PDA

Zobacz pełną wersję : Piasek zamiast styropianu pod wylewką



krzyk123
10-10-2009, 09:13
Mam następujący problem. Chciałbym zrobić równy poziom gotowej podłogi w garażu oraz w domu.
Garaż będzie nieogrzewany i w związku z tym izolacja ze styropianu pod wylewką mija się z celem (zawsze grunt trochę dogrzeje garaż w zimie, no i szkoda kasy na styropian).

Czy mogę zastosować pod wylewkę zamiast styropianu warstwę 20cm piasku? Tak jak na poniższym rysunku:

http://chr.republika.pl/garaz_dom.jpg


Fachowiec na budowie twierdzi, że jest to złe rozwiązanie i że wylewka nad piaskiem będzie pękać.

W obecnej chwili mam wylany chudziak na jednakowym poziomie w domu i garażu.

Pzdr
Krzych

FlashBack
10-10-2009, 09:21
pelno mostkow

retrofood
10-10-2009, 09:23
Fachowiec ma rację. Jak mozna przewidywać 5 cm na obciążenia masą samochodu? To na płytki chodnikowe kiedyś dawali 7 cm.
zbierz gruzu betonowego z 10 cm i zalej betonem na równo.

krzyk123
10-10-2009, 09:26
pelno mostkow

Nie pytam o mostki tylko o piasek (na fundamencie jest ocieplenie pionowe ze styropianu, a ściana garaż/dom będzie izolowana od domu warstwą styro 15cm. Nie narysowałem tego, bo tylko zaciemniałoby rysunek).

bwojtek
10-10-2009, 09:49
Ja bym nie kombinował. Oszczędność symboliczna a potencjalnie możliwe problemy z pękaniem i wilgocią...

Wirecki
10-10-2009, 10:08
Miałem podobną sytuację. Zrobiłem schodek do garażu. Za przemawiało jeszcze lekkie nachylenie działki, po stronie garażu jest niżej.

Lenart
10-10-2009, 11:36
Pewnie że można, piasek jest trochę :lol: twardszy od styropianu.
tylko faktycznie te 5 cm jastrychu to moze (przy dużych obciążeniach) być
ciut przymało, daj 7 cm dla św.spokoju i już

krzyk123
10-10-2009, 21:56
Miałem podobną sytuację. Zrobiłem schodek do garażu. Za przemawiało jeszcze lekkie nachylenie działki, po stronie garażu jest niżej.

Ja właśnie chcę uniknąć schodka (znam z autopsji taki układ i uważam, że nie jest funkcjonalny) i dlatego stąd te kombinacje z podnoszeniem poziomu garażu.

Wirecki
11-10-2009, 14:38
Miałem podobną sytuację. Zrobiłem schodek do garażu. Za przemawiało jeszcze lekkie nachylenie działki, po stronie garażu jest niżej.Ja właśnie chcę uniknąć schodka (znam z autopsji taki układ i uważam, że nie jest funkcjonalny) i dlatego stąd te kombinacje z podnoszeniem poziomu garażu. To chyba kwestia gustu i przyzwyczajenia. Schody nigdy nie zbliżają nas do pełnej funkcjonalności, lepiej żeby ich nie było.

wiaterwiater
11-10-2009, 14:43
Zbrojenie, wylewka 10cm i bedzie ok.

RobertOC
11-10-2009, 22:28
Miałem podobny dylemat. Zdecydowałem się na styropian15cm i 11cm wylewki gdzie w domu jest 20cm styropianu i 6cm wylewki. Wyrównany poziom podłogi jest bardzo wygodny w użytkowaniu

12-10-2009, 06:33
...

Czy mogę zastosować pod wylewkę zamiast styropianu warstwę 20cm piasku? ...


możesz

Jarek.P
12-10-2009, 08:38
Podłączę się pod wątek, bo po lekturze innego pojawił mi się tutaj pomysł.

Mam podobną sytuację: nieogrzewany garaż, ściany garażu oddzielające go od reszty domu będą ocieplone. Wg projektu w wylewce normalnie mam jak wszędzie indziej 10cm styro i na to 7cm wylewki zbrojonej siatką.

Co sądzicie o wylaniu tam zamiast tych 10cm styropianu, warstwy styrobetonu wykonanego ze zmielonych resztek styropianu, których mam po ocieplaniu domu delikatnie mówiąc duuuuużo? Albo może nawet więcej niż 10cm, a jedynie na wierzchu potraktować to jakąś warstwą wyrównawczą?Takie wash&go krótko mówiąc zrobić? Coś co będzie miało większą nośność niż styropian, może mniejszą izolacyjność co z racji specyfiki pomieszczenia nie będzie problemem i pozwoli zagospodarować odpady styropianu.

J.

krzyk123
12-10-2009, 13:42
Podłączę się pod wątek, bo po lekturze innego pojawił mi się tutaj pomysł.

Mam podobną sytuację: nieogrzewany garaż, ściany garażu oddzielające go od reszty domu będą ocieplone. Wg projektu w wylewce normalnie mam jak wszędzie indziej 10cm styro i na to 7cm wylewki zbrojonej siatką.

Co sądzicie o wylaniu tam zamiast tych 10cm styropianu, warstwy styrobetonu wykonanego ze zmielonych resztek styropianu, których mam po ocieplaniu domu delikatnie mówiąc duuuuużo? Albo może nawet więcej niż 10cm, a jedynie na wierzchu potraktować to jakąś warstwą wyrównawczą?Takie wash&go krótko mówiąc zrobić? Coś co będzie miało większą nośność niż styropian, może mniejszą izolacyjność co z racji specyfiki pomieszczenia nie będzie problemem i pozwoli zagospodarować odpady styropianu.

J.

Ale to bez sensu izolować podłogę w garażu nieogrzewanym. W czasie mrozów zawsze ziemia trochę ten garaż podgrzeje i szkoda ten efekt niwelować.

Pzdr
Krzych