PDA

Zobacz pełną wersję : C131a czyli Delikatny z "małymi" zmianami Anety i



Forsa80
13-10-2009, 17:30
Chyba czas już i na nas ...
Od trzech lat człowiek czytał i oglądał wzdychając zmagania forumowiczów z budową własnego M, a tu nagle ... TAK zaczynamy budowę!

Nasza historia zaczęła się w 2006 roku kiedy to kupiliśmy działeczkę 1760 m2 koło Łodzi - tuż za Andrespolem, a dokładnie w Zielonej Górze.

Działkę pokrywał trawo-podobny perz, którego pozbycie się było koszmarem, ale ... z roku na rok postępy w pracach trwały i działeczkę przygotowywaliśmy pod rekreację. Na szczęście nasze małe M (41,5 m2) na Olechowie sprawiło, że podjęliśmy decyzję o budowie.

Oczywiście po drodze plany odwlekł kryzys i chwilowy brak zdolności kredytowej, ale mamy nadzieję, choć jeszcze tego nie sprawdzaliśmy (w banku dopiero będziemy) teraz będzie już dobrze :-).

Po wielu, wielu przymiarkach i dyskusjach wybraliśmy projekt Delikatny z Muratora - dokładnie C131a w wersji lustrzanej.
Po drodze były również Aga - Horyzont i Dafne i Julitka Archipelagu. Wybór projektu wspomógł także urzędnik wydając dość nieprawdopodobne WZ (dla działki o szerokości 26 m pozwolono nam wybudować dom o szerokości 12 max, zaznaczę, że sąsiad obok ma już prawie dom 13,6 m).

Po 2 miesięcznych bojach udało nam się mamy warunki zabudowy i mamy 14 metrów - ufff.

Kupiliśmy więc projekt - normalnie goniłem kuriera, żeby go odebrać już w piątek :-).

Tak więc teraz czekamy na mapki, warunki wszelkich przyłączy itd oraz adaptację projektu i ... no właśnie i do dzieła.

Tyle tytułem wstępu zaraz postaram się wkleić zdjęcia działeczki oraz zmian w projekcie.

Forsa80
13-10-2009, 20:50
http://images39.fotosik.pl/210/b3fa2767a1d4e15a.jpg

Tak mniej więcej chciałbym żeby wyglądał nasz delikatny - z góry przepraszam osobę, której podkradłem zdjęcie, ale podkradłem je tak dawno, że nawet nie pamiętam gdzie :-)

http://images49.fotosik.pl/214/3d217ddfed71f6e5.jpg

A tak wygląda nasza działka podglądana przez wujka Obame. Na czerwono nasza działeczka, a na niebiesko miejsce gdzie mniej więcej stanie DELIKATNY :-))

Mam nadzieję, że zdjęcia się wkleją - sorki za drżącą rękę przy rysowaniu linii na rysunku ale ... na padzie ciężko się maluje.

Teraz pracuję nad zmianami w projekcie - Paint jest super :-)), mam nadzieję, że dziś - najpóźniej jutro dodam rzuty.

Forsa80
13-10-2009, 21:02
Znalazłem jeszcze kilka ciekawych zdjęć działki z poziomu gruntu zrobionych na wiosnę 2009.

http://images46.fotosik.pl/213/965292a9381b6525.jpg

i taki mały kwiatuszek wyrósł nam spod trawki :-)

http://images38.fotosik.pl/210/108c8e50fa4251ab.jpg

nie może także zabraknąć naszego towarzysza, który chyba najbardziej czeka na domek - 41 m2 powierzchni do hasania to zdecydowanie zbyt mało ...

http://images40.fotosik.pl/209/85503863e640cc85.jpg

Forsa80
13-10-2009, 21:27
Na dole chcielibyśmy zmienić:
1. Zamiast dziwnego pomieszczenia z wejściem od tarasu - garderoba
2. Ściana kuchni wysunięta do przodu - powiększona kuchnia
3. Komin przeniesiony z łazienki do kotłowni - powiększona łazienka
4. Brak spiżarni - będzie coś w rodzaju dużej szafki jak poniżej:
http://images42.fotosik.pl/126/463533584ffa0419.jpeg
5. Dodatkowe okno w kuchni i przesunięte okno w salonie
6. Zmiana miejsce komina - jeszcze nie do końca ustalona bo może zupełnie zburzyć koncepcję góry
http://images50.fotosik.pl/214/3fcaba934fbfa58f.jpg

I co Wy na to? Ma to sens?

Forsa80
14-10-2009, 14:48
No to udało mi się też przerobić górę :-)

Zmiany to:
1. Zrezygnowaliśmy z balkonu bo po co balkon jak jest taras
2. zmieniliśmy usytuowanie łazienki, a korzystając z okazji powiększenia o balkon dodaliśmy pralnie
3. Z łazienki powstanie ... coś w sumie jeszcze nie sprecyzowane pomieszczenie
4. Powiększymy okna w ścianach i zrezygnujemy z kilku połaciowych


Teraz najważniejsze czyli dylematy z czego to cudeńko wybudować.?.?.?.

Forsa80
15-10-2009, 17:06
Dziś uzgodniliśmy wszystko z geodetą - będzie nas to kosztowało 650 pln - mapki.

No cóż zaczynają się wydatki, ale co zrobić ... płacz i płać :-)

Forsa80
18-10-2009, 08:05
Geodeta za ww kwotę zrobi nam 4 mapki oraz jedną na folii do kopiowania.

Teraz zmagamy się z wyborem materiału na delikatnego, ale coraz bardziej skłaniamy się do nowego YTONG'a Energo.
Ściana 48 cm grubości szybko się stawia na budowie czysto.
Jedyny minus to cena samego materiału.

Rozmawiałem z przedstawicielem Xelli i zapewniał, że może nam nawet doglądać budowy - sprawdzać poszczególne jej etapy. Brzmi ciekawie.

A teraz z trochę innej beczki :-)
w czwartek przyjdą nowe drzewka na działkę - cała masa choinek (świerki srebrzyste oraz coś w rodzaju kosodrzewiny) i kilkadziesiąt brzózek, dąbczaków oraz klony.
W weekend będzie trzeba to wysadzić.

