał komin (do kominka w salonie) jak w projekcie ? Jeśli tak, to jakoś nie widzę fundamentu do niego
- czy słup na tarasie ma "stopę" czy też z niego zrezygnowałeś ?
- może warto od razu wylać fundament do tarasu (chyba że zrobisz np. drewniany)

No i najważniejsze - czy będziesz robił wole oczko ?!!! Adela musi je mieć !

Lukasz_Kangoo
09-10-2009, 12:17
savo

- fundament pod komin w salonie jest (na tym zdjęciu praktycznie go nie widać)
- stopa pod słup na tarasie zrobiona
- taras i schody będą robione później (tak zadecydował nasz budowlaniec)

Co do dolnej łazienki - były pewne plany (przeniesienie jej do pomieszczenia gosp. pomiędzy garażem a wiatrołapem) a w jej miejsce zrobienie spiżarni. Ale ostatecznie zostaje jak jest.

A wolego oczka nie będzie (zastąpione będzie połaciówką) - nie za bardzo nam się podoba takie okno. Poza tym koszty (okno na zamówienie), problemy z kryciem itp.

wBeata
09-10-2009, 12:37
Witam!
Dołączam się do gratulacji i zazdroszczę bardzo rozpoczęcia budowy.U mnie Adela na razie w sferze marzeń.Rok temu kupiliśmy działkę 40 km od Warszawy.Traktowaliśmy ten zakup jako lokatę kapitału.O budowie nie myśleliśmy.Gdy zaczęliśmy wiosną porządkowanie naszej działki i prace przy tymczasowym ogrodzeniu,urzekła nas okolica.Cisza,spokój,śpiew ptaków,czasami nawet sarna i bażant.Działka jest budowlana.Jest prąd,woda i kanalizacja.Nie ma niestety gazu.Marzy mi się,aby kiedyś tam zamieszkac.Adelę zobaczyłam,podobnie jak Ty,jadąc samochodem. Wtedy nie wiedziałam co to za projekt.Oglądając projekty na stronie Archipelagu znalazłam Adelę.Śledzę forum od kilku miesięcy.Ucieszyłam się czytają twój dziennik,bo jesteś też z okolic Warszawy.Będę śledzic Twoje poczynania z nadzieją na skorzystanie z porad w przyszłości. Na razie muszę zgromadzic trochę środków,aby myślec poważnie o budowie.Może za dwa lata...

Lukasz_Kangoo
09-10-2009, 12:45
Oczywiście w razie czego służę doświadczeniami ;)
Jak już będziecie startować - to ja powinienem być zdecydowanie mądrzejszy w kwestii budowania niż teraz jestem ;)
Trzymam kciuki, żeby Wam się udało zamieszkać we własnym domku ;)

Zazdrośnica
09-10-2009, 13:43
savo

Co do dolnej łazienki - były pewne plany (przeniesienie jej do pomieszczenia gosp. pomiędzy garażem a wiatrołapem) a w jej miejsce zrobienie spiżarni. Ale ostatecznie zostaje jak jest.

A wolego oczka nie będzie (zastąpione będzie połaciówką) - nie za bardzo nam się podoba takie okno. Poza tym koszty (okno na zamówienie), problemy z kryciem itp.

na dolną łazienkę też zwróciłam uwagę, ale nie będę się już mądrzyć jak zostaje :P jeszcze co na szybko - to bym przeniosła pom. gosp. na dole do garażu powiększając je, ja mam w budynku i to jest porażka moim zdaniem, no ale mądry Polak po szkodzie :-?

wole oko jest efektowne ale ogranicza wybór dachówki, było o tym na jakimś wątku na forum.

Lukasz_Kangoo
09-10-2009, 14:29
Nie bardzo rozumiem o co kaman z tym pom. gospodarczym i jego przeniesieniem do garażu :(

No i co z łazienką?
Może jeszcze się coś zmieni jak koncepcja dobra ;)

Zazdrośnica
09-10-2009, 14:44
Nie bardzo rozumiem o co kaman z tym pom. gospodarczym i jego przeniesieniem do garażu :(

No i co z łazienką?
Może jeszcze się coś zmieni jak koncepcja dobra ;)

Piec pewnie będzie na węgiel i nawet jak każdy będzie pilnował to i tak będzie się nosiło do mieszkania. W zależności od pieca jeden "chrupie" głośniej inny ciszej ale jednak słychać, bulgotanie, pracę w piecu itp. No chyba, ze będzie butla z gazem na zewnątrz budynku ale z tego co piszesz szkoda by było zabierać miejsce z działki, która ma 1000 m.

