PDA

Zobacz pełną wersję : Dysterbit na chudziak?Czym zaizolować chudziak przed wylewką



savanna12
09-10-2009, 09:31
Witam.
Proszę Was o rade czym posmarować chudziak przed wylewkami ?
Jakiego produktu użyć? Sprzedawca w sklepie poleca mi 2 warstwy dysterbitu .Jedna warstwa rozcieńczona z wodą i druga bez rozcieńczania. I dopiero na to folia,styro..itd…
Proszę Was o radę jakich produktów używaliście?


Olga :oops:

mariankossy
09-10-2009, 09:43
Dobrze radzi.

Wirecki
10-10-2009, 10:51
simplast primer icopal`a i papa zamiast folii - tak jest u mnie, choć nie ma na to jednej szkoły...

CityMatic
10-10-2009, 12:45
simplast primer icopal`a i papa zamiast folii - tak jest u mnie, choć nie ma na to jednej szkoły...

No tak produkt może i jakościowo dobry tylko tutaj chodzi o wnętrze budynku, a na preparat wydane jest świadectwo higieniczne o NIE STOSOWANIU WEWNĄTRZ a to niestety dyskwalifikuje środek na chudziak
http://www.fundament.icopal.pl/img/sys_primer_b.jpg

Atest higieniczny- http://www.fundament.icopal.pl/?page=siplast_primer

CityMatic
10-10-2009, 12:57
A w poszukiwaniu Dysperbit:

Dysperbit służy do wykonywania różnego rodzaju powłok hydroizolacyjnych, takich jak:

* renowacja i konserwacja asfaltowych pokryć dachowych,
* bezspoinowe pokrycia dachowe na podkładzie z jednej warstwy papy,
* bezspoinowe powłoki dachowe – laminaty, z zastosowaniem wkładek wzmacniających,
* pionowe i poziome izolacje przeciwwilgociowe fundamentów, ścian i innych części budynku,
* izolacje łazienek, pralni itp.
* wykonywanie powłok ochronnych antykorozyjnych na elementach konstrukcji stalowych,
* gruntowanie podłoża po rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:1.

no i posiada atest do stosowania wewnątrz http://www.izolacja-jarocin.pl/Ekologiczne-masy-dyspersyjne-Dysperbit.html


Chociaż jak tak czytam deklarację higieniczne i stosowania to mam wątpliwości czy jest jakakolwiek do stosowania wewnątrz?

savanna12
10-10-2009, 13:01
CityMatic ma racje ten produkt stosuje sie na zewnatrz .Dysterbit tez ....
Prosze o opinie czym izolowaliście chudziak :)

CityMatic
10-10-2009, 13:04
CityMatic ma racje ten produkt stosuje sie na zewnatrz .Dysterbit tez ....
Prosze o opinie czym izolowaliście chudziak :)

Właśnie poprawiałem jak nadeszła informacja-jestem ciekaw czy znajdzie się produkt który właśnie w ateście będzie miał możliwość stosowania wewnątrz??

Mapegum WPS (jasno szary) Elastyczna szybkoschnąca membrana do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych wewnątrz budynku o krótkim czasie schnięciaMAPEI

savanna12
12-10-2009, 14:13
podciągam temat

Marcin_Pe
12-10-2009, 17:14
przytoczę to co pamiętam z rozmowy z doradcą technicznym firmy bodajże Izolbet kiedy szukałem rozwiązania dla siebie - środki typu siplast odrzuciłem od razu ze względu na zawartość rozpuszczalników.
Wg. Szanownego Pana Doradcy: Dysperbit kiedyś miał normalne dopuszczenie do stosowania wewnątrz. W 2002 weszly jakieś jewropejskie normy i wg nich nie powinien byc stosowany wewnątrz jako że asfalt zawiera jakąś tam ilość smoły która wydziela opary działające alergicznie (jeśli ktoś jest uczulony). W normalnych warunkach opary powinny zaniknąć po 3 miesiącach i wtedy dysperbit jest "neutralny".
Tego dowiedziałem się od doradcy i ręki za to nie dam;)
Ale u siebie zastosowałem: grunt z dysperbitu na to papa termozgrzewalna 4mm i folia budowlana pod styropian. Idąc dalej tropem ""nieszkodliwości" do klejenia papy w trudnych miejscach wewnątrz wybrałem Izohan WM - po rozmowie z głównym technologiem firmy;).
pozdr

Ja18
12-10-2009, 17:44
A ja dam na chudziak 2 x folia 0,3 . I powinno być ok.

savanna12
13-10-2009, 11:12
:(

GosiaIAdam
13-10-2009, 11:21
A po co Dysperbit wewnątrz?