Niestety burze spowodowały straty w naszym zalesieniu - połamała się nasza brzoza chińska - piękne drzewko zmieniające kolor kory w zależności od pory roku - teraz jest czerwona :-)

Forsa80
19-10-2009, 18:58
A dziś z małżonką :-) , jak to brzmi w końcu dopiero miesiąc tak mogę mówić więc jeszcze nie przywykłem, ustaliliśmy mniej więcej wymiary i rozstaw okien.

I tak FRONT będzie miał jednak 2 okna w kuchni po około 90 cm szerokości - pomiędzy oknami chcemy zmieścić płytę do grzania garów
Bok PRAWY (patrząc od frontu - mamy wersję lustrzaną) będzie miał 4 okna, dwa na dole będą 130/140x180, a te na górze 130/140x150 i będą symetrycznie do siebie - przy okazji jaka może być maksymalna wysokość okna żeby zmieścić pod nim jeszcze jakiś grzejnik?
Bok LEWY - na dole 3 okienka ale mniejsze w projekcie mamy 60x120, a my zrobimy 50x80/100 i na górze będą 130/140x150.

W tygodniu przejdę się po sklepach z oknami obaczyć jakie są okna typowe/nietypowe i już chyba ostatecznie podejmiemy decyzję o ich rozmiarach.

Ach ... zapomniałbym z tyłu czyli od ogrodu okna bez zmian :-)

Postaram się zrobić jakieś wizualizacje - może ktoś poleci jakiś łatwy w obsłudze programik do tego typu zadań? - Z góry dzięki!

Forsa80
23-10-2009, 21:32
Na działeczce przybyło nam 32 drzewka :-):
sosenki bośniackie
sosenki banksa
jakieś świerki w tym 11 srebrzystych
kilka brzózek - szybko rosną
miłorząb
klon i klon kanadyjski (ten niestety się lekko połamał w transporcie, ale mam nadzieję jakoś odbije.
No i oczywiście jako prawdziwy mężczyzna posadziłem DĄB :-D

Troszeczkę udało mi się też zaznajomić z urzędami i tu normalnie niespodzianka, jakiej się nie spodziewałem.
Mapki do celów lokalizacyjnych do załatwienia w Łodzi - no to loozik.
Przyłącze wody w Koluszkach - tu już lekkie zdziwienie w końcu do Łodzi mamy 8 km, a do Koluszek 15-20 km.
I numer jeden to przyłącze energii elektrycznej w Tomaszowie Mazowieckim ??? - normalnie nie wierzyłem w to co Pani mówi. Jakim cudem i dlaczego skoro moja działka jest 8 km od Łodzi (w linii prostej może nawet z 5 km) mam zasuwać 45 km do Tomaszowa ... paranoja.

Czekamy więc na mapki do celów projektowych i zaczynamy zabawę z urzędami.

Aha szukamy godnej polecenia ekipy do postawienia domu z Ytonga - może ktoś coś polecić?

Forsa80
06-11-2009, 15:59
Na szybko zdam relację z ostatnich dni i tak ...

Złożyliśmy podanie o techniczne warunki przyłącza wody i prądu.

Warunki wody już mamy (po jednym dniu), mamy też mapkę do celów projektowych (jakieś dwa tygodnie).

Na warunki elektryki trzeba jeszcze chwilkę poczekać - jakieś 2 tygodnie jeszcze (ale plus jest taki, że wyślą je z Tomaszowa pocztą).

Ale to wszystko to PIKUŚ :-D

Dziś rano byliśmy z wizytą u forumowicza christo za gościnę bardzo mu dziękujemy, w końcu facet musiał się zerwać z samego rana żeby nas po swoich włościach oprowadzić. Nie ukrywam dużo daje do myślenia taka wizyta i spotkanie z człowiekiem, który za miesiąc wprowadzi się do WŁASNEGO WYPASIONEGO DELIKATNEGO :-) ... ale mu zazdroszczę!!!

Mamy teraz kilka ciekawych pomysłów na schody, kominek itd - opiszę wszystko w weekend albo za trzy tygodnie jak wrócimy z urlopu bo już od poniedziałku jedziemy do MEKSYKU :-D HURRRAAAAA
Normalnie tyle czekania i to już w poniedziałek - to nasz pierwszy urlopik w tym roku.

Spłukaliśmy się kompletnie na papierki związane z domem i tą wyprawę, ale mamy nadzieję wrażenia to zrekompensują zarówno z podróży jak i budowy domu. A w następnym roku weźmiemy duży kredyt na dom i znów gdzieś pojedziemy :-D :-D :-D

Tak więc forumowicze trzymajcie kciuki co byśmy wrócili cali i zdrowi! :-)

christo - raz jeszcze dzięki! Nie obiecuję, że masz u mnie Tequile bo już tyle ich obiecaliśmy, że zamkną nas za przemyt, ale zobaczymy co da się zrobić :-)

Pitot
15-11-2009, 16:54
Na szybko zdam relację z ostatnich dni i tak ...

Złożyliśmy podanie o techniczne warunki przyłącza wody i prądu.

Warunki wody już mamy (po jednym dniu), mamy też mapkę do celów projektowych (jakieś dwa tygodnie).

Na warunki elektryki trzeba jeszcze chwilkę poczekać - jakieś 2 tygodnie jeszcze (ale plus jest taki, że wyślą je z Tomaszowa pocztą).

Ale to wszystko to PIKUŚ :-D

Dziś rano byliśmy z wizytą u forumowicza christo za gościnę bardzo mu dziękujemy, w końcu facet musiał się zerwać z samego rana żeby nas po swoich włościach oprowadzić. Nie ukrywam dużo daje do myślenia taka wizyta i spotkanie z człowiekiem, który za miesiąc wprowadzi się do WŁASNEGO WYPASIONEGO DELIKATNEGO :-) ... ale mu zazdroszczę!!!

Mamy teraz kilka ciekawych pomysłów na schody, kominek itd - opiszę wszystko w weekend albo za trzy tygodnie jak wrócimy z urlopu bo już od poniedziałku jedziemy do MEKSYKU :-D HURRRAAAAA
Normalnie tyle czekania i to już w poniedziałek - to nasz pierwszy urlopik w tym roku.

