PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zasypac bardzo wysokie fundamenty?



Renia&Bogdan
08-10-2009, 22:32
jak w temacie/

08-10-2009, 23:25
koparką

/zasypując taka ilość ręcznie można "pańskich jaj" dostac .../

mariankossy
08-10-2009, 23:33
piaskiem , pospólką itp.

Renia&Bogdan
09-10-2009, 06:29
Brzoza... i ponoc jestes najlepszym doradcą?

labas1
09-10-2009, 06:48
Brzoza... i ponoc jestes najlepszym doradcą?

Przecież dobrze napisał że pańskich jajec można dostać od ręcznego zasypania.

annecy
09-10-2009, 06:57
no bo w sumie koparka będzie najlepsza....

z tym , że co warstwę piasku wsypiecie, to by to trzeba zagęścić maszyną najlepiej, coby wam potem podłogi nie siadały...

pozdr

Renia&Bogdan
09-10-2009, 07:42
wiem ze trzeba zagęscic, to wiem. wysokie fundamenty na 2metry, koszty zasypywania ogromne. Zeby uciec z kosztow, pytam czym najlepiej/najtaniej taka ogromna dziurę zasypac? Podobno koszt mojej zasypki to 15 tys.

Michał i Magda
09-10-2009, 07:48
wiem ze trzeba zagęscic, to wiem. wysokie fundamenty na 2metry, koszty zasypywania ogromne. Zeby uciec z kosztow, pytam czym najlepiej/najtaniej taka ogromna dziurę zasypac? Podobno koszt mojej zasypki to 15 tys.

My też mieliśmy wysokie fundamenty, gdyby nie b. wysoki poziom wód gruntowych zdecydowalibyśmy się na piwnicę, niestety nie było takiej możliwości, więc zasypywaliśmy pospółką.

jajmar
09-10-2009, 07:52
wiem ze trzeba zagęscic, to wiem. wysokie fundamenty na 2metry, koszty zasypywania ogromne. Zeby uciec z kosztow, pytam czym najlepiej/najtaniej taka ogromna dziurę zasypac? Podobno koszt mojej zasypki to 15 tys.

A kto i dlaczego taką dziure wydarł ?

bladyy78
09-10-2009, 07:53
Zrób piwnicę i nie będzie problemu. Albo zasyp czymkolwiek, a na wierzchu zrób zazbrojoną płytę i nie będziesz musiał się martwic czy ci coś popęka czy nie.

Renia&Bogdan
09-10-2009, 08:53
Na piwnice chyba jest juz za poźno, zreszta boję sie podtopień. Wlasnie na mojej budowie ukladaja ściany z bloczkow. a skąd brac pospolkę? Przepraszam za tekie trywialne pytanie, ale to baba stawia dom, ktora nie ma zielonego pojęcia. Doradcow mam wielu i kazdy radzi inaczej:(

aglig
09-10-2009, 09:03
Zrób piwnicę i nie będzie problemu. Albo zasyp czymkolwiek, a na wierzchu zrób zazbrojoną płytę i nie będziesz musiał się martwic czy ci coś popęka czy nie.
Dobrze gada .

jajmar
09-10-2009, 09:10
Wlasnie na mojej budowie ukladaja ściany z bloczkow. a skąd brac pospolkę?


2 metrowe ściany z bloczków zasypane ziemią ? hmmm , przestudjuj wątki na forum o popękanych wyskokich i długich ścianach zanim zaczniesz to zasypywac


Doradcow mam wielu i kazdy radzi inaczej:(

A kierownika to co amba zjadła? Jego słuchaj, nie doradców.

aglig
09-10-2009, 09:26
Mam dzialkę ze spadem. Robię bardzo wyskie fundamenty żeby dom podniesc wyzej od drogi. (Teren zalewowy) wychodzi ponad 2 metry. nie robię piwnic, bo boję się, ze w razie powodzi bedę miala wodę w piwnicy. Musze te fundamenty zasypac, sam koszt zasypki to okolo 15 tysięcy. Mam wrazenie ze moja budowa to jedno wielkie nieporozumienie...Pocieszcie!
Jeden :na czerwono To jest informacja podstawowa.
Dwa: ktoś ci robił adaptacje projektu, czy masz tam napisane co z fundamentami ?
Trzy: Gdzie kierownik ?
Cztery: Płyta zbrojona - podstawa.

kkdarch
09-10-2009, 09:29
U mnie zasypywali garaż a ścianka z bloczków była na 1 m i w dwóch miejscach pękło bo rozpychał koparką (łycha).Jakie było moje i murarza zdziwienie jak to zobaczyliśmy :o .Prawdopodobnie to wina fundamentów nie obsypanych na zewnątrz i oczywiście koparkowego.

pierwek
09-10-2009, 09:50
Brzoza... i ponoc jestes najlepszym doradcą?

