PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno działki a podatek dochodowy



ewangelia
11-10-2009, 09:27
Witam. Mam zamiar kupić działkę budowlaną. Niestety właściciel zakupił tę
działkę w 2007 r. i musi od transakcji sprzedaży zapłacić podatek. Właściciel
chce, abym to ja zapłaciła ten podatek. Waham się, jest to niemała kwota,ok. 20 tys. a działka nie ma żadnych mediów. Drodzy forumowicze, doradźcie, co robić?

87anam87
11-10-2009, 23:04
Witam. Mam zamiar kupić działkę budowlaną. Niestety właściciel zakupił tę
działkę w 2007 r. i musi od transakcji sprzedaży zapłacić podatek. Właściciel
chce, abym to ja zapłaciła ten podatek. Waham się, jest to niemała kwota,ok. 20 tys. a działka nie ma żadnych mediów. Drodzy forumowicze, doradźcie, co robić?
wszystko zalezy od tego ile on chce za działke i jaka ona jest duza

teco
12-10-2009, 15:31
co za pieprzenie. podatek musi zapłacić on. a Ty po prostu mu musisz zapłacić te 20 tys. więcej.

87anam87
12-10-2009, 19:26
co za pieprzenie. podatek musi zapłacić on. a Ty po prostu mu musisz zapłacić te 20 tys. więcej.
kolego piszemy o tym samym tylko inaczej to ujmujemy :roll: co za roznica czy zaplaci on czy wlasciciel i tak pojdzie to z jego kieszeni

zbigmor
13-10-2009, 09:59
Witam. Mam zamiar kupić działkę budowlaną. Niestety właściciel zakupił tę
działkę w 2007 r. i musi od transakcji sprzedaży zapłacić podatek. Właściciel
chce, abym to ja zapłaciła ten podatek. Waham się, jest to niemała kwota,ok. 20 tys. a działka nie ma żadnych mediów. Drodzy forumowicze, doradźcie, co robić?


Po co się rozdrabniasz? Co za różnica czy działka z podatkiem, kredytem itp czy bez? Ważne, czy całkowity koszt zakupu jest wyższy niż wartość dla Ciebie tej działki, czy nie.

teco
13-10-2009, 11:24
wygląda to tak, że sprzedawca chce po prostu podnieść cenę, i wydaje mu się, że bajka o podatku, to będzie argument.