Spłukaliśmy się kompletnie na papierki związane z domem i tą wyprawę, ale mamy nadzieję wrażenia to zrekompensują zarówno z podróży jak i budowy domu. A w następnym roku weźmiemy duży kredyt na dom i znów gdzieś pojedziemy :-D :-D :-D

Tak więc forumowicze trzymajcie kciuki co byśmy wrócili cali i zdrowi! :-)

christo - raz jeszcze dzięki! Nie obiecuję, że masz u mnie Tequile bo już tyle ich obiecaliśmy, że zamkną nas za przemyt, ale zobaczymy co da się zrobić :-)

Witam Forsa80

Zakupiliśmy z żoneczka wlasnie taki projek i w związku z tym mamy kilka pytań do Was jężeli oczywiście nie sprawią klopotów. Bardzo nam sie spodobały zmiany jakie wprowadziliście w projekcie ( sczególnie te na dole) na parterze i teraz czy taka zmiana z kuchnią (chodzi mi o przesunięcie ściany) jest mozliwa i jakie są koszty adaptacji u architekta? Mój adres to [email protected]
Bardzo proszę odpiszcie i serdecznie pozdrawiam Jarek

Forsa80
28-12-2009, 12:10
Na szybko odświeżę co się działo przez ostatnie kilkanaście dni ...

Zmiany na dole http://images36.fotosik.pl/125/002b310e3a677b90.jpg

- podstawa to zrezygnowaliśmy z zadaszenia i od frontu i od tyłu domu
- brak garderoby a w jej miejsce schody dzięki czemu będą ze spocznikiem, a nie tzw. zabiegowe (dużo wygodniej)
- kominek ostatecznie oddzieli kuchnię/jadalnię od salonu, chcemy żeby był z szybą zarówno od strony salonu jak i kuchni
- mniej o jedno okno w garażu i okna bardziej poziome niż pionowe
- dodatkowe okno w salonie, a w kuchni bez zmian
- trochę zmieniamy też wysokości i szerokości okien w pokojach na górze i na dole

Dodatkowo zmiany w samym budynku to podniesienie o jeden pustak dołu oraz o jeden pustak ścianki kolankowej. Wydłużenie krokwi o parę centymetrów tak żeby domek nadal wyglądał ładnie :D, oczywiście do konstrukcji samej więźby dojdą, mam nadzieję że się nie pomylę, jętki (takie tworzące trójkąciki w dachu deski :-)) bo sam dach jest zbyt słaby w oryginalnym projekcie.
Dom wykonany z Ytong'a 48 cm z wentylacją mechaniczną - mam nadzieję, że to dobra decyzja :-? ale o tym dowiemy się za parę lat.

I najważniejsze na dziś to ... w tym tygodniu składamy już komplet dokumentów do PNB :lol: :lol: :lol:

A od stycznia rozpoczynamy konkurs na wykonawcę tego jakże pięknego projektu :D

CHCIAŁEM TAKŻE ŻYCZYĆ WSZYSTKIM BUDOWNICZYM ORAZ POZOSTAŁYM FORUMOWICZOM ŻEBY 2010 ROK OKAZAŁ SIĘ JESZCZE LEPSZY NIŻ 2009 I SOBIE ŻEBY SIĘ W TYM ROKU BARDZO DOBRZE BUDOWAŁO :lol:

Forsa80
28-12-2009, 14:17
No i uporałem się ze zmianami na górze, które jednak są niemal identyczne jak wcześniej.

http://images36.fotosik.pl/128/da3608e22fc28494.jpg

Prawda, że wygląda super :lol:

Forsa80
30-12-2009, 12:48
No to papierki już w zasadzie można powiedzieć są w urzędzie :lol:

Architekt ostatnie popraweczki naniesie i odda projekt komu trzeba - ponoć ma jakieś znajomości więc pozwolenie powinniśmy dostać w 2 miesiące.

Załączam zmiany jakie wprowadził na rysunkach architekt, mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko klarowne.

http://images44.fotosik.pl/242/3394adaf6678a3f0med.jpg

Rzut parteru:

http://images46.fotosik.pl/241/49748d112897fb5bmed.jpg

I rzucik poddasza:

http://images40.fotosik.pl/238/7c16540785e517dfmed.jpg

Ale fajny ten domek ... normalnie czekam tylko na marzec i sam chyba będę kopał pod fundament :D

Forsa80
10-01-2010, 19:05
Aktualizacja wydatków:
Projekt Murator - 2050 zł Brutto
Mapka do celów projektowych - 650 zł Brutto
Adaptacja projektu - 2437 zł Brutto (adaptacja, projekt przyłącza wody i energii oraz zagospodarowanie terenu + złożenie wniosku o PNB i jego odebranie).

Konkurs na wykonawce trwa ... póki co mój faworyt nas lekko rozczarował:
Stan "0" 24.000 zł
Ściany 35.000 zł
Dach 26.000 zł

Sama robocizna, ceny na dodatek netto :( wg mnie sporo dlatego szukamy dalej.
Faktem jest w cenę wliczone wszystko (fundament ocieplony itd, ściany, kominy, schody, tarasy itd, dach z wykończeniem i pełnym deskowaniem), ale mimo to kwota powala :( ... a miało być łatwo ... no chyba że się mylę - jeżeli tak to dajcie znać i jutro podpisuje z facetem umowę.

Forsa80
11-01-2010, 19:10
Uffff dziś odetchnęliśmy ...
Mamy kolejną wycenę
SSZ generalnie wszystko jak u poprzedniego wykonawcy i cena ..............
43 tyś. zł z dachem o pełnym deskowaniu i papą.

To już brzmi lepiej - w końcu to połowa wyceny, ale nie poddajemy się w weekend jeszcze przynajmniej dwie firmy mają się określić z czego jedna polecana bardzo przez znajomych.

Oznacza to niestety, że nasz faworyt albo chciał nas przerobić na kasę, albo jest piekielnie drogim rzemieślnikiem :o

Co myślicie o kwocie 43.000 zł ? Dużo ... mało ... ?