Brzoza jest ortodoksyjnym przeciwnikiem wybierania humusu pod domem. A wybieranie na 2m to hohohoho musiało mu podnieść ciśnienie :lol:

A tak na poważnie... ja zasypywałem wykop około 200m2 na 1,20m i wydałem na piach (z kamieniami) około 8k pln więc Twoje 15k pln by się może zgadzało...

Generalnie największy koszt to przetransportowanie tego czegoś czym będziesz zasypywać wykop.

langerob25
09-10-2009, 11:22
Zrób piwnicę i nie będzie problemu. Albo zasyp czymkolwiek, a na wierzchu zrób zazbrojoną płytę i nie będziesz musiał się martwic czy ci coś popęka czy nie.
Dobrze gada .

A ta płyta ma się wspierać na fundamencie? To niech lepiej ktoś to przeliczy.Zanim coś doradzicie to się zastanówcie :evil:

EZS
09-10-2009, 11:27
jak nie dysponujesz gruzem czy co tam jeszcze, to robisz tak:
zamawiasz piach, możesz zaznaczyć, że do zasypania fundamentów, może będzie taniej :roll: zamawiasz koparkę i skoczka z wypożyczalni. Koparka sypie piach po powiedzmy 20 cm a ekipa lata ze skoczkiem i ubija.Koparkę zamów na krócej a ze 3 dni, bo co wsypie, to będzie czas potem dobrze ubić.
A potem szybko myśl o ociepleniu fundamentu z zewnątrz i zasypaniu ziemią. I tak będziesz jakąś górkę wokół domu usypywała, bo faktycznie było, że ubity dobrze piach fundament od środka rozsadził.
Czy musisz wylać na tym jakiąś zbrojoną płytę, to kierbud osadzi.
Napisałam ci łopatologicznie, bo pamiętam, że moja wyobraźnia swego czasu też nie ogarniała tego tematu pod względem organizacyjnym. Ale jakoś poszło...


PS cenie za piach się nie dziw. Decyzje na etapie projektu mają różne konsekwencje - a to dach drogi, a to piach do wsypania.... Ja miałam pow zabudowy pow 60 m2, na części wyniesienie było do 2m (bo też jest spadek) i tylko siwiałam, jak dojeżdżały wywrotki z piachem. Ale 15k to przesada, może z 5 wydałam razem z koparką...

aglig
09-10-2009, 11:41
Zrób piwnicę i nie będzie problemu. Albo zasyp czymkolwiek, a na wierzchu zrób zazbrojoną płytę i nie będziesz musiał się martwic czy ci coś popęka czy nie.
Dobrze gada .

A ta płyta ma się wspierać na fundamencie? To niech lepiej ktoś to przeliczy.Zanim coś doradzicie to się zastanówcie :evil:
Sorki a jak się robi piwnice ?

aglig
09-10-2009, 12:02
Mam działke ze spadem. Strona czolowa domu od ulicy jest okey ale tył wisi około 2m 60cm. kierownik radzi robic piwnicę, ale mamy chyba wysoki poziom wod gruntowych. Przy wykopie rowu pod ogrodzenie stała woda.moje pierwsze pytanie gdzie sprawdzić poziom wod gruntowych i co robic jeśli piwnica nie sprawdzi się bo teren jest podmokły? Prosze o radę

1. GDZIE MASZ ADAPTACJE PROJEKTU. !!!!!!!!!!!!!!!!!
Daj sobie na wstrzymanie bo zrobisz sobie niezłe kuku już na samym początku.
2. Czy kierownik radził ci robienie piwnic już po zatwierdzeniu projektu czy jeszcze przed. Jesli po to szybko zmień kierownika.

