PDA

Zobacz pełną wersję : jaki klej użyć do płytek?



Kris2222
11-10-2009, 07:56
mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei

FlashBack
11-10-2009, 08:08
mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei
jak na hurtownie to polecaja za malo. do kompletu brak gruntu i ew. folii w plynie i tasm :)
a co poleca twoj wykonawca ;)

darekzet
11-10-2009, 09:23
mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei

ja co prawda nie zam się na "kafelkowaniu" ale napiszę co powiedział mój płytkarz
na tarasy i ogrzewanie podłogowe musi być klej elastyczny, np. ceresit cm17 lub atlas plus ... ewentualnie mapei p9, który podobno jest ciut słabszy od poprzednich
na zwykłe powierzchnie klei ceresitem cm11

wczoraj kupowałem kleje w praktikerze w promocji (pakowane po 30kg) ... mapei p9 po 38 zł, cm17 64 zł, atlas plus 48 zł, cm11 po 21 zł

najlepiej jak Twój płytkarz doradzi Ci co kupić

Kris2222
11-10-2009, 09:35
każdy płytkarz chwali to na co ma upust ,bo zazwyczaj chcą "swoje sprawdzone" i sami nam klej załatwią , a że u siebie płytuje sam to pytam
u siostry płytkarz chciał euromixa elastycznego ,ok tylko jakoś zajebiście dużo go zużył , 96 worków 25kg na około 100m2 podłogi i 40m2 łazienki , troche sie mu przyglądałem i walił kleju z 1-1,5 cm jakoś dużo , nie żeby miał co krzywe , podłogi bajka , ściany też bajka , wiec nie wiem dlaczego tyle kleju ładował ,

właśnie widziałem w castoramie że w promocji mają kleje ceresit po 30kg , Cm 17 ,

wiec polecacie na podłogówke cm17 a na sciane cm 11
a czym gruntujecie, jakis dobrym gruntem czy coś tanszego?

Rezi
11-10-2009, 09:42
każdy płytkarz chwali to na co ma upust ,bo zazwyczaj chcą "swoje sprawdzone" i sami nam klej załatwią , a że u siebie płytuje sam to pytam
u siostry płytkarz chciał euromixa elastycznego ,ok tylko jakoś zajebiście dużo go zużył , 96 worków 25kg na około 100m2 podłogi i 40m2 łazienki , troche sie mu przyglądałem i walił kleju z 1-1,5 cm jakoś dużo , nie żeby miał co krzywe , podłogi bajka , ściany też bajka , wiec nie wiem dlaczego tyle kleju ładował ,

właśnie widziałem w castoramie że w promocji mają kleje ceresit po 30kg , Cm 17 ,
wiec polecacie na podłogówke cm17 a na sciane cm 11
a czym gruntujecie, jakis dobrym gruntem czy coś tanszego?
dla ceresita weź ct 17 tylko nie ct7

kleje promocyjne w ceresicie maja dosypkę kruszywa wyższej frakcji dlatego jest go niby więcej, zobacz czy cm 16 nie będzie w niższej cenie - ma nowszą formułę i tez się nadaje na podłogówkę , na GK tylko kleje elastyczne

FlashBack
11-10-2009, 09:43
gruntuje sie bez wyjatku wszystkie podloza gipsowe i pokrywa folia strefy mokre z uszczelnieniem tasma wszystkich narozy (styki sciana/sciana, sciana podloga itp.). podloza cementowe w zaleznosci czy sa chlonne czy z elementami luznymi -tynki, hydroizolacje obowiazkowe jak przy gipsach.
a, ze kaelkowanie to sprawa prosta (najwyzej jak wykonawca u siostry, brak umiejetnosci uzupelnial klejem :))
tylko, czy ktos kto bierze np. 40zl za 1m^ bedzie tracil czas (ok. 3dni) na prace przygotowawcze podloza pod flize? skoro w 3 dni wykona praktycznei cale samo kafelkowanie kase zainkasuje i przejdzie na inna robote (w skali roku wiesz ile to wiecej lazienek, kuchni itp.)