Scot13
11-01-2010, 19:21
Hej

jeśli chodzi o koszty robocizny to my zapłaciliśmy 50 000 zł za : stan zero z ociepleniem + ściany , + dach z dachówką i osadzeniem 12 okien dachowych
2 wyłazy dachowe , rynny . Więc myślę żę 43 000 zł to cena do przyjęcia

ściany zewnętrzne mamy z Keramzytu 36,8 cm z zaprawą tzw " ciepłą " bez ocieplenia zewnętrznego .ściany wewnętrzne również keramzyt

pozdrawiamy

Forsa80
29-01-2010, 14:29
Troszkę mnie tu nie było, a to za sprawą naszych kochanych urzędów, itp.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie już się zaczyna droga przez mękę.

Odesłano mi pismo ze starostwa, że brakuje im kilku dokumentów:
- wrysowanego w mapkę działki pojemnika na odpadki
- decyzji o odrolnieniu gruntu pod domem
- zaświadczenia o posiadaniu zapewnienia o odbiorze ścieków z planowanego szamba

I tu się zaczęły schody ...

Sam kosz - prosta sprawa, architekt wrysował, ale pozostałe ... już mi się zaczyna odechciewać budowy :cry:

W starostwie skierowano mnie do ... Zakładu Gospodarki Komunalnej. Tam oczywiście Pani zrobiła WIELKIE oczy ... po czym stwierdziła, że to nie u nich tylko muszę podpisać umowę z odbiorcą ścieków czyt. firmą która wozi ścieki. :-? Tylko jak to zrobić skoro nie mam szamba i pewnie jeszcze z rok nie będę miał ... :-? ... Tak więc zacząłem z Panią drążyć temat i zasugerowałem że starostwo skierowało mnie do nich więc to na pewno u nich ... Pani zadzwoniła do szefa i okazało się, że faktycznie to u nich, ale muszę mieć oryginał projektu (a on leży w starostwie). W te pędy popędziłem do starostwa ... i znów "zonk" przecież dałem pełnomocnictwo architektowi i tylko on może teraz odebrać projekt :x

Na szczęście architekt zgodził się przyjechać i odebraliśmy projekt i tu ... kolejna niespodzianka przecież kto w piątek, a tym bardziej szef pracuje w urzędzie dłużej niż do 13:00 ... :-?
Szef'a oczywiście już nie było i dopiero w poniedziałek można coś załatwić.
Architekt wychodząc na przeciw moim potrzebom choć przede wszystkim chyba widząc moją wściekłość zobowiązał się do załatwienia tematu.

Pozostało więc jedynie odrolnienie i tu też jest ciekawie.

W starostwie (Koluszki) pytam gdzie to się załatwia i jak. "Nie ma problemu musi Pan jedynie podjechać do Łodzi na Sienkiewicza" - myślę sobie super ... jadę, załatwiam i mam z głowy. Niestety na Sienkiewicza dotarłem już bez wiedzy gdzie się to załatwia tzn. nie zapisałem sobie dokładnej nazwy urzędu, a tu jak się okazuje jest ich od ... groma :x
Ale przecież nie takie rzeczy się załatwia więc działam ... najpierw skierowano mnie na XV piętro, z którego to na X, po czym na XII skąd w te pędy pobiegłem na XIV i tam wskazano mi ostatecznie IX gdzie faktycznie można było załatwić odrolnienie ale ... w starostwie (Koluszki) nikt nie wpadł na to żeby mi powiedzieć, że potrzebuję aktualny (sprzed maksymalnie 3 miesięcy) wypis z rejestru gruntów, który to można uzyskać jedynie w ... KOLUSZKACH :x
Tak więc szybki powrót do Koluszek, pędem na pocztę opłacić 14 pln i mam wypis :D
Teraz pędem na Sienkiewicza, piętro już znam więc chyba się uda ... UDAŁO SIĘ :D :D :D Oczywiście nie omieszkałem spytać kiedy otrzymam pismo ... "do miesiąca czasu" :-?, ale jak to przecież ja mam 6 dni żeby złożyć ten świstek w starostwie :-?
"proszę dzwonić" tyle usłyszałem na koniec.

Dzwoniłem i dzwoniłem i ... POMOGŁO :D
W 6 dni mam wszystko!!! Raptem 2 dni biegania po urzędach za 2 świstkami papieru i co najśmieszniejsze nie mieli prawa wydać mi decyzji o odrolnieniu bo zamiast kserokopii aktu notarialnego przedłożyłem im umowę przedwstępną :D ... ale przecież i tak nikt tego nie czyta, nie sprawdza ...

W poniedziałek architekt uzupełni całą dokumentację i PNB nie powinno się opóźnić :D

Chyba zdecydowaliśmy się tez na ekipę, :D :D :D :D :D :D :D :D :D ale szczegóły ujawnię po podpisaniu umowy

Forsa80
08-02-2010, 08:43
W sobotę podpisaliśmy umowę z wykonawcą :D

Mam nadzieję że ekipa się sprawdzi - zwycięzcą została firma Stan-Bud z Andrespol'a.
Stan zero - 8000 pln
Ściany i strop - 22000 pln
Ściany poddasza - 8000 pln
Więźba + deskowanie i papa - 7000 pln
Suma - 45000 PLN SSO

Niestety ponieważ firma wzięła wcześniej jakieś zlecenia będziemy musieli z rozpoczęciem poczekać do maja :cry: - a tak chciałem zacząć choćby w lutym :D :D
Jednak do połowy września mają wszystko skończyć i zacznie się wykańczanie ...

Firma będzie nam także organizowała materiały i kierownika budowy. Wiem, że to nie do końca najlepiej kiedy wykonawca sam może sobie robotę akceptować, ale każdy jego wpis w dzienniku zgodnie z umową musi mieć jeszcze moją pisemną aprobatę - więc może nie będzie tak źle. Dodatkowo mamy 5 lat gwarancji na budynek.

Wygląda więc kolorowo, a jak będzie to już czas pokaże ... ale trzymajcie kciuki żeby się udało.

Pogoda nas niestety nie rozpieszcza i to może być powodem opóźnień bo mróz nie odpuszcza, a na działce jest ponad 50 cm śniegu. Kiedy to się rozpuści .... :-? i ile z tego będzie wody :-?

3 miesiące i startujemy - jakoś zleci ...

