PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podlaczyc wentylacje do WC - nie ma komina w nim



szczukot
12-10-2009, 10:21
Witam.
Mam WC, ktore nei ma przylegajacego zadnego komina wentylacyjnego. NAjblizszy jest okolo 1,5 m dalej od scianki - za przejsciem w lazience.
No i pytanko - jak moge podlaczyc w tym WC wentylacje ?
Kojarze trzy sposoby (wg kolejnoci przeze mnie preferowanej) :
1) kratka/wentylator w suficie i na stropie (w warstwie styro) biegnacy po poziomie kanal wchodzacy w komin
2) kratka/wentylator w sciance i kanal pod sufitem do komina
3) krtaka/wentylator w sciance i nic wiecej

ad 3) mi sie najmniej podoba - bo zapachy beda w calej lazience i jeszcze wychodzic przez dzwi beda. Ale zero problemu z ewentualnym "awariami" kanalow itp
ad 2) Dobre rozwiazanie, ale nie chche miec jakiegos nadproza dodatkowego w lazience z tym kanalem.
ad 1). Najmnej widoczne rozwiazanie, ale za to ryzyko problemow w przypadku jakiegos uszkodzenia/zapchania itp kanalu. Dostep do niego prawie zerowy - tyle co przez ta kratke w suficie. Dodatkow nie wiem, czy bedzie dobra wentylacja grawitacyjna, gdy kanal bedzie mial jakies 2 m dlugosci lezac po poziomie - dopiero potem pionowy komin. Z czego zrobic te kanaly w podlodze nad stropem ? Czy np takie biale prostokatne pcv co sie uzywa jako wentylacji do okapow ? Czy tez metalowe gietkie rury ?

Co byscie wybrali ? A moze jeszcze inne pomysly ?

Fantom

mikimka
12-10-2009, 21:11
a co ma sie zapchać w tej wentylacji??
Wentylator w stropie + rura podłączeniowa do szachtu - ok. Pamiętaj o ociepleniu w pomieszczeniu nieogrzewanym - dobrze w styropianie.
M