Kris2222
11-10-2009, 09:51
a ten cm 16 na płyty też jest ok?
a na sciany z betonu komórkowego walic na cm 11,czy też sie pakować w ten droższy

powiedzcie to co niby mają gorszego te tansze kleje a też elastyczne , też sie nadają a są gorsze, co sie stanie na tych tanich odpada po 5 latach a droższych o 6 latach
:lol:

Kris2222
11-10-2009, 10:56
właśnie se policzyłem ile tego kleju potrzebuje na wszystkie płytki, po metrach płytek i wytycznych producenta co do zużycia( Ceresit)przy grzebieniu 10mm zużyje ogółem około 16worków kleju , wiec chyba oszczędność 100-200zł na kleju nie warto ryzykować

tylko czy trn klej z promocji w casto cm 17 po 65zł /30kg to to samo co bez promocji ? bo jakoś mi sie wierzyć nie che ,czy to aby nie euromix w opakowaniu ceresitu :lol:

pawel.k2
11-10-2009, 11:14
na płyty gk np ten Plastikol KM Flex (http://www.deitermann.pl/index/produkt.php?symbol=p_km&detail=1)
na podłoża typowe, stabilne np ten: Plastikol KM 10 (http://www.deitermann.pl/index/produkt.php?symbol=p_km_10&detail=1)
flex jest w cenie ok 50zł/25kg, KM10 - ok. 25zł/25zł

darekzet
11-10-2009, 11:18
właśnie se policzyłem ile tego kleju potrzebuje na wszystkie płytki, po metrach płytek i wytycznych producenta co do zużycia( Ceresit)przy grzebieniu 10mm zużyje ogółem około 16worków kleju , wiec chyba oszczędność 100-200zł na kleju nie warto ryzykować

tylko czy trn klej z promocji w casto cm 17 po 65zł /30kg to to samo co bez promocji ? bo jakoś mi sie wierzyć nie che ,czy to aby nie euromix w opakowaniu ceresitu :lol:

tak jak napisał Rezi ... promocyjne kleje mają więcej "piachu" dlatego jest go 5kg więcej :)
mój glazurnik chwalił klej Atlas Plus ... twierdzi, że to ta sama jakość co cm17

u mnie było gruntowane ceresitem ct17 ... na gruncie nie warto oszczędzać

FlashBack
11-10-2009, 11:51
właśnie se policzyłem ile tego kleju potrzebuje na wszystkie płytki, po metrach płytek i wytycznych producenta co do zużycia( Ceresit)przy grzebieniu 10mm zużyje ogółem około 16worków kleju , wiec chyba oszczędność 100-200zł na kleju nie warto ryzykować

tylko czy trn klej z promocji w casto cm 17 po 65zł /30kg to to samo co bez promocji ? bo jakoś mi sie wierzyć nie che ,czy to aby nie euromix w opakowaniu ceresitu :lol:

tak jak napisał Rezi ... promocyjne kleje mają więcej "piachu" dlatego jest go 5kg więcej :)
mój glazurnik chwalił klej Atlas Plus ... twierdzi, że to ta sama jakość co cm17

u mnie było gruntowane ceresitem ct17 ... na gruncie nie warto oszczędzać
nie oszczedzac a stosowac tylko nie przesadnie.

vadiol
11-10-2009, 11:58
mam troche do kafelkowania , to na płytach KG , na bloczkach Ytong i na podłogówce
jakiego kleju najlepiej użyć? dobrego kleju, bo oszczędzanie na tym etapie to już trochę śmieszne .
Hurtownia płytek poleca mi bardzo adesilex P9 Mapei

Mapei Adesilex P-9 jest rownie dobry co Ceresit CM-16 czy Sopro FF-450 . Ja preferuje Mapei , bo po dwukrotnym wymieszaniu trzyma konsystencje wystarczajaco dlugo , aby wyrobic przygotowana ilosc zaprawy klejowej bez ponownego mieszania . Nie wykazuje sie tez skurczem podczas schniecia .

Kris2222
11-10-2009, 12:23
coś mi nie daje spokoju, mianowicie to czy firma ceresit ryzykowała by swoją renomą rozradzając swoje kleje tylko by sprzedać w marketach
bo skorto dodają więcej piachu to pogarszają właściwości swoich klejów, co za tym idzie może być więcej niezadowolonych klientów ,a wieści sie niosą ,

fighter1983
11-10-2009, 12:25
Jezeli robisz sam i nie masz wprawy wez pod uwage takie czynniki jak czas schniecia otwartego i czas korygowalnosci, na leb na szyje bije konkurencje pod tym wzgledem firma Kerakoll. Produkty: Kerakoll Specjal dla zwyklych plytek, na sciany i podlogi, w odmianie bialej dla kamieni i gresow polerowanych, na podloza takie jak GK i ogrzewanie podlogowe, natomiast na zewnatrz, seria H40 Flex, Tenax, Flotex i Rapid.
Nieznacznie drozsze od Plusa i CM no i trzeba troszke poszukac, jest malo dystrybutorow, marekty nie maja tego wcale ale warto.

Rezi
11-10-2009, 12:32
jasne ze nie sam piach ale u mnie fachowcy stwierdzili ze ten promocyjny ma inne uziarnienie i jest jednak troszkę inny w nakładaniu
ale jest tak samo dobry , nie zauważysz różnicy

klimaw
11-10-2009, 18:39
Weber-Terranova.
Jeszcze się nie zawiodłem.