Forsa80
15-02-2010, 19:02
W weekend byliśmy na targach budowlanych. Generalnie nic nadzwyczajnego, ale ...
- pojawił się nowy producent bloczków z betonu komórkowego Bruk-Bet i jego Termalica. Póki co wychodzi drożej od najcieplejszego bloczka Ytong ale jest cieplejszy nawet jak ma 40 cm grubości, no i dylemat :-?
- wiemy, że od Wiśniowskiego bramy garażowej nie kupimy. Jedyny argument za jaki pijany w trzy ... Pan był w stanie zaprezentować na rzecz swojego produktu to "bla bla bla taniej ..."
- wiemy, że chyba nie będzie nas stać na dachówkę Domino Creaton'a - a jest taka wypasiona, ale na pewno dachówka :)
- i co najgorsze nie wiemy jaki system ogrzewania wybrać :-? Już w zasadzie decyzja była na pellet'y bo nie jest strasznie drogo i: bezobsługowy niemalże, w miarę czysto, paliwo chyba się nie skończy :-), ale niestety na jednym ze stoisk z piecami na pellet były też pompy ciepła i wdałem się w dyskusje ... :x
Cena systemu ................ :o KOSMOS, ale kompletna bezobsługowość, i sądząc po wypowiedziach z forum chyba dość tania w użytkowaniu i teraz mamy straszny dylemat. W weekend jedziemy do znajomych rodziców małżonki rozpoznać temat w praniu - może to pomoże w podjęciu decyzji.

Najważniejsza jednak wiadomość to taka że jutro odbieramy PNB :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Forsa80
24-02-2010, 18:22
Pozwolenie mamy co cieszy niezmiernie :D :D :D

Ale jak zobaczyłem projekt po adaptacji to jestem zły. Niestety nie widzieliśmy projektu na chwilę przed oddaniem go do starostwa i ... niestety nasz wspaniały architekt zapomniał nanieść kilku zmian :evil:

Pewnie wszystko będzie można zmienić w dzienniku budowy, ale trzeba będzie kolejny raz wszystko tłumaczyć, a na dodatek dostaliśmy fakturę na zbyt małą kwotę, ech ci fachofcy ... mam nadzieję, że dalej pójdzie już lepiej.

Forsa80
24-03-2010, 12:58
No to ruszamy :-)

Zaraz po świętach wchodzi geodeta, chwilę później już będzie widać prace na budowie :-) :-) :-)

A do świąt musimy zamówić materiały więc teraz wielka walka z dostawcami.

Polecony przez wykonawcę skład chyba trochę zbyt dużo chciałby na nas zarobić - różnice w cenach allegro/on to mniej więcej na samych ścianach 10-15 tyś. złotych.

No ale zobaczymy - może Pan spuści z tonu jak się spotkamy.

A dziś będziemy organizować prąd do działki, póki co mamy prąd od sąsiada/wujka :-), ale on sprzedaje działkę więc musimy się zabezpieczyć.

Wiosnę na działce widać już całkowicie - krokusy powychodziły spod trawy i obudziła się nornica :-( i cały tył działki poryty. Niestety nie sprawdził się nasz super system odstraszacza ultradźwiękowego. Na szczęście jest jeszcze jedna straszliwa broń na tego niszczyciela - nasz TYGRYSIAK :-)
Już pierwszy rekonesans zrobił na polu bitwy, jak już będzie można posiedzieć na działce dłużej to myślę, że go wytropi :-).

Forsa80
10-04-2010, 17:00
Dziś usiłowałem przenieść dziennik do dziennika brzmi dziwnie i w sumie nie wiem czy mi się to udało ...

Na budowie jak to na budowie kiedy nie ma jeszcze budowlańców niewiele się dzieje.

Osłoniliśmy drzewka, żeby nam ciężki sprzęt i panowie nie poniszczyli. Kupiliśmy Ytong'a, bloczki betonowe i stal bo drożeje w oczach. Ytong też od kwietnia poszedł delikatnie w górę więc udało nam się tej podwyżki uniknąć.

Zamówimy też więźbę, żeby wykonano ją z zimowego drewna - ponoć lepsze, bo nie naciągnęło soków i mniej będzie pracować później na dachu, a i cena teraz niższa.

A tak to nic więcej się nie dzieje - czekam z utęsknieniem na pierwszy wjazd koparki, zresztą sąsiedzi też się dopytują

Forsa80
05-05-2010, 18:19
Od początku tygodnia ruszyła budowa :-)

Odgarnęliśmy humus i dziś już zalano ławy - 30 m3 betonu :-) ale ilość, niesamowite ...

Zaraz wkleję zdjęcia tylko się załadują na fotosik'a ...

Forsa80
05-05-2010, 18:38
Dumni inwestorzy w swojej "dziurze" :-)
http://images38.fotosik.pl/287/b9be6ab6f750a07b.jpg

Wyznaczony domek i wykopane dziury pod ławy
http://images38.fotosik.pl/287/43a60b8311b28216.jpg

i same ławy ...
http://images48.fotosik.pl/291/6719716f6972df9bmed.jpg

Niestety nie zdążyłem złapać betoniary i pompy bo musiałem pędzić po małżonkę, ale postaram się złapać jak będą stropy :-)
Generalnie sprzęt ledwo się mieścił i dziś już trzeba było zdejmować bramę, żeby wszystko wjechało. Majster nawet przymierzał się do wyjęcia jednego słupka od bramy :-)

http://images37.fotosik.pl/286/c5a130c8b27c56a5.jpg

A tu druty, które będą pod naszą beleczkę, a między nimi komineczek ...
http://images45.fotosik.pl/291/bd5d65b43a196843.jpg

W przyszłym tygodniu mają już zamknąć stan "0" :-), kurde a my nadal bez kredytu ...

