PDA

Zobacz pełną wersję : ktora z dzialek byscie wybrali?



yasmeen
08-10-2009, 23:32
Sposrod wielu dzialek przegladanych przez nas zostaly w finale dwie. JAk uwazacie, ktora z nich lepiej wybrac?

Obie dzialki sa w identycznej odleglosci od miasta, dojazd do obu jest bardzo dobry, droga asfaltowa.
Ale:

1. Dzialka kwadratowa, 12a, gaz, woda, prad na dzialce, kanalizacje maja budowac - kiedys ;). Wjazd moze byc od strony poludniowej lub zachodniej. Dzialka idealnie plaska, otoczenie nowych domow. Bezpieczna i "nudna". Widok na okoliczne domy.

2. Dzialka 22x45, 11a, woda, prad w dzialce, gaz przez droge, kanalizacji brak. Wjazd od stron polnocnej, stok poludniowy, spadek jednolity ok. 1,5m na 10m . Widok zapiera dech w piersiach, gory, pagorki, las. Dzialka na dzien dobry 20 tys tansza.

Rozum kaze wybrac pierwsza, ale serce rwie sie do drugiej. Czy taki spadek jest duzym utrudnieniem w budowie? Czy przeciagniecie gazu na druga strone drogi (zwyklej, gminnej, niezbyt szerokiej ;) jest bardzo duzym kosztem?

Bede wdzieczna za wszystke opinie.

MARTINA1
09-10-2009, 18:40
vbn

wig
11-10-2009, 08:53
Brał bym tą drugą.
Spadek działki nie zawsze jest przeszkodą.
Te 20 tys. zainwestujesz w piwnicę i będzie dobrze.

słej
23-11-2009, 18:52
Ja wybrałbym drugą, wjazd od północy, ładny widok, kształt działki,
przyjmując, że bardzo popularne domki z garażami mają wymiary 14x10m (zresztą jak z oknami szczytowymi po lewej i prawej stronie to elewacja frontowa nie moze być szersza niż 14m)
to zostanie sporo miejsca na ogród od strony południowej,
jeśli elewacja frontowa 6m od drogi to wtedy na ogród zostanie 29x22m

dusia2006
24-11-2009, 19:22
a ja do znudzenia powtarzam - sprawdziłaś czy jest plan zagospodarowania i co jest w studium gminy?
i takie tam drobiazgi jak w 2. z kanalizą kłopot i tak byłby bo g. do góry nie popłynie, odległość budynku od lasu 12m itd..

do 2. mam jeszcze uwagi
trochę mała szerokość frontu, garaż i szambo na froncie? może będzie konieczne jakieś zabezpieczenie domu i działki przed spływem wody, nie piszesz czy są jakieś domy w sąsiedztwie, jeśli nie ma to czy nie będzie sytuacji, że zaraz ktoś Ci te piękne widoki zasłoni /wąska ta działka/ bo wystarczy że ktoś się głębiej zbuduje niż Ty, nie wiem czy masz dzieci, jeśli brak jest tam zabudowy to skazane tylko na Was. Generalnie piękne widoki to słabe kryterium w tym wypadku. Warto rozpatrzeć komfort życia (za pare lat), poczucie bezpieczeństwa i koszty budowy.

a nr 1. warto się przyjrzeć czy ta działka jest zacieniona przez sąsiednie budynki, no i na działce 35x35 spokojnie można tak ustawić dom żeby był niezły słoneczny ogród