Zonzi
09-10-2009, 12:10
Poszukaj dobrze po dostawcach piachu. Mozna sie dogadac ze za piach placisz a zasypanie jest gratis. piach pospólka - nie wiślak
U mnie na 170 m2 1.5 m zasypywali 2 dni w 2 koparki, skoczek i ubijarka jezdzily nonstop. Sam piach to ponad 10 duzych wywrotek. Koszty kolo 10-12 tysiecy.

martinflash
09-10-2009, 19:42
załączcie jakieś zdjęcia przed i po zasypywaniu fundamentów...

EZS
09-10-2009, 21:36
załączcie jakieś zdjęcia przed i po zasypywaniu fundamentów...
a zobacz sobie zdjęcia w dzienniku :wink:

Bazhyl
10-10-2009, 06:57
Fundament zasypuje się piaskiem odpowiednio zagęszczając. Nikt nie mówił, że będzie to tanie, chociaż wydaje się, że to wyrzucanie pieniędzy w... piach, to tak nie jest. Również poszło mi na to parę tysiaków.

CityMatic
10-10-2009, 08:32
Czym zasypac bardzo wysokie fundamenty?

Ja zasypałem piaskiem ,zagęszczanym przez 3 tygodnie w 7-warstwach
3 pierwsze wodą następne skoczkiem ostatnią zagęszczarką płaską-taką do chodników"
Wszystko w dzienniku 340m3 568t koszt ponad 6000,-

martinflash
10-10-2009, 09:47
co sądzicie o poniższym schemacie?
używając tymczasowej ściany grodziowej zasypujemy jednocześnie pospółkę lub żwir od strony fundamentu a z drugiej strony ziemię którą uzyskaliśmy z wykopu, oczywiście jednocześnie ubijając, gdy dojdziemy do góry to wyciągamy płytę.
W ten sposób zaoszczędzamy ponad 50% kosztów zasypania!
Kupujemy mniej więcej tyle kubików żwiru/pospółki ile nam potrzeba.
Wykonać to można w dwa dni w dwie/trzy osoby.
Nie wiem tylko jaka jest minimalna szerokość zasypki od strony fundamentu? Czy 50 cm wystarczy? 100 cm?


http://images43.fotosik.pl/212/9e568066c436c0c0.png

Wirecki
10-10-2009, 10:37
załączcie jakieś zdjęcia przed i po zasypywaniu fundamentów... u mnie w dzienniku jest nawet "w trakcie"... Piach na te fundamenty to ponad 8k

I jeszcze jedno, ktoś pisał o skoczku.... Skoczkiem można jednorazowo ubić więcej niż zagęszczarką płytową.

CityMatic
10-10-2009, 12:23
co sądzicie o poniższym schemacie?
używając tymczasowej ściany grodziowej zasypujemy jednocześnie pospółkę lub żwir od strony fundamentu a z drugiej strony ziemię którą uzyskaliśmy z wykopu, oczywiście jednocześnie ubijając, gdy dojdziemy do góry to wyciągamy płytę.
W ten sposób zaoszczędzamy ponad 50% kosztów zasypania!
Kupujemy mniej więcej tyle kubików żwiru/pospółki ile nam potrzeba.
Wykonać to można w dwa dni w dwie/trzy osoby.
Nie wiem tylko jaka jest minimalna szerokość zasypki od strony fundamentu? Czy 50 cm wystarczy? 100 cm?


http://images43.fotosik.pl/212/9e568066c436c0c0.png

U mnie w dzienniku jest coś podobnego tylko z piaskiem-sprawdziło sie jak na razie więc uważam że jest dobrze :wink:

jajmar
10-10-2009, 14:29
W ten sposób zaoszczędzamy ponad 50% kosztów zasypania!


jakim cudem?

koszt zasypania w 99% przypadków to koszt wypełninia wewnatrz pospółka nie obsypania z zewnątrz

martinflash
10-10-2009, 14:52
W ten sposób zaoszczędzamy ponad 50% kosztów zasypania!


jakim cudem?

koszt zasypania w 99% przypadków to koszt wypełninia wewnatrz pospółka nie obsypania z zewnątrz

jak jakim cudem? używasz w części ziemi z wykapu co Ci została a pospółke kupujesz tylko na odległość chyba max 1 m od fundamentu a nie 3-4 m.
Ja pisałem o obsypywaniu na zewnątrz an nie wypełnianiu wnętrza parterowych domków bez piwnic.

jajmar
10-10-2009, 16:00
Ja pisałem o obsypywaniu na zewnątrz an nie wypełnianiu wnętrza parterowych domków bez piwnic.