Forsa80
19-05-2010, 20:25
Roboty trwają, a nam ciężko nadążyć za wykonawcą :-)

W poprzednim tygodniu zamknięto stan "0".

http://images42.fotosik.pl/208/3e5ded92874a320b.jpg

http://images36.fotosik.pl/183/30ee65316acf9cf9.jpg

Stan sprzed zasypania - w fundament weszło nam 9 wywrotek piasku po 21 ton każda .... nie wiem jak ale ponoć tyle weszło :-)

Jak widać nasz fachowiec stosuje dość dziwną metodę izolacji fundamentu, styropian 10 cm idzie od środka, dodatkowo XPS będzie 2-3 cm od zewnątrz. Ja się nie znam - ponoć tak przy Ytong'u powinno być.

http://images41.fotosik.pl/291/6cb61337eebf3bad.jpg

A tutaj już wylany "chudziak" - wcale nie taki chudy bo 15 m3 betonu poszło ... :-)

W tym miejscu niestety niemiła niespodzianka :-( nasza wspaniała Pani architekt po raz kolejny się popisała i zapomniała przenieść łazienki na górze. Przez dwa dni zachodziłem co jest grane - dlaczego i po co są jakieś przepusty w miejscu wiatrołapu, ale mówię co tam fachowiec wie co robi ... niestety on zrobił tak jak w projekcie. Całe szczęście nasz fachowiec wie co robi i nie pierwszy raz takie kwiatki ma i dlatego w kotłowni wypuścił dodatkowy kanał - sytuacja więc opanowana.
Przez chwilę myśleliśmy jednak, że 15 m3 betonu będzie trzeba teraz przekuć .... wrrrrr :-)

Forsa80
19-05-2010, 20:43
Dziś dostaliśmy cynk, że na budowę trafił nasz Ytong - nareszcie :-)

Oczywiście zaraz po pracy w autko, po małżonkę i na działkę !!! :-D

Już z daleka widać było żółte opakowania ... i są, ale na działce także niespodzianka, a dokładnie taki oto zwierzaczek ...
http://images45.fotosik.pl/296/136763eb00b1864a.jpg

Prawdopodobnie podczas dowożenia materiału wszedł na działkę i później został zamknięty.
Psiniak jest bardzo ładny, ale wychudzony i strasznie się wszystkich boi. Dostał kość no i mamy dylemat ... zatrzymać czy nie ... trzeba będzie się zastanowić, ale żona już nade mną pracuje :-D

Ytong przywieziony, na razie tylko kilka palet żeby nie zagracić terenu i to jest to nasze 48 cm ENERGO :-) - kosztował fortunę, ale mamy nadzieję będzie cieplutki.
http://images36.fotosik.pl/183/7c9e8a653942162f.jpg

http://images46.fotosik.pl/295/a69d94f8a1829e5e.jpg

Pojawiły się także stemple - odkupione z innych budów po 3 pln za sztukę - chyba dobra cena.

Od poniedziałku ściany idą do góry ... :-)

Majka 76
27-05-2010, 12:48
Witam! wczesniej wpomnieliscie ,że czekacie na kredyt. My z mezem też jestesmy w trakcie budowy domku i załatwiania kredytu (koszmar!),aczkolwiek jest to inny projekt,ale konkretnie bardzo mnie interesuje w jakim banku bierzecie ten kredyt????? My korzystamy z open finanse ale wydaje nam się,że celowo oni zwlekaja z wyborem konkretnego banku (mamy 3 do wyboru) ale ciagle musimy dostarczac jakies dokumenty..(.końca nie widać!)

Forsa80
31-05-2010, 13:34
Co do kredytu to faktycznie OF nas już również zwodzi od niemal 3 miesięcy.
Póki co czekamy na ostateczną decyzję banku DnB Nord - bo oni mają najniższą marżę - czyli najniższa rata.

A papierki ... oj szkoda gadać co krok to inny potrzebny, jak doniesiemy jeden to drugi się przeterminuje i kolejny i kolejny i kolejny ...

Mamy jednak nadzieję, że do połowy czerwca wpłynie nam jakaś kasa bo my już sięgnęliśmy w tej kwestii dnia studni :-(.

Forsa80
31-05-2010, 13:47
A teraz deko news'ów na temat budowy.

Wymurowano nam już ściany nośne, murują się kominy i zaczynają wykonywać zbrojenie i szalunki pod wieniec i strop oraz nadproża, gdzie nie dało rady wstawić systemowych (garaż i taras).

Trochę dziś się zmartwiłem, bo nasz dostawca dostarczył na budowę kominy marki "krzak" - a wykonawca je już zaczął murować wrrrrr... :-(

Cały czas mowa była o Leier i jak przysłał mi wycenę kominów to człowiek nie zapytał czy to na pewno Leier i zamówił ... no co cena rozsądna - zbliżona do cen Leier na allegro to co się zastanawiać. Widać jednak trzeba wszystkie szczególiki sprawdzać ... teraz to już musztarda po obiedzie, ale znów lekcja, że wszystko trzeba sprawdzać 10 razy.

W kolejnym tygodniu będziemy wylewać strop, o ile pogoda pozwoli, a naszej działki nie zajmie rzeka.

50 metrów od działki płynął strumyk - szeroki na 50 cm. Po dzisiejszych i wczorajszych deszczach ma już jakieś 5-6 metrów szerokości :-(
Dodatkowo stawy na końcu uliczki (150 m od nas) zaczynają wychodzić ze swojej dziury. W okolicy szaleje już straż i ratuje niektóre domki bo stoją w wodzie ... mam nadzieję, że opady odpuszczą bo do nas prowadzi mostek, którego pozostały prześwit to może 5 cm i zrówna się z poziomem dawnego strumyka.

Dobrze, że dom podnieśliśmy o 6 bloczków względem ziemi - czyli jakieś 50-70 cm względem dawnego poziomu gruntu.

W domu postaram się obrobić zdjęcia i wrzucić jutro lub w dłuższy weekend to będzie można zerknąć jak wyglądają nasze "salony" :-)

małgos
02-06-2010, 11:41
Witam!
My dopiero się przymierzamy do kupna projektu, a delikatny bardzo nam pasuje...
Czy jest możliwość obejrzenia Twoich salonów w realu? Pomogłoby mi to w podjęciu decyzji..

Pozdrawiam!

Forsa80
12-07-2010, 08:41
Malgos - oczywiście, że jest taka możliwość - ZAPRASZAMY! :-) - szczegóły możemy ustalić na priv.

A teraz kolejna porcja news'ów z naszego pola bitwy.

1. Mamy już strop :-) 27m3 betonu zaległo na naszym budynku ... o zgrozo ile to musi ważyć
2. Mamy już wymurowane ścianki kolankowe na poddaszu oraz wylane słupy pod więźbę
3. Mamy już więźbę :-) ostatecznie nie zmienialiśmy kąta nachylenia dachu i pozostało 35 stopni

Niestety nie mam czasu wrzucić zdjęć - może w tym tygodniu się uda, ale nie obiecuję bo ostatnio naobiecywałem i nic z tego nie wyszło :-(

4. Zamówiliśmy okienka - małżonka deko poszalała (ale wcale się nie czepiam bo mi ten pomysł się też podoba) i będziemy mieli suwane okno balkonowe :-) - całość w Jezierskim.
5. Zamówiliśmy też drzwi wejściowe, mam nadzieję, że Majki się nie obrazi ale nasze drzwi to wierna kopia jego pomysłu :-)
6. Zamówiliśmy bramę garażową - Horman i tę sami będziemy montowali
7. Zamówiliśmy cegiełki na ściankę działową - ręcznie formowana cegiełka z okolic Kraśnika ... CUDO! :-)

Generalnie za 8 tygodni mamy nadzieję zamknąć budynek i zacząć wydawać pieniążki na rzeczy, których nie widać :-)

8. Wybraliśmy dachówkę - Holenderk'a z Tondach w kolorze "grafitowym" według małżonki, czarnym matowym dla mnie :-) zrezygnowaliśmy tu z dachówek krańcowych i będziemy wykańczali deską - widzieliśmy takie cudo na innej budowie naszego dekarza i muszę przyznać wygląda pierwsza klasa! :-)

9. W sumie powinien być to no 1, ale mamy kredyt - ostatecznie wybór padł na Norde'a.

Forsa80
12-07-2010, 08:51
Udało mi się wrzucić jedno zdjęcie domku - może trochę kiepskiej jakości, ale zawsze coś :-)
http://images40.fotosik.pl/310/a8f5483500b169c7med.jpg

Zapomniałem także dodać, że nasza działka powoli wydostaje się z epoki kamienia łupanego i mamy już dociągnięty do działki prąd :-)

Forsa80
15-07-2010, 08:27
Kiedyś znalazłem to na forum - później oczywiście zapomniałem gdzie więc teraz kiedy znów się na to natykam wolę zapisać również u siebie :-)

SZUKACZKA

wpisujemy w google

site:forum.muratordom.pl "......." (tam gdzie ..... szukane słowo/a)

a konkretnie w jakimś temacie, np. w grupie:

site:forum.muratordom.pl/grupa-lodzka "......."

Forsa80
07-08-2010, 18:41
Uff chwila oddechu ...

Zakończono SSO.

Bez dachówki, ale na głowę nie pada bo mamy pełne deskowanie i papę :-)

Wykonawca wykonał więc 200% normy i zakończył ponad miesiąc przed terminem - strasznie pędził i trudno było nad tym zapanować, ale jakoś się chyba udało.

Wklejam obiecane fotki od niemal początku do dnia dzisiejszego.

Stan zero:
http://images49.fotosik.pl/323/1af5ed37cc6257a4.jpg

Profesjonalny sprzęt na budowie:
http://images37.fotosik.pl/318/9cf22117269872c5.jpg

Pierwsza warstwa - ponoć ta najważniejsza:
http://images40.fotosik.pl/319/9eda0321ec8c2e45med.jpg

Ściany rosły w tempie expresowym:
http://images43.fotosik.pl/323/8663f035e0e5ce1f.jpg

Nasze przyszłe wejście:
http://images39.fotosik.pl/319/16fff49518646780.jpg

Kontrola inwestorska :-)
http://images50.fotosik.pl/324/2bb42072bdef5d05.jpg

Budowa z "lotu ptaka" czyli z rusztowania :-)
http://images49.fotosik.pl/323/24201d2c59e47219.jpg

Forsa80
07-08-2010, 18:52
Ciąg dalszy zmagań ...

Ściany rosną ... i zaczynamy kominy:
http://images47.fotosik.pl/323/9bdbca47ec2a4237.jpg

Przygotowania do lania stropu:
http://images40.fotosik.pl/319/96372e80f05ac634.jpg

Budynek od frontu:
http://images47.fotosik.pl/323/605e0e2c2448a743.jpg

Terriva:
http://images40.fotosik.pl/319/ad232a786b16e90b.jpg

Labirynt drucików:
http://images35.fotosik.pl/177/b4e9e7de83c586dd.jpg

Schody:
http://images41.fotosik.pl/319/8d28acebcd35367f.jpg

Zaczynamy wypełniać strop "garkami":
http://images43.fotosik.pl/323/299e83462db24cfc.jpg

Konstrukcja własna inwestora na potrzeby przyszłego stróża domu :-):
http://images43.fotosik.pl/323/39825b6a4dc55e4f.jpg

Taką cegiełkę zamówiliśmy - prawda że śliczna :-):
http://images45.fotosik.pl/324/2bdffef7bdeed6f1.jpg

Forsa80
07-08-2010, 19:06
Coś mi ucina zdjęcia - mam nadzieję, że to tylko kwestia wyświetlania na moim komputerze.

Czas chyba na więźbę:
http://images41.fotosik.pl/319/9ab78fd715102d22.jpg

I trochę z boku:
http://images41.fotosik.pl/319/6c863b95640db1a5.jpg

Oczywiście konstrukcja dachu nie była wystarczająca w projekcie więc cieśla musiał ją delikatnie "podrasować" dając dwie dodatkowe beleczki 25x30 do podtrzymania konstrukcji pod jętkami...

Trochę z wnętrza:
http://images50.fotosik.pl/324/16bab0952817e424.jpg

Prawie skończona:
http://images39.fotosik.pl/319/8fc6dbb5b9db03e2.jpg

I skończona :-)
http://images49.fotosik.pl/323/eff4949e561a8237.jpg

Takimi deskami wykańczamy dach, zrezygnowaliśmy z dachówek krańcowych i właśnie w ich miejsce pójdą deski i blaszka - będzie chyba ładny efekt.
http://images39.fotosik.pl/319/289b0df0cb49bcbd.jpg

Mniej więcej takie ogrodzenie zrobimy u nas:
http://images41.fotosik.pl/319/40137457a2c69edd.jpg

A tu coś z zupełnie innej beczki - nasz tygrysio w akcji, upolował działkową mysz :-)
http://images39.fotosik.pl/319/02f7724522ad7384.jpg

Teraz musimy powalczyć z wyborem hydraulika i elektryka oraz z zamawianiem kociołka i tu niespodzianka jest duża szansa na pompę ciepła - szczegóły za jakieś 2-3 tygodnie jak się dogadamy z wykonawcą.

Teraz w następnym tygodniu będziemy już mieli dachówkę, podłączą nam prąd i wodę do budynku tak więc cywilizacja zawita do Zielonej Góry :-)

Forsa80
13-08-2010, 09:38
A jednak w dzienniku zdjęcia ucina :-( dziwna sprawa bo na blogo-dzienniku wszystko jest OK ...

Tymczasem wczoraj był u nas Pan z wodociągów z Koluszek i ... mamy wodę :-). Nie obyło się bez stresu i niespodzianek, Pan pojawił się na budowie o 16 zdziwiony, że budowa nie przygotowana i dodatkowo Panowie z APK zrzucili mi dachówkę idealnie we wjeździe na działkę ... :-(

Facet więc już prawie odjeżdżał, ale na prośbę małżonki poczekał na mnie. U mnie w robocie audyt więc człowiek styrany, że cho cho ... przyjeżdżam na budowę, a tam czeka na mnie niespodziewajka w postaci konieczności przerzucenia palety ytonga, kilkudziesięciu stempelków, prętów zbrojeniowych itd. Normalnie ręce po ziemię się wyciągnęły, ale temat ogarnąłem z Panem koparkowym :-)

Niestety pośpiech jest wrogiem dobrej roboty i pan koparkowy chcąc nadrobić stracone minuty ułamał mi krokiew :-( ... mam jednak nadzieję, że uda się to naprawić i zamaskować podbitką - czekamy na opinię dekarzo-cieśli.

Trzeba jednak przyznać, że Pan koparkowy to normalnie wirtuoz koparki :-) manewrował nią później na centymetry podkopał wielką łychą kabelek elektryczny itd. mistrzostwo świata. Nie wspomnę także, że gość pomimo 40stu kilku (tak oceniam) latek na karku z rowu gdzie nawet czubek głowy mu nie wystawał wyskakiwał w ciągu 2-3 sekund bez gramolenia się itd. ... ja nawet teraz nie wiem czy w ogóle bym się z tej dziury wydostał :-) ... praca za biurkiem i kółkiem robi swoje.

Na zakończenie dnia okazało się, że nasz murarz wyprowadził wodę zbyt daleko od ściany i trzeba podkuć chudziaka żeby zainstalować wodomierz ... ładny mi ku@$%^ chudziak ...
prawie 2 godziny walczyłem z przecinakiem i młotkiem żeby sobie z tym dziadostwem poradzić. Tak więc dziś na rękach pęcherze, cały pościerany jestem i wszystko mnie tak na%$$&*& ... że szok, dobrze że jest takie cudo jak voltaren :-)

Śmieszna sytuacja zdarzyła się też z APK - wczoraj telefon od ich przedstawiciela, że już wiozą towar itd. i że udało im się znaleźć pewne oszczędności i jeszcze 800 pln rabatu dostaniemy. Mówię sobie WOW super sprawa, normalnie prezent jaki się nie zdarza tak w normalnych firmach, dlatego małżonka zaczęła analizować fakturę i ofertę i okazało się, że po prostu w ofercie naliczyli nam 24% VAT :-) ładne mi oszczędności ...

W sobotę ponoć wchodzą dekarze ... ponoć bo wchodzą już od wczoraj :-) - jak będzie dach to wkleję jakieś zdjęcia.

Forsa80
17-08-2010, 18:32
Dziś można powiedzieć zakończono dach :-)

Zostały im jeszcze jakieś detale, ale wygląda już SUPER! :-)

Ale od początku ... uszkodzona przy wodzie krokiewka
http://images43.fotosik.pl/326/eef3782bbdaeeee7.jpg

Dachóweczka już na dachu :-)
http://images43.fotosik.pl/326/66a6361bb8961b25.jpg

A tak prezentował się kawałek dachu.
http://images38.fotosik.pl/323/575b538dc54d7b94.jpg

Wykończenie krańca dachu deseczką, w miejsce dachówek krańcowych. Deski pomalowaliśmy na kolor TEAK ale dla mnie to jest normalnie mahoń.
http://images35.fotosik.pl/181/672f77be2ce16548.jpg

Domek od frontu.
http://images38.fotosik.pl/323/942faf9af966850b.jpg

I od "rufy" :-)
http://images50.fotosik.pl/327/2eb94e91d412e1c9.jpg

Forsa80
17-08-2010, 18:37
No i jeszcze dla tych co zauważyli jakiś dziwaczny detal na dachu - to nie jest nasz Tygrysio, ale jego dobry kumpel :-)
http://images39.fotosik.pl/322/f4ddaa312b0a9f2e.jpg

A tak wyglądają podpory dodatkowych belek więźby. Chyba pozostawimy je bez zabudowy, jedynie pomalujemy bezbarwnym lakierem lub olejem.
http://images38.fotosik.pl/323/e1bf8ac6a6d20cc1.jpg

No i to chyba tyle na dzień dzisiejszy :-)

Forsa80
04-11-2010, 08:04
O jizas ... ale mnie tu nie było ....

Generalnie sporo się zmieniło:
- mamy okna
- mamy prawie otynkowany domek (siatka z klejem)
- mamy parapety zewnętrzne
- położona została instalacja wodna
- zrobiona elektryka i system alarmowy
- postawiona ścianka z cegły między salonem, a klatką schodową - niestety część do rozbiórki bo murarz nie był profesjonalistą i wyszła lekko krzywo :-)
- mamy już wykonane odwierty pod pompę ciepła

Teraz walczymy z układaniem styropianu oraz wełną na poddaszu ...

Za tydzień wchodzi hydraulik rozłożyć podłogówkę w całym domu, a za dwa tygodnie wylewki ...

Ale to wszystko zapi$%$$# ... , a najgorsze w tym to że nie ma na nic czasu :-(

Dziś w nocy jeszcze dla relaksu 3 razy uruchomił się alarm na budowie w środku nocy - nikt nie wie dlaczego itd. Na placu boju znalazłem jedynie jednego podejrzanego - mały, włochaty i piekielnie szybki MYSZ :-) dziś zmierzy się z naszym wyszkolonym do tego typu zadań Tygrysiem ;-), a na noