PDA

Zobacz pełną wersję : "krytyczna ?cie?ka"



Cuzanka
14-01-2004, 10:23
Witam,
To moj pierwszy wpis na Forum. :oops:
Wlasnie przymierzamy sie z mezem do budowy domu i chcialam zapytac czy ktos dysponuje dokumentem z angielska zwanym "critical path", ktory w jednej tabeli zbiera wszystkie czynnosci niezbedne do wykonania (w tym przypadku na budowie; wiem, na Forum juz to bylo i mam wydrukowane) zawierajace dodatkowo szacunkowy czas niezbedny na wykonanie kazdego poszczegolnego kroku. Chodzi o to, zeby zawczasu moc sobie zaplanowac kupno lub pomysl na cos i zeby jak juz przyjdzie na to pora nie bylo przestojow.

Z budowlanym pozdrowieniem
Cuzanka :D [/quote]

rafalg
14-01-2004, 10:56
Cuzanka - potrzebujesz po porstu narzedzia do zarządzania harmonogramem prac. Proponuje MS Project. Możesz sobie wyzanczać ścieżki krytyczne, analizowac przypadki pesymistyczne, optymistyczne, etc.

Whisper
16-02-2004, 12:37
Rafalg - nie o narzędzie chyba chodzi, a oto co w nim wpisać. Też mam ten problem. Jak na razie mam pierwszą pozycj, bez której nic się nie da zrobić - mapka! A potem to już chyba z górki :wink:

ania
21-02-2004, 16:26
Zajrzyj tutaj, Bartt przygotował coś takiego:


http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16256

Whisper
21-02-2004, 19:29
Super! Czegoś takiego właśnie mi było brak. Jedna mała uwaga - umowę z energetyką (warunki przyłączenia) można zawrzeć dopiero po zakupie działki. Jednym z załączników jest tytuł własności do działki.[/b]

Cuzanka
23-02-2004, 10:03
Zajrzyj tutaj, Bartt przygotował coś takiego:


http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16256

Dzięki serdeczne, ale właśnie brakuje tu informacji o tym, ile dni/ tygodni/ miesięcy (!) może trwać dany krok

Pozdrawiam
Cuzanka :D

ania
23-02-2004, 15:21
Hmmm

bo to jest właśnie jedno z tych trudnych pytań typu: ile kosztuje samochód? :wink:

Dalej możesz już tylko szczegółowo przeglądać forum. Bardzo szybko zorientujesz się, jak trudno jest przewidzieć czas trwania niektórych kroków. Na polskiej budowie lepiej być Kubusiem Fatalistą niż Pszczółką Mają - to zdrowsze dla psychiki. :wink:

Pozdrawiam