PDA

Zobacz pełną wersję : Okna drewniane, ale z której firmy??



Mnika
14-01-2004, 06:41
Mój domek już stoi i chciałabym w marcu wstawić okna. Chcę kupić okna drewniane mahoniowe. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, które okna warto kupić? Wiadomo, że jest to zakup na lata (mam nadzieję znając mniej więcej ceny), więc chciałabym poznać opinie innych. Z góry dziękuję :)

all
14-01-2004, 08:26
Mój domek już stoi i chciałabym w marcu wstawić okna. Chcę kupić okna drewniane mahoniowe. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, które okna warto kupić? Wiadomo, że jest to zakup na lata (mam nadzieję znając mniej więcej ceny), więc chciałabym poznać opinie innych. Z góry dziękuję :)


mam właśnie takie okna z Sokółki. Jak narazie (1,5 roku użytkowania) brak uwag. Ale zobaczymy co będzie dalej ;-)).

Mam obiekcje jedynie co do słuszności wyboru materiału - czy nie będzie się jakoś dziwnie zachowywał w naszym klimacie po kilkunastu latach eksploatacji. Sosna wiadomo jak się zachowuje. Ale .... - zobaczymy.

pozdr.

Tomasz M.
14-01-2004, 09:11
Przejrzyj wątki okienne pod "Wymianą Doświadczeń", zwłaszcza nieustający: "Szukam dobrych okien". O ile pamiętam, było w nich też trochę na temat mahoniu i jego odmiany meranti. Na to ostatnie znawcy radzili bardzo uważać - często producenci stosują niewłaściwy surowiec. Moi znajomi mają "prawdziwe" mahoniowe od 6-7 lat i wszystko jest świetnie. W tamtych czasach takie okna kosztowały majątek. Pytałem ich o producenta, ale powiedzieli, że to był przedstawiciel niemieckiej firmy, która już wycofała się z Polski. Ja sam wybrałem sosnę, z różnych względów.