Moja propozycja to przenieść dolną łazienkę do pom. gosp. z holu zabrać trochę i dać do kuchni, bo hol i tak się powiększy po likwidacji łazienki. Powiększyć gabinet na dole o tyle co kuchnię oczywiście, bo wiatrołap i tak się powiększy bo nie będzie tu drzwi do łazienki, które będą po stronie schodów. Wejście z garażu do budynku jeśli garaż jest w bryle uważam za zupełnie zbędne, za to wejście do warsztato-pom. gosp. zostawić koniecznie. Oszczędność na 2 parach drzwi i powiększenie przestrzeni wokół schodów oraz gabinetu i kuchni oraz przede wszystkim łazienki uważam za lepsze. Oczywiście architektem nei jestem, nei znam dokładnie planów i nie wiem które ściany można przesuwać i likwidować - to tylko małe podpowiedzi do ewentualnego przemyślenia.

btx
09-10-2009, 19:28
szczerze mówiąc to ja niewiele zrozumiałem z tych propozycji.
Ale niektóre nie są wykonalne ze względu an ściany nośne.

Pomieszczenie gospodarcze w Adeli bardzo się przydaje, chociażby częściowo jako spiżarnia:lol:

Hall jest wystarczająco duży nawet z powiększoną łazienką na dole, tak jak u nas.

A garaż połączony z budynkiem i bez wejścia do niego??????? :o :o :o
Ja myślałem, że garaż jest po to żeby w deszczu nie zmoknąć idąc i wsiadając do auta...

Łukasz,
napisz jakie zmiany chcecie zrobić w projekcie

Zazdrośnica
09-10-2009, 19:46
szczerze mówiąc to ja niewiele zrozumiałem z tych propozycji.
Ale niektóre nie są wykonalne ze względu an ściany nośne.

A garaż połączony z budynkiem i bez wejścia do niego??????? :o :o :o
Ja myślałem, że garaż jest po to żeby w deszczu nie zmoknąć idąc i wsiadając do auta...


to moje jakieś tam przemyślenia a spiżarkę można zostawić rzeczywiście, jak ktoś robi weki i przetwory :P bo robione przeze mnie zakupy 1 raz w tygodniu spokojnie się zmieszczą w mojej 10m kuchni - no ale każdy ma swoje potrzeby.

co do wsiadania z auta, kojarzy mi się to z osiedlem jak ktoś parkuje jak najbliżej wejścia do klatki, jakoś nie widzę związku poza odległością chyba że np. dźwigać trzeba worek z ziemniakami

Gosiek33
10-10-2009, 07:36
Ale się zapóźniłam :oops: dopiero teraz do Ciebie dotarłam :oops:

Domek bardzo ładny ale chyba kosztowny w realizacji, koszty zmniejsza rezygnacja z wolego oczka, które i tak w Adeli wydaje się być małe. Wejście do garażu z domu chyba daje oszczędności w podatku, bo później za garaż osobny więcej się płaci niż za powierzchnię domu :roll: Na dodatek między garażem a domem potrzebne są drzwi ppoż. I nie wiem jak z zapachami.. Tak się wymądrzam a sama nie mam garażu wcale :wink: Jak będzie kasa to i dom dla samochodu się dobuduje i wtedy już na dwa :roll:

To tyle na nie a reszta same plusy :lol: Czekam więc na dalsze relacje i foty.

Powodzenia

Lukasz_Kangoo
12-10-2009, 10:16
Piec pewnie będzie na węgiel i nawet jak każdy będzie pilnował to i tak będzie się nosiło do mieszkania...
Ogrzewać planuję pompą ciepła więc czysto będzie (i mam nadzieję też cicho). Dlatego od razu wymyśliliśmy sobie w tym samym pomieszczeniu pralnio-suszarnię.



