PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka samopoziomująca - z czego zrobić dylatacje



silencer7
08-10-2009, 21:33
No właśnie - pytanie jak w temacie. Wszędzie piszą, że najlepiej zrobić dylatacje z pasków styropianu lecz skąd takie paski wziąć? Można je gotowe gdzieś kupić? Nie trafiłem nigdy na to więc pytam.
Czy zamiast pasków styropianu wystarczyłaby piankowa taśma do podklejania profili do płyt GK?
Z góry dzięki za info.

Rezi
09-10-2009, 13:09
No właśnie - pytanie jak w temacie. Wszędzie piszą, że najlepiej zrobić dylatacje z pasków styropianu lecz skąd takie paski wziąć? Można je gotowe gdzieś kupić? Nie trafiłem nigdy na to więc pytam.
Czy zamiast pasków styropianu wystarczyłaby piankowa taśma do podklejania profili do płyt GK?
Z góry dzięki za info.
jaka gruba będzie ta warstwa

silencer7
09-10-2009, 18:08
No właśnie - pytanie jak w temacie. Wszędzie piszą, że najlepiej zrobić dylatacje z pasków styropianu lecz skąd takie paski wziąć? Można je gotowe gdzieś kupić? Nie trafiłem nigdy na to więc pytam.
Czy zamiast pasków styropianu wystarczyłaby piankowa taśma do podklejania profili do płyt GK?
Z góry dzięki za info.
jaka gruba będzie ta warstwaWarstwa ok. 7 mm.

Rezi
09-10-2009, 18:28
przy 7 mm bez sensu jest ta dylatacja

P:)apolinek
09-10-2009, 18:47
przy 7 mm bez sensu jest ta dylatacja
Potwierdzam,przy takiej grubosci(pewnie bedzie to równanie posadzki) dylatacja jest zbyteczna.

Pianka dylatacyjna http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=tasma+dylatacyjna
Styropian stosowany jako dylatacja to niezbyt dobry pomysł, przy docieraniu posadzek powstaje bałagan.

silencer7
10-10-2009, 09:45
przy 7 mm bez sensu jest ta dylatacjaHmm rozumiem, ale mówicie tylko o dylatacjach obwodowych tych przy ścianach? Wylewkę muszę zrobić w pomieszczeniu o powierzchni 9,5 m2. Oprócz dylatacji obwodowych w istniejącej wylewce jest także dylatacja przez środek pomieszczenia. Czy nie muszę jej przenieść na nową wylewkę?

FlashBack
10-10-2009, 09:48
przy 7 mm bez sensu jest ta dylatacjaHmm rozumiem, ale mówicie tylko o dylatacjach obwodowych tych przy ścianach? Wylewkę muszę zrobić w pomieszczeniu o powierzchni 9,5 m2. Oprócz dylatacji obwodowych w istniejącej wylewce jest także dylatacja przez środek pomieszczenia. Czy nie muszę jej przenieść na nową wylewkę?
powinny byc zachowane (przeniesione) wszystkie dylatacje