PDA

Zobacz pełną wersję : Keramzyt



mww
14-01-2004, 12:26
Czy ktoś, kto mieszka w domku wybudowanym z tego mat. może się wypowiedzieć? Czy dodatkowo ocieplał ściany, czy jest to niepotrzebne?
Czy jest to dobry izolator akustyczny ( nie wiem jak to się określa fachowo, ale chyba wiecie o co mi chodzi)?
Na tym forum znalazłam różne wypowiedzi, ale w dalszym ciągu nie wiem co o tym myśleć!

14-01-2004, 13:02
Ja polecam. Mam ścianę 1-warstwową o grubości 36,5 + tynk tradycyjny z obu stron. Ściana z keramzytu tak wykonana, że tynk okrywa ją ze wszystkich stron jest doskonałym izolatorem cieplnym i akustycznym. Obecnie ogrzewam gazem ziemnym taki dom: powierzchnia podłogi 70m2 x 2 - parter i poddasze. Mieszkam pod Warszawą, kocioł Viessmann Vitopend 100, ogrz. grzejnikowe. Dzienne średnie zużycie od 22.12 do 13.01 - 10m3, wieczorem rozpalamy w kominku dla celów estetycznokojących, ale oczywiście to pomaga.
J.

Iras
14-01-2004, 20:19
Gdybym jeszcze raz zaczynał budowe, to zbudowałbym z keramzytobetonu ale z Mszczonowa - jest 2x tańszy niż Optiroc

22-02-2004, 19:08
Ja jestem w trakcie budowy ale na razie jest ok. Pisalam gdzie indziej o problemach z wbijaniem gwozdzi. Nie trzymaja sie sciany za boga. Wylatuja bez wzgledu na dlugosc. Nie probowalam kolkow rozporowych. Ciekawa jestem co z kotwami okien i drzwi. Jak to sie trzyma. Moze tymi odpowiesz gosciu? Moze treba sie do tego jakos specjalnie przygotowac? Przede mn? wstawianie okien.
Ciesze sie ze jest cieplo, bo chcialam sie wstrzymac z wykonaniem izolacji, ale widze ze niepotrzebnie.

szczyglo
24-02-2004, 08:27
Witam!
Ja właśnie kończę budowę domu, nie z keramzytu, ale niewiele brakowało a miałbym ściany właśnie z tego materiału. Ze względu na wykonywany zawód (geodeta) mam dostęp do domów które właśnie się zaczynają budować (wytyczenia) jak i do tych które właśnie powstały (inwentaryzacje powykonawcze) i niedawno natknąłem się na klienta który ma dom z k. na ciepło nie narzekał (pustak k.b. + 15 cm styropianu), ale bardzo narzekał na brak izolacji akustycznej, wyraził się tak : jeśli w ubikacji znajdującej się na jednym końcu domu (dom długości 17 m) spuszczam wodę, to na drugim końcu domu w salonie to słychać. Cieszę się że wybrałem ceramikę poro. U mnie wienerberger. Dziś stan surowy otwarty, ale zaczynam znowu od początku marca - elektryk.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowaniu, i nerwów do fachowców.