Moja propozycja to przenieść dolną łazienkę do pom. gosp. z holu zabrać trochę i dać do kuchni, bo hol i tak się powiększy po likwidacji łazienki. Powiększyć gabinet na dole o tyle co kuchnię oczywiście, bo wiatrołap i tak się powiększy bo nie będzie tu drzwi do łazienki, które będą po stronie schodów. Wejście z garażu do budynku jeśli garaż jest w bryle uważam za zupełnie zbędne, za to wejście do warsztato-pom. gosp. zostawić koniecznie. Oszczędność na 2 parach drzwi i powiększenie przestrzeni wokół schodów oraz gabinetu i kuchni oraz przede wszystkim łazienki uważam za lepsze. Oczywiście architektem nei jestem, nei znam dokładnie planów i nie wiem które ściany można przesuwać i likwidować - to tylko małe podpowiedzi do ewentualnego przemyślenia.
Akurat te zmiany z wielkością gabinetu i kuchni mało możliwe - ściana nośna. Przejście z garażu do domu musi być ;)


Hall jest wystarczająco duży nawet z powiększoną łazienką na dole, tak jak u nas.
Jak powiększyłeś łazienkę dolną? Troszkę mi nie daje spokoju jej wielkość (a dokładniej "małość" ;) )

Zmiany opiszę w dzienniku (a kilka ich planujemy).



Ale się zapóźniłam dopiero teraz do Ciebie dotarłam

Domek bardzo ładny ale chyba kosztowny w realizacji, koszty zmniejsza rezygnacja z wolego oczka, które i tak w Adeli wydaje się być małe. Wejście do garażu z domu chyba daje oszczędności w podatku, bo później za garaż osobny więcej się płaci niż za powierzchnię domu Na dodatek między garażem a domem potrzebne są drzwi ppoż. I nie wiem jak z zapachami.. Tak się wymądrzam a sama nie mam garażu wcale Jak będzie kasa to i dom dla samochodu się dobuduje i wtedy już na dwa
Lepiej późno niż wcale ;)

Wolego oczka nie będzie (nie podoba nam się ten wynalazek).
Co do wejścia z garażu do domu, to wymóg jest taki, że musi być "śluza" czyli dwie pary drzwi pomiędzy częścią mieszkalną, a garażem. To powinno skutecznie zapobiec przedostawaniu się zapachów. No i do tego sprawna wentylacja garażu ;)


Kurcze - coś się pogoda ma popsuć w tym tygodniu :( Nawet jakieś śniegi z deszczem zapowiadają :cry:

Gosiek33
12-10-2009, 18:14
Pogoda :o właśnie totalnie się rozpadało :-?

btx
12-10-2009, 21:46
Jak powiększyłeś łazienkę dolną? Troszkę mi nie daje spokoju jej wielkość (a dokładniej "małość" ;) )


mamy powiększoną łazienkę w stronę hallu. Wyszło to właściwie przez przypadek, bo nie chcieliśmy schodów zabiegowych, z kręconymi stopniami, tylko dwa oddzielne biegi i spocznik między nimi. To spowodowało, że bieg dolny się wydłużył, a żeby nie wystawał zbytnio na hall, przesunęliśmy ścianę łazienki w stronę hallu, albo jak kto woli, kuchni o jakieś 0,5m :roll:
Efekt jest dobry, bo bez problemu zmieścił się tam kibelek w zabudowie, kabina prysznicowa i szafka z umywalką. A nadal jest sporo miejsca żeby się swobodnie ...rozebrać :lol:
A sam przedpokój nie stracił NIC ze swojej funkcjonalności
POLECAM

Ola i Michał
13-10-2009, 08:46
witam i GRATULUJĘ

rozpoczęcia budowy i wyboru projektu :wink:
my mieszkamy w Adeli od 15 maja br i jesteśmy naprawdę zachwyceni funkcjonalnością domu, w zasadzie parwie nic nie zmienialiśmy jeśli chodzi o oryginalny projekt - bawole oko też zostało :wink:
pomieszczenie gospodarcze przydaje się i to bardzo, niekoniecznie na przetwory i weki bo tych akurat nie robimy, ale np. na trzymanie różnych rzeczy typu odkurzacz, jakieś inne drobiazgi z których nie korzysta się codziennie ale na tyle często, że dobrze jak są blisko :)
dolną łazienkę tez mamy powiększoną w sumie ma 6 m2, powiększyliśmy kosztem wnęki przwidzianej na piec gazowy w oryginalnym projekcie w pom. gospodarczym
i jeszcze drzwi tarasowe, zdecydowaliśmy się na przesuwne i jesteśmy bardzo zadowoleni, naprawdę polecam

