PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie stropodachu wełną celulozową .



Dociekliwy58
11-10-2009, 22:20
Witam
Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytania:
Jak zachowa się wełna celulozowa zalana dużą ilością wody ?
Jeżeli wdmuchniemy w wolną przestrzeń w stropodachu wełnę celulozową i nastąpi uszkodzenie pokrycia dachowego ( papa ) , a w wyniku tego zalanie wełny to jaki będzie efekt końcowy ?
Jaką ilość wody wchłania m3 wełny ?
Ile wody musi się nalać , aby mieszkaniec zorientował się , że uszkodzone jest pokrycie dachowe ?
Czy woda zgromadzone w wełnie zdąży ( np. deszczową zimą ) odparować , czy zagrzybi strop ?

Za odpowiedzi i przykłady z życia z góry serdecznie dziękuję .

FlashBack
12-10-2009, 07:22
skoro dach jest stary i nie chcesz go naprawiac. to po co go ocieplac?

Dociekliwy58
12-10-2009, 18:42
Witam
Nie chodzi o stary dach , ale o dach który jak każdy inny może kiedyś zostać uszkodzony . Już kiedyś miał takie uszkodzenia i na podstawie zacieków na suficie uszkodzenie zostało odszukane i usunięte .
Czy po wypełnieniu wolnej przestrzeni w stropodachu wełną celulozową będzie wiadomo że jest uszkodzony ?????

FlashBack
12-10-2009, 18:55
jezeli jest to, bezposrednio nad poddaszem uzytkowym to, nie zobaczymy. przegroda bedzie paroizolacja. na "pocieszenie" dotyczy to kazdej izolacji. nalezy przeprowadzac okresowo przeglady dachu.

Dociekliwy58
15-10-2009, 06:31
Witam
Moje pytania są efektem konkretnych życiowych sytuacji . Miałem już zalanie w trakcie remontu dachu i drugie w czasie wiosennych roztopów przez niewidoczne uszkodzenie .
Otrzymane odpowiedzi nie odpowiadają na moje pytania , lecz przypominają opakowywanie trudnego tematu w ładne sreberko .

FlashBack
15-10-2009, 06:53
Witam
Moje pytania są efektem konkretnych życiowych sytuacji . Miałem już zalanie w trakcie remontu dachu i drugie w czasie wiosennych roztopów przez niewidoczne uszkodzenie .
Otrzymane odpowiedzi nie odpowiadają na moje pytania , lecz przypominają opakowywanie trudnego tematu w ładne sreberko .
hmmy ...nie do forum (czy nawet do mnie) pretensje, mozliwe, ze wykonawca nie mial pojecia za co sie zabral a na zycie potrzebowal, moze robiles to sam, moze ktos nie odebral nalezycie roboty.
widzisz same moze.