Własnie o to mi chodzi, czy dla kogoś obsypanie z zewnątrz jest problemem? Nie sądzę, problem -finsowy- to dla wiekszości zasypanie w środku szczególnie jak ktos wybierze grunt rodzimy do spodu ławy.

Grandzia13
12-10-2009, 11:04
Renia&Bogdan

Doskonale rozumiem Wasz dylemat, mam ten sam problem, tylko ciut niższy :D ok 1,5m. Wiem,że piach powinien być, ale niech ktoś mi powie czemu nie ziemia ??? wywrotka piachu 400 PLN, a w okolicy ziemię wożą za 70PLN, aż się prosi żeby ją tam wsypać. Tylko nie wiem czy można.... Teściu mówi syp ziemię, dziecko, nic nie zaszkodzi, znajoma też ma ziemię w fundamentach, ale czy to dobrze? Jej chata stoi dopiero niecały rok... i stoi :D
A ja dalej nie wiem, nie chcę oszczędzać na ważnych rzeczach, ale tyle kasiuty w piach ??? Pomocy!!!

EZS
12-10-2009, 11:24
Renia&Bogdan

Doskonale rozumiem Wasz dylemat, mam ten sam problem, tylko ciut niższy :D ok 1,5m. Wiem,że piach powinien być, ale niech ktoś mi powie czemu nie ziemia ??? wywrotka piachu 400 PLN, a w okolicy ziemię wożą za 70PLN, aż się prosi żeby ją tam wsypać. Tylko nie wiem czy można.... Teściu mówi syp ziemię, dziecko, nic nie zaszkodzi, znajoma też ma ziemię w fundamentach, ale czy to dobrze? Jej chata stoi dopiero niecały rok... i stoi :D
A ja dalej nie wiem, nie chcę oszczędzać na ważnych rzeczach, ale tyle kasiuty w piach ??? Pomocy!!!

wsypanie ziemi to tak samo, jak niewybieranie humusu.
Można, czemu nie. Moi rodzice nie wybierali i dom stoi od 20 lat. Jest jedno małe ale - u nich nie ma wylewki, tylko podłoga na legarach. Pod tymi legarami leży sobie luzem styropian a pod nim trochę gruzu i ta ziemia. Wentylowane, bez wilgoci, bo i jak. A teraz robi się wylewki. Osobiście wolałam robić ją na piasku, który jest dodatkowo jakąś warstwą izolacyjno - drenażową, niż na glebie. Ale twój wybór, na pewno ci się domek nie zawali ...
A propos "teściu mówi", to ja od mojego ojca słyszałam w trakcie budowy "po co ci 15 cm styropianu, po co tyle kanałów wentylacyjnych" i wiele innych rad... A teraz cmokają nad moimi rachunkami za ogrzewanie - 3 razy niższymi, niż ich. Jesteś dorosła - miej swój rozum :wink:

out
12-10-2009, 11:39
mam podobną sytuacje, dom ma powstać na stoku. w projekcie przewidziane jest wyrównanie gruntem rodzimym - nie mylić z humusem, a na to 20 cm piasku i później wylewka zbrojona, ocieplenie, itd.

EZS
12-10-2009, 13:02
mam podobną sytuacje, dom ma powstać na stoku. w projekcie przewidziane jest wyrównanie gruntem rodzimym - nie mylić z humusem, a na to 20 cm piasku i później wylewka zbrojona, ocieplenie, itd.

w górach grunt rodzimy to chyba kamienie :wink:

out
12-10-2009, 15:41
w górach grunt rodzimy to chyba kamienie

nawet bym powiedział, że skała :lol:

ddoommiinniikk
12-10-2009, 18:08
można "pańskich jaj" dostac .../Co to są pańskie jaja?

labas1
12-10-2009, 19:28
można "pańskich jaj" dostac .../Co to są pańskie jaja?

