PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmokła izolacja pionowa



Jano2
11-10-2009, 16:50
Buduję dom z głębokimi piwnicami, dlatego aby zabezpieczyć się przed wilgocią wykonałem izolację pionową. Ponieważ będę ocieplał styropianem użyłem masy bitumiczno kauczukowej rozcieńczanej wodą której czas schnięcia wynosi około 4 godzin. Po dwóch dniach słonecznej pogody wszystko wyglądało dobrze, ale wystarczało kilka godzin deszczu żeby powłoka która miała być wodoszczelna zaczęła się rozpuszczać :cry: :evil:

Czy ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób ją uszczelnić? Chciałbym użyć jakiegoś środka nakładanego na gorąco ale nie wiem czy jest to dobry pomysł.

fighter1983
11-10-2009, 17:17
Jaki to srodek, ten ktorego uzyles? Dokladna nazwa i producent

Jano2
11-10-2009, 17:45
Na dwie pierwsze warstwy dałem Dysperbit firmy Izolex a na ostatną Izoplast Dysperbent Dn firmy ADW. Oba środki równie dobrze się spłukują.

listek
11-10-2009, 18:14
Nie chcę Cię martwić, ale te środki służą do izolacji przeciwwilgociowej.
Przy większym naporze wody one nie wystarczą-trzeba wykonać wtedy tzw"ciężka izolacje przeciw wodną".

Jano2
11-10-2009, 18:41
Na mojej działce wodę gruntową mam na około 4 metrach wiec nie spodziewam się naporu wody. Poza tym warstwę izolacji wzmocniłem geowłóknina, na to pójdzie styropian i folia kubełkowa, obecnie jestem w trakcie wykonywania drenażu opaskowego.

Jano2
06-09-2010, 11:37
Ponieważ dyskusja na temat możliwych rozwiązań zakończyła się zanim się na dobre zaczęła
Kilka informacji dla osób, które chcą wykonać izolację pionową, aby nie wpakowały się w takie G jak ja.
Czas wiązania dyspersji wodnych różni się „nieco” od podanych przez producentów, ostatnio odkopałem fragment fundamentów i wszystko jest mięciutkie i bardzo dobrze się zmywa, wilgoć i niewysoka temperatura nie pozwala na związanie zawiesiny asfaltu.
Poza tym nawet kurtka, którą wybrudziłem przy malowaniu i spisałem na straty, po pół roku przetrzymywania w suchych warunkach na strychu doprała się bezproblemowo, co nie udaje się z masą rozcieńczoną rozpuszczalnikiem organicznym.
Moim zdaniem dyspersje wodne można stosować doszczelnienia dachu gdzie w lecie słońce rozgrzeje go do 60-70 stopni a nie na fundamenty!!
Jeśli miałbym wykonać izolacje jeszcze raz wybrałbym masę na bazie rozpuszczalnika, który nie reaguje ze styropianem (zawsze można zrobić próbę na kawałku styropianu przed pomalowaniem całej ściany).

U mnie problem rozwiązałem owijając fundament folią paroizolacyjną, trzeba tylko przykleić ją do ściany żeby woda ściekająca po ścianach nie wpływała pod nią i na to dałem styropian.

kamilfn
07-09-2010, 11:10
A moze poprostu uzyles kiepskiej jakosci srodka? Ja zrobilem dwie sciany produktem Abizol ST firmy Tytan. W trakcie prac czesto padalo (takie niestety lato bylo) i woda po scianie splywala nic nie rozpuszczajac. Malo tego, czesc dolna robilem nie czekajac na wyschniecie (sypalo mi sie na glowe) i tez ladnie wyschlo i sie trzyma.