PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka leśna - pytania



luka
11-10-2009, 09:35
Witam,

Mam do ogrodzenia 350 mb działki siedliskowej. Działka jest na skraju wsi, w okolicy domów nie ma, więc raczej nie skłaniam się do wywalania luksusowego ogrodzenia.
Chciałbym ogrodzić tę działkę siatką leśną h=160cm. Mam na oku słupki stalowe o śr. 42mm długości 210cm, więc w ziemię słupek wchodziłby na 50cm. Potem planuję puścić po siatce jakiś chmiel.
Początkowo chciałem rozpiąć siatkę na słupkach drewnianych, ale wydała mi się zbyt przaśna jak na ogrodzenie, które (być może) będzie
Myślałem o tym, żeby betonować słupki narożne i co piąty w ciągu, reszta po prostu wbijana. Do wykopania otworów w gruncie zaopatrzyłem się w OBI fachowy świderek do gleby (średnica 18cm).

Kilka pytań:
1. czy przy narożnych słupkach można zrezygnować z zastrzałów, jeśli taki słupek będzie zabetonowany na głębokość 0,4m-0,5m?

2. czy słupek wbijany należałoby jakoś zabezpieczyć antykorozyjnie? Przez glebę bęzie miał dostęp tlenu, więc prędzej czy później zacznie korodować. Może warto byłoby zanurzyć go w lepiku przed osadzeniem?

3. jak mocować siatkę leśną do stalowego słupka? są jakieś systemowe klamry? Słupek jest wykończony (pomalowany farbą), więc dospawywanie czegokolwiek odpada.


Będę wdzięczny za wymianę doświadczeń i uwagi w temacie. Pozdr

joaz
11-10-2009, 10:06
Witam. Lepiej nie rezygnuj z zastrzałów.Jeast to newralgiczne miejsce przy montażu siatki,pomimo tego, że przy montazu tego rodzaju siatek nie stosuje się najczęściej drutów naciągowych.Metalowe słupki wbijane w ziemie lepiej zabezpieczyć antykorozyjnie-może być lepik.Co do montażu to pozostaje chyba przewiercenie słupków celem chwycenia siatki drutem,mozesz też spróbowac dorobić w jakimś zakładzie obejmy. :lol:

Kris2222
11-10-2009, 10:14
lepiej zabetonuj wszystkie słupki , na te 4 pozostałe zużyjesz taczke betonu a tak maluj i paćkaj sie , a taki wbity to moment sie wykołace
co do siatki to niepolecam , lipa jak jasny gwint , rdzewni po jednej zimie , wiem bo ogrodziłem nią moje tuje przed moimi pieskami

perm
11-10-2009, 10:41
lepiej zabetonuj wszystkie słupki , na te 4 pozostałe zużyjesz taczke betonu a tak maluj i paćkaj sie , a taki wbity to moment sie wykołace
co do siatki to niepolecam , lipa jak jasny gwint , rdzewni po jednej zimie , wiem bo ogrodziłem nią moje tuje przed moimi pieskami

No nie wiem, ja swoja kupiłem w Casto i juz 8 lat wisi, nic się z nią nie dzieje. Siatka siatce nierówna, ta z Casto jest trwała ale ma druty nawijane, dziki przechodzą przez nią bez problemu. Bydlę silne jest dosyć, druciki się odwijają i dziura gotowa. Lepiej kupić zgrzewaną tylko nie wiem jak z trwałością.

Kris2222
11-10-2009, 10:49
ja też ma z casto i właśnie mój bokser przelazł juz parę razy i mi polał tuje

zbigmor
12-10-2009, 09:31
Witam,

Mam do ogrodzenia 350 mb działki siedliskowej. Działka jest na skraju wsi, w okolicy domów nie ma, więc raczej nie skłaniam się do wywalania luksusowego ogrodzenia.

Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Myślałem, że ładne ogrodzenie robi się dla siebie, a nie na pokaz.

Kilka pytań:
1. czy przy narożnych słupkach można zrezygnować z zastrzałów, jeśli taki słupek będzie zabetonowany na głębokość 0,4m-0,5m?

Jeśli bez drutów naciągowych to można spróbować bez zastrzałów, ale lepiej jednak je dać.

2. czy słupek wbijany należałoby jakoś zabezpieczyć antykorozyjnie? Przez glebę bęzie miał dostęp tlenu, więc prędzej czy później zacznie korodować. Może warto byłoby zanurzyć go w lepiku przed osadzeniem?

Jeśli słupek pomalowany na gotowo to ryzyko raczej niewielkie, że korozja go dorwie przed siatką, ale wysmarowanie czymś nie zaszkodzi. Radziłbym jednak dołożyć trochę betonu na każdy słupek to i problem z korozją pod ziemią się rozwiąże.

3. jak mocować siatkę leśną do stalowego słupka? są jakieś systemowe klamry? Słupek jest wykończony (pomalowany farbą), więc dospawywanie czegokolwiek odpada.

Systemów to chyba nie ma dla siatki leśnej. W najprymitywniejszym wykonaniu użyłbym opasek elektrycznych lub opasek metalowych do mocowania węży.


Będę wdzięczny za wymianę doświadczeń i uwagi w temacie. Pozdr

luka
12-10-2009, 18:08
Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Myślałem, że ładne ogrodzenie robi się dla siebie, a nie na pokaz.


Ano, wolałem uprzedzić pięćset postów typu "taka siatka nie wygląda dobrze", "nie jest atrakcyjna" i rzucić parę argumentów...



Radziłbym jednak dołożyć trochę betonu na każdy słupek to i problem z korozją pod ziemią się rozwiąże.


No, racja - tak też zrobię.



Systemów to chyba nie ma dla siatki leśnej. W najprymitywniejszym wykonaniu użyłbym opasek elektrycznych lub opasek metalowych do mocowania węży.


Wiesz, znalazłem taki ciekawy słupek i chyba go zastosuję, tym bardziej, że odpada kwestia wiązania drutem.
http://miniurl.pl/slupek


Dzięki za cenne rady i pozdrawiam,