życzę dobrej pogody i realizacji planów na ten rok :D
pozdrawiam
Ola

Lukasz_Kangoo
13-10-2009, 12:28
mamy powiększoną łazienkę w stronę hallu. Wyszło to właściwie przez przypadek, bo nie chcieliśmy schodów zabiegowych, z kręconymi stopniami, tylko dwa oddzielne biegi i spocznik między nimi.
Kurcze - niegłupie ;)
Ja też planuję schody lane ze spocznikiem. Chyba powiem chłopakom, żeby ścianki od łazienki nie murowali dopóki nie będzie schodów.



dolną łazienkę tez mamy powiększoną w sumie ma 6 m2, powiększyliśmy kosztem wnęki przwidzianej na piec gazowy w oryginalnym projekcie w pom. gospodarczym
U mnie żona zaplanowała w tej wnęce pralkę w pom. gospodarczym więc powiększanie łazienki w tą stronę nie wchodzi w grę ;)


A tak BTW chyba wszyscy za słabo kciuki trzymacie za pogodę ;) Może trzymanie i chuchanie pomoże ;)

btx
13-10-2009, 22:03
U mnie żona zaplanowała w tej wnęce pralkę w pom. gospodarczym więc powiększanie łazienki w tą stronę nie wchodzi w grę ;)


u nas też tam pralka stoi i całkiem dobrze się to sprawdza. Nad nią planuję dużą szafkę albo przynajmniej półki :wink:

Większość zmian macie podobnych do nas, tylko zastanawia mnie wejście do garderoby przez przedpokój.

Powiedz jak chcecie zrobić dostęp do wnęki pod schodami od strony pom. gosp. w garażu? To jest ściana nośna, więc chyba nie za zbytnio wyrąbać w niej dziurę - jakieś nadproża czy co??? I na nich oparcie dla schodów??? :-?

I zastanówcie się jeszcze nad łukami - dom naprawdę dużo traci ze swojego uroku bez nich :cry:

Ola i Michał
14-10-2009, 06:58
hej

u nas pralka jest w łazience na dole pod skosem od schodów i tez jest OK :wink:

co do zmian to popieram btx - okna łukowe naprawdę nadają uroku temu domkowi więc może warto jeszcze rozważyć taką opcję ...
z drzwi balkonowych w kuchni też zrezygnowaliśmy i nie żałuję
a jakie planujecie drzwi tarasowe - tak jak jest w projekcie czy przesuwne??

podzrawiam
Ola

Lukasz_Kangoo
14-10-2009, 14:22
Witam śnieżnie ;)

Ta wnęka w pom. gosp. aż się prosi o pralkę (tym bardziej, że woda i kanaliza tuż za ścianą ;) )

Wejście do garderoby od przedpokoju z tego względu, że garderoba ma być ogólnie dostępna.

Co do pustki pod schodami to rzeczywiście trzeba podciąg zrobić z tym miejscu, ale to bez problemu do wykonania (potwierdził Archipelag, budowlańcy i kierbud). Poza tym w tej Adeli która nas natchnęła tak właśnie jest zrobione. Fakt nie ma tam za dużo miejsca, ale na coś się wygospodaruje ;)

Łuki nad oknami - widzieliśmy jak to wygląda (znaczy okna bez łuków). Tak nam się podoba, a i koszta niższe.

Drzwi balkonowe w kuchni - zbędny bajer - lepiej tam szafki z blatem zrobić ;)

Co do drzwi w salonie to jeszcze nie wiemy - będzie czas na zastanowienie, ale ze wstępnych przemyśleń pasują nam otwierane z ruchomym słupkiem.

MarcinM.
23-10-2009, 13:31
Witam sąsiada z ulicy.
Zauważyłem, że ostatnio obok świeżo wybudowanego domu (już nawet obłożonego styropianem) wykopały się, a potem zalały betonem fundamenty.
Ekipa prężna - tylko pogoda nieco przeszkadza - najpierw śnieg, teraz deszcz.

p.s. zapraszam na forum 8)

pozdrawiam
Marcin

Lukasz_Kangoo
02-11-2009, 08:40
Dzięki za zaproszenie - forum znalazłem już jakiś czas temu.
Widziałeś co się u mnie działo w końcówce tygodnia? ;)

Mamy już stan "0"!!!
A od jutra zaczynają rosnąć mury :)

brear79
03-11-2009, 17:57
Witam !
Zaczynam własnie budowę Adelci i mam pytanie. Ile bloczków fundamentowych potrzebowaliście na postawienie stanu zero.

Lukasz_Kangoo
03-11-2009, 20:00
Hej.

Ja zamówiłem 1280 bloczków i miałem dodatkowo jakieś 40 z budowy kolegi. Po zakończeniu stanu "0" zostało kilkanaście. Czyli zużyto jakieś 1300 szt.
U mnie murowali 7 warstw pod garażem i 8 pod domem.

PS. Gdzie budujesz??

brear79
06-11-2009, 08:33
Świdwin - Zachodniopomorskie

Joani
10-11-2009, 09:54
Cześć Lukasz

doczytałam, że palnujesz przesunąć ścianę między łązienką górną a sypialnią (ja też to zrobiłam). W związku z tym zmieniłam rozkład sypialnia - garderoba, gdyż po przesunięciu ściany, sypialnia miała 260 cm szekorości. Wg mnie trochę mało na ustawienie łóżka i 2 szafek nocnych. Sprawdź u siebie jak to będzie wyglądać, czy wszystko się zmieści.
Pozdrawiam

Lukasz_Kangoo
10-11-2009, 13:10
OK. Dzięki za sugestię - wezmę to pod uwagę.

A tak z newsów - rozkładają mi stropy - byłem dziś rano na budowie i już garaż przykryty jest.

PS. Adelowicze - napiszcie mi proszę jak u Was ze ściankami kolankowymi? Podnosiliście się do góry? Jeżeli tak to ile?

btx
11-11-2009, 21:46
PS. Adelowicze - napiszcie mi proszę jak u Was ze ściankami kolankowymi? Podnosiliście się do góry? Jeżeli tak to ile?

podnosiliście i nie żałujecie!
o jeden bloczek, czyli jakieś 25cm - rób i się nie zastanawiaj

Ola i Michał
12-11-2009, 08:57
witaj

my też podnosiliśmy o jeden bloczek i oczywiście nie żałujemy :-)
myslę, że jak najbardziej warto to zrobić

a tak poza tym to jestem pełna podziwu sprawności ekipy, która stawia Ci dom, naprawdę tempo ma niezłe :D

pozdrawiam
Ola

Lukasz_Kangoo
12-11-2009, 10:05
Hej.

Byłem dziś rano na budowie - teriva rozłożona, chłopaki zaczęli schody szalować i zostaną jeszcze przestrzenie wokół nich do wyszalowania.
W sobotę stropy zalewam (można by jutro, ale nie mają pompy wolnej w Budokruszu :().

A co do ścianek kolankowych - możecie mi powiedzieć jaką macie ich wysokość (od wylewek może być). Chyba, że pamiętacie ile mieliście w stanie surowym.

tysia623
19-11-2009, 10:51
witam!
Projekt domu macie piękny :D bardzo mi się podoba. Mam wrażenie że też cieszy was każdy szczegół z budowy jak u mnie :D . Życzę powodzenia w dalszej budowie i oby pogoda była jeszcze łaskawa :)

btx
25-11-2009, 21:00
A co do ścianek kolankowych - możecie mi powiedzieć jaką macie ich wysokość (od wylewek może być). Chyba, że pamiętacie ile mieliście w stanie surowym.

Wysokość ścianki kolankowej w pokojach to ok 115cm. Podniesione o jeden bloczek - jakieś 25cm

Lukasz_Kangoo
26-11-2009, 12:54
Dzięki za info btx

U mnie wyjdzie tak samo - co zresztą widać na zdjęciach w ostatnim wpisie w dzienniku.

Co muszę powiedzieć - bardzo praktycznie wyszło - dobra wysokość tej ścianki.

btx
29-08-2010, 22:13
Halo!
zakończyliście już budowę, że nic nie piszesz?:confused:
Jak postępy?

maggieQ
05-09-2010, 10:33
Witam,
Lukasz_Kangoo własnie jak postępy?

bedę sie budowac mniej wiecej w waszej okolicy i planujemy zaczać na wiosnę, i wlasnie jestesmy na etapie szukania ekipy.

mógłbys podesłac na prywatną wiadomośc do mnie namiar na Waszą ekipę i mniej wiecej napisać ile kosztowała ta ekipa tzn ile za co wzieli?

dzieki z gory i pozdrawiam
zyczac aby prace przy nowym domku szybko posuwały się do przodu ;-))