Fuxxxn
11-10-2009, 18:50
Zdecydowanie Mapei, solidny klej, a dodatkowo można kupić w dobrej cenie. Trzyma na lata :)

klimaw
11-10-2009, 19:00
Zdecydowanie Mapei, solidny klej, a dodatkowo można kupić w dobrej cenie. Trzyma na lata :)
Najlepszy jest Mapei Glazurnik-w połowie piasek. :lol: :D :lol:

batko lenin
11-10-2009, 20:15
Zdecydowanie Mapei, solidny klej, a dodatkowo można kupić w dobrej cenie. Trzyma na lata :)
Najlepszy jest Mapei Glazurnik-w połowie piasek. :lol: :D :lol: :o :o :o Spróbuj użyć kleju Majster, zawiera chyba 90% piachu, a od mapei z daleka :wink: jedna z lepszych marek

cieszynianka
11-10-2009, 20:47
U nas na podłogówkę poszedł Kerrakol Flex, a na ściany Kerrakol Special :wink:

klimaw
11-10-2009, 20:49
... a od mapei z daleka :wink: jedna z lepszych marek
Fugi całkiem do d..y. :cry:
Nie nadąży się nakładać , a już wysycha.

batko lenin
12-10-2009, 10:29
... a od mapei z daleka :wink: jedna z lepszych marek
Fugi całkiem do d..y. :cry:
Nie nadąży się nakładać , a już wysycha.eeeeee....wprawy nie masz bracie :wink: na gresie schnie dłużej, na glazurze- piorunem...

klimaw
12-10-2009, 12:41
na gresie schnie dłużej, na glazurze- piorunem...
Przecież o tym wyżej pisałem. 8)

batko lenin
12-10-2009, 13:01
Rozumując jak Ty , wszystkie fugi są do d.... :roll: Zatrudnij lepiej jakiegoś miszcza, będziesz mniej płakał :wink:

klimaw
12-10-2009, 13:04
Jakoś inne fugi moga wolniej wiązać i o to tylko chodzi 8) 8) 8) .
Nie mam zastrzeżeń do jakości Mapei. :D

batko lenin
12-10-2009, 14:05
Alleluja! :D Pozdro i good luck! :D

FlashBack
12-10-2009, 14:32
A już chciałem pogodzić towarzystwo klejem z ziemniaka ;)

pblochu
12-10-2009, 17:21
Sopro No1 nigdy mnie nie zawiódł
Na zewnątrz na tarasach
Płytach GK
Podłogówce również na dylatacjach tak jak wypadła płytka (13 lat temu)
Rożnych dziwnych podłożach również bitumicznych
Kleiłem nim również BK kiedy obniżałem nadproża - wystarczyło posmarować bloczek 12 i podwiesić (próba CT 17 kończyła się odpadnięciem - ale to nie reguła)
cholernie drogi ale..

Kris2222
12-10-2009, 20:43
gdzie kupujesz tego Sopro ? jakiś markiet , ile worek leci?

Kris2222
13-10-2009, 21:04
dobra to klej już zostawmy a teraz z innej beczki

tą folią w płynie to mazać całą łazienkę czy tylko w miejscach narażonych na ciągłe moczenie, prysznic wanna itp. ?

vadiol
13-10-2009, 21:15
Poloz hydroizolacje w strefach mokrych . Nie ma sensu klasc jej wszedzie . Uzyj Ceresit CL-51 .

FlashBack
13-10-2009, 21:16
dobra to klej już zostawmy a teraz z innej beczki

tą folią w płynie to mazać całą łazienkę czy tylko w miejscach narażonych na ciągłe moczenie, prysznic wanna itp. ?
nie, no chyba bez sufitu?
zasadniczo tylko strefy.
by uprzedzic kolejna beczke, w narozach dodatkowo stosuje sie tasmy uszczelniajace.
gdzies tam po drodze wystepuje jeszcze grunt ale ta beczke zostawiam narazie pusta.

Kris2222
13-10-2009, 21:42
aleś ty pośmiewny flash
a już myślałem że cie niema na forum, co za pech
:wink:

cieszynianka
13-10-2009, 22:19
[quote=Kris2222]dobra to klej już zostawmy a teraz z innej beczki

by uprzedzic kolejna beczke, w narozach dodatkowo stosuje sie tasmy uszczelniajace.gdzies tam po drodze wystepuje jeszcze grunt ale ta beczke zostawiam narazie pusta.

... a jeśli prysznic bez brodzika, to pod płytki na podłogę można jeszcze położyć matę uszczelniającą :wink:

Waldemar M
05-12-2012, 16:48
Reklama własna