Zapytaj Brzozy, ja nie mam siły odpowiadać :lol:

Renia&Bogdan
12-10-2009, 20:16
U mnie wychodzą fundamenty na 2m, zasypac pospolką ? porzebuje okolo 150ton! u nas podobno pospolka kosztuje 18 zl za tonę!

p1oterek
12-10-2009, 20:49
Ja miałem fundamenty wymurowane na 7 bloczków, do zasypania poszło 8 wywrotek 30 tonowych piasku, za jeden kurs płaciłem 450 zł. Do tego doszło wypożyczenie skoczka na cały dzień (100 zł) i koparki, która planowała działkę (600 ton ziemi) i co jakiś czas dosypywała piasek w fundamenty. Początek operacji 7.00 koniec około godziny 17. Koszt godziny koparki 65 zł (+65 zł za dojazd). Razem około 4500zł.
Pozdrawiam

jajmar
12-10-2009, 21:39
U mnie wychodzą fundamenty na 2m, zasypac pospolką ? porzebuje okolo 150ton! u nas podobno pospolka kosztuje 18 zl za tonę!

Ile ? 150 ton , zakładając że m3 waży 1,7 tony mamy ~90m3 to dalej dzeilimy na wyskość 2 m daje nam 45 m2 zabudowy, co ty budujesz?

Inaczej policzmy 150x18=2700zł.......

W czym tkwi wiec problem ?

12-10-2009, 23:00
Brzoza... i ponoc jestes najlepszym doradcą?

Brzoza jest ortodoksyjnym przeciwnikiem wybierania humusu pod domem ...
błąd
nie humusu, a zwykłej ziemi mylonej często z humusem /co to jest humus odsyłam do google :wink: /

a dlaczego nie zalecam usuwania ziemi ?
ano dlatego, ze wsypany w miejsce ziemi piasek bywa często słabiej zagęszczony niz grunt rodzimy /stad tyle pozapadanych posadzek w nowych domach lub głuchy odgłos betonu posadzkowego/




można "pańskich jaj" dostac .../Co to są pańskie jaja?

Zapytaj Brzozy, ja nie mam siły odpowiadać :lol:

pańskie jaja = przepuklina :D

mjakob
13-10-2009, 06:01
U mnie wychodzą fundamenty na 2m, zasypac pospolką ? porzebuje okolo 150ton! u nas podobno pospolka kosztuje 18 zl za tonę!
ja płaciłem 12/tone + koszt transportu. no i weszło 3 ciężarówki więcej niż wyliczyłem pewnie dlatego że teść wziął sobie ubijanie bardzo do serca :-)
podana kwota nie jest specjalnie duża, jedni muszą dołożyć do fundamentów, drudzy do zasypywania...... budowa.

Grandzia13
13-10-2009, 08:05
Renia&Bogdan,
150 ton to chyba trochę mało, biorąc pod uwagę, że to tylko 5 wywrotek 30 tonowych. Jakiej wielkości macie chatę, tak pi x drzwi?????
a te 2700, które wyliczył jajmar, to pikuś w porównaniu z ludkami którzy zapłacili duuuuuuuużo więcej :D

mynia_pynia
13-10-2009, 08:15
Mam wysoki fundament 1.0m nad poziom działki.
Planuje zrobić murek oporowy z kostki granitowej w odległości 1.5m od budynku. Przy budynku zrobić opaskę na 40-50 cm zasypaną piaskiem i na ostatnie 20 cm dosypać żwiru o wysokiej frakcji, reszte uzupełnić ziemią, którą gromadzę przez okres całej budowy (i znowu dostałam pozwolenie od gminy na wzięcie sobie od nich ziemi bezpłatnie)
Budynek ma wymiary 9.5m na 12m, obecnie mam z 300 ton i potrzebuje kolejnych tylu żeby wykonać mój projekt.

Przed tarasem leży kupka na której jest 60 ton i jest śmiesznie mała w stosunku do moich potrzeb ;)

Grandzia13
13-10-2009, 08:15
Ja miałem fundamenty wymurowane na 7 bloczków, do zasypania poszło 8 wywrotek 30 tonowych piasku, za jeden kurs płaciłem 450 zł. Do tego doszło wypożyczenie skoczka na cały dzień (100 zł) i koparki, która planowała działkę (600 ton ziemi) i co jakiś czas dosypywała piasek w fundamenty. Początek operacji 7.00 koniec około godziny 17. Koszt godziny koparki 65 zł (+65 zł za dojazd). Razem około 4500zł.
Pozdrawiam

a to się trzyma kupy, mi przy 10 bloczkach wychodzi ok 316 T czyli jakieś 10 wywrotek. Jednym słowem zabulę 4.000 zł za piach + koszt zagęszczarki i koparki. Extra. Jak w jakimś sklepie "wszystko po 5.000 zł"