Możliwości jest wiele, ale najczęściej podawaną poprawną kolejnością przez speców od wylewek jest taka jak poniżej:"

- chudziak
- papa termozgrzewalna
- folia budowlana
- styropian
- folia budowlana
- wylewki

listek
13-10-2009, 12:09
Malowałem gumbitem. Nic nie smierdzi.
Na to poszła papa termozgrzewalna, folia 0,2 i na to styro

"GUMBIT w przeciwieństwie do znanych lepików na zimno nie zawiera żadnych rozpuszczalników organicznych, jest bezwonny, niepalny, nietoksyczny i całkowicie bezpieczny przy stosowaniu. "

Zavadcoff
13-10-2009, 13:18
A po co Dysperbit wewnątrz?

Możliwości jest wiele, ale najczęściej podawaną poprawną kolejnością przez speców od wylewek jest taka jak poniżej:"

- chudziak
- papa termozgrzewalna
- folia budowlana
- styropian
- folia budowlana
- wylewki
Również popieram takie rozwiązanie. Papa daje w miarę jednolitą warstwę (zwłaszcza, że jest dobrze dociśnięta), ale przede wszystkim jest dobrym podkładem pod stosunkowo grubą folię, która nie ulegnie zniszczeniu w trakcie jej układania i dociskania. Należy skupić się na folii, która nie może ulec mechanicznym uszkodzeniom. Jeżeli folię położy się na chudziaku i po niej pochodzi butami, czy też dociśnie styropianem, to może się z niej zrobić sito.
Pozdrawiam

Vafel
13-10-2009, 13:38
Ja gruntowałem chudziak dysperbitem (rozrobionym 1:1 z wodą), na to papa termozgrzewalna, na to folia, potem będzie styropian i folia.

Co do stosowania dysperbitu wewnątrz, to dla mnie chudziak jest tak samo wewnątrz jak np. wewnętrzna strona ścian fundamentowych. Jeżeli można smarować dysperbitem ściany fundamentowe od środka, to dlaczego nie można smarować chudziaka? Przecież na tym będzie jeszcze papa, folia, ocieplenie, folia, wylewka i podłoga...

mychol12
13-10-2009, 13:56
Mam ten sam problem,czym pomalować ...mam już zrobiona i nstalacje i nie dam rady zgrzać papy ...zostaje podłóżenie foli i pomalowanie chudziaka czymś....zastanawiam sie nad produktami hydrostop...
Też myśleliśmy o dysterbicie ale jak nie wolno go stosować w wewnątrz budynku wiec szukam coś innego...

Wirecki
13-10-2009, 19:17
CityMatic ma racje ten produkt stosuje sie na zewnatrz .Dysterbit tez ....
Prosze o opinie czym izolowaliście chudziak :) Izolowałem właśnie tym czym napisałem, wcześniej konsultowałem z kierownikiem budowy. Czy ja to mam na zewnątrz czy wewnątrz? Trudno powiedzieć - raczej pod wylewką, folią, styropianem, papą termozgrzewalną. Ścian w salonie i płyt GK tym nie smarowałem...
"Mazidło" wyschło w ok 2-3 godz. w czasie stosowania nie śmierdziało, nie bolała mnie głowa, plamy na rękąch i twarzy schodziły po umyciu mydłem, nie powodowały uczuleń i swędzenia. Wałek którym smarowałem poszedł do kosza... Wewnętrznie nie stosowałem :) Czy zrobiłbym jeszcze raz? Pewnie tak, jedyna wątpliowość to cena... drogie dziadostwo....

savanna12
14-10-2009, 09:32
Witam .Raczej zastosujemy produkt hydrostop -mieszanke profesjonalną ...
Ktos ma doświadczenie z tą firmą?
dziekuje za informacje :)

k***a*z
14-10-2009, 11:36
a czy papa termozgrzewalna nie jest przypadkiem szkodliwa ? grunt i tak będzie pod nią , i jeśli szczelnie przykleimy papę to będzie ok.

listek
14-10-2009, 11:42
Kwestia jak szczelnie przykleimy?
Ja ze wzgledu na styropian nie chciałem uzywać mas na bazie rozpuszczalników. Niby wczęsniej wszystko odparuje, ale kto tam wie.