PDA

Zobacz pełną wersję : okna w piwnicy



PiotrekM123
07-10-2009, 21:40
Witam,
Mam mały dylemat. Mamy stary dom z kamienia podpiwniczony. Czy w okresie jesienno-zimowym należy zostawić uchyły w oknach z piwnicy czy lepiej zamknąć je a może zostawić szeroko otwarte. Generalnie nie użytkujemy piwnicy. Ten sam dylemat mam ze strychem gdzie mam okna (również strych nie jest przez nas użytkowany)

Czy jest jakaś reguła odnośnie otwierania okien (wentylacji) w okresie jesienno-zimowym ?

Z góry dziękuje za pomoc

beton44
07-10-2009, 21:42
w piwnicy zamknąć bo będzie zimno w stopy...

na strychu zamknąć bo śniegu napada...

P:)apolinek
07-10-2009, 22:16
Jak w piwnicy tak i na strychu zamknac bo bedzie zimno mokro(wilgosc, woda z topniejacego sniegu) wewnatrz budynku.
Zamkniete okna w piwnicy zmniejsza równiez straty ciepła w domu,jakas czesc zimna przenika z piwnicy na parter.

PiotrekM123
08-10-2009, 05:45
dziękuje za odpowiedzi
mam tylko pewne wątpliwości odnośnie wentylacji. Czy należy piwnicę i strych zamknąć szczelnie czy zostawić jakieś uchyły. piwnicę mamy dość wilgotną. czy należy raz na jakiś czas wietrzyć te pomieszczenia czy nie ma takiej potrzeby i w okresie jesienno zimowym można wszystko szczelnie pozamykać?
z góry dziękuję za informacje

P:)apolinek
08-10-2009, 09:01
Na wilgoc w piwnicy najlepsza jest dobrze działajaca wentylacja i jakis grzejniczek.Wilgos +szczelne pomieszczenie moze sie = grzyb.
Strych natomiast sam sie wentyluje(chyba ze masz skosy w strychu ocieplone wełna),wtedy zachodzi potrzeba wentylowania(2 kratki wyiewno nawiewne ,po jednej na fajermórze).
Podaj wiecej szczegułów odnosnie piwnicy i strychu.