Beton: 5.339
Bloczki: 5.084

Pozdrawiam :D

wiaterwiater
13-10-2009, 08:22
[/quote]wiem ze trzeba zagęscic, to wiem. wysokie fundamenty na 2metry, koszty zasypywania ogromne. Zeby uciec z kosztow, pytam czym najlepiej/najtaniej taka ogromna dziurę zasypac? Podobno koszt mojej zasypki to 15 tys.[quote]

To chyba jednak tylko o koszty jest pytanie. Bo faktycznie trudno zrozumieć, że za zwykły piasek, żwir, pospółkę czy co tam jeszcze, trzeba wybulić 15 tys. A czasami niestety trzeba. A żeby uciec z kosztów, to trzeba mieć czas. Bo są tacy, co w tej sytuacji może brzmieć niewiarygodnie, którzy mają tego piasku za dużo. I oddadzą za darmo.

mynia_pynia
13-10-2009, 08:51
Właśnie sobie policzyłam ile ton potrzebuje do podsypania fundamentów, z punktu widzenia matematyki:
obwód = 60m
wysokość = 0,6m
szerokość = 1,2m
1m3 = 1,4 tony

i wychodzi że potrzebuje około 60 ton ziemi do obsypania.

Z punktu widzenia tego co mam na działce i jak wygląda to objętościowo większej bzdury matematycznej nie widzałam, szacunkowo potrzebuje około 400-500 ton - czy jest możliwa aż taka pomyłka w obserwacji " na oko". Czy może przelicznik 1m3 do tony ziemi jest zaniżóny 4 razy ???

ZŁoty Róg
13-10-2009, 09:23
Reniu Jednego nie rozumiem. Dom na dużym spadzie od "0" do "-2,60" i wy boicie się wód gruntowych? Przecież wystarczy zrobić opaskę drenażową z wypustami wychodzącymi z dolnego stoku i po sprawie.Tak dla świętego spokoju,bo przy tak dużej górce i tak byłoby to raczej zbędne. Na waszym miejscu zdecydowanie zamiast zasypywać zrobiłbym piwnicę. kropka.

13-10-2009, 10:37
Reniu Jednego nie rozumiem. Dom na dużym spadzie od "0" do "-2,60" i wy boicie się wód gruntowych? ...


są ludzie, którzy boją sie nie tylko wody gruntowej ...
ale nawet własnego cienia - taka natura ...

na to sie nic nie poradzi :-?

Wirecki
13-10-2009, 19:26
U mnie wychodzą fundamenty na 2m, zasypac pospolką ? porzebuje okolo 150ton! u nas podobno pospolka kosztuje 18 zl za tonę!ja płaciłem 12/tone + koszt transportu. no i weszło 3 ciężarówki więcej niż wyliczyłem pewnie dlatego że teść wziął sobie ubijanie bardzo do serca :-) podana kwota nie jest specjalnie duża, jedni muszą dołożyć do fundamentów, drudzy do zasypywania...... budowa. I jakie były te koszty transportu? Nie piszesz o nich... Pomijalne? ;)

Renia&Bogdan
13-10-2009, 20:10
Złoty Rogu Na piwnice chyba jest juz za poźno, bloczek juz stoi na 1,30! Boję się wody, bo widzilam jak latem przez moja dzialke walila woda, ktora zalala sąsiadow mieszkajacych ho ho za mną!

Nie moge nigdzie zalatwić pospolki :( Piasek drogi 22zł

Renia&Bogdan
13-10-2009, 20:21
Boże, ja naprawdę nie wiem co do tej dziury nasypac? U nas nie ma pospoki! I nie wiem gdzie szukac! Już drugi dzień mam gorączkę, bo to chyba z tej bieganiny "po ludziach" :(

mjakob
13-10-2009, 20:48
U mnie wychodzą fundamenty na 2m, zasypac pospolką ? porzebuje okolo 150ton! u nas podobno pospolka kosztuje 18 zl za tonę!ja płaciłem 12/tone + koszt transportu. no i weszło 3 ciężarówki więcej niż wyliczyłem pewnie dlatego że teść wziął sobie ubijanie bardzo do serca :-) podana kwota nie jest specjalnie duża, jedni muszą dołożyć do fundamentów, drudzy do zasypywania...... budowa. I jakie były te koszty transportu? Nie piszesz o nich... Pomijalne? ;)

Przeważające :-) cieżarowka 20t 180zł kurs. jeździła 8 razy.

mjakob
13-10-2009, 20:54
Boże, ja naprawdę nie wiem co do tej dziury nasypac? U nas nie ma pospoki! I nie wiem gdzie szukac! Już drugi dzień mam gorączkę, bo to chyba z tej bieganiny "po ludziach" :(

niemożliwe, musi być :-) w punkcie gdzie sprzedają piasek nie ma??!! pytaj też o piasek do zasypywania, taki pomieszany z ziemią. spytaj gościa od koparki albo ciężarówki - na pewno coś przywiezie z jakiejś roboty. tylko nie humus!!
jak pisałem wyżej miałem 8 ciężarówek, w tym dwa kursy były właśnie z ziemią z jakiejś innej budowy i wtedy 20ton kosztowało 50zł :-) + transporcik rzecz jasna
zasypywać piaskiem po 22zł to ja bym już wolał opóźnienie w budowie i szukać dalej.

CityMatic
13-10-2009, 20:58
Boże, ja naprawdę nie wiem co do tej dziury nasypac? U nas nie ma pospoki! I nie wiem gdzie szukac! Już drugi dzień mam gorączkę, bo to chyba z tej bieganiny "po ludziach" :(

Syp tak jak koledzy Ci radzą piasek-ja nasypałem go b.dużo i naprawdę po zagęszczeniu jest ok.
Teraz jeszcze się stabilizuje(został na zimę) u mnie pospółka droga :-? ,droższa niż piasek rzeczny.

Renia&Bogdan
13-10-2009, 21:02
a ile kosztuje u Was piasek rzeczny?

CityMatic
13-10-2009, 21:11
a ile kosztuje u Was piasek rzeczny?

40,- tona :evil:

jarus72
13-10-2009, 21:22
Ja zmawiałem piasek do zasypania najgorszej jakości, to znaczy trochę był z kamyczkami małymi głaziki płaciłem 350 zł za 30 ton .A było 1,80 wys.ale koparką zasypywane .

Wirecki
13-10-2009, 22:12
I jakie były te koszty transportu? Nie piszesz o nich... Pomijalne? ;)Przeważające :-) cieżarowka 20t 180zł kurs. jeździła 8 razy. No i w tym sęk.... A mało kto pisze... To jak na allegro coś za 1 pln kupić... i dwie dychy za kuriera dać...

Renia&Bogdan
13-11-2009, 16:11
Hej :) u mnie juz zasypywanie ! Uff Za drobny kamyczek placę 3,50 za tone a za przywozkę 150 zł :( Na razie wywalilam 350 ton i konca...nie widac!

dwiemuchy
07-04-2011, 08:35
Ja trochę odświeżę temat - fundamenty wysokie na ok. 160 cm, więc jakieś 1.5 metra trzeba zasypać/zagęścić. Wszystko na piasku, więc jest sporo praktycznie czystego żółtego piasku z wykopów pod fundamenty, ale resztę trzeba dowieźć. Wiadomo - ubijać na mokro po maksymalnie 30 cm; ubijane będzie to skoczkiem, więc powinno dać radę.

Najtaniej wychodzi piach zasypowy - ale z tego co widziałem po dotarciu 2 aut z tym na działkę na działkę jest to głównie piach, ale zdarzają się np. grudy gliny - czy to się zagęści w miarę dobrze (kierownik mówi, że tak); Gliny procentowo jest może ok. 20% w tym no i lekko się niepokoję, czy da to wszystko radę.

Pospółka to już 3x większe koszta (planuję ze 2-3 auta na wierzch żeby zlikwidować podciąganie, choć zastanawiam się bo za niewiele większe pieniądze miałbym już jakiś żwir).

Magik Cz-wa
09-04-2011, 22:40
U mnie przy wymiarach 9mx13m weszło 21 wywrotek pospółki z czego wywrotka nie mniej niż 12 ton.
Koszt 4620zł. Powiem wam, że ból serca miałem wydać tyle kasy za piasek :-(

dwiemuchy
10-04-2011, 21:06
Ja znalazłem inny piach zasypowy - grubszy, z kamykiem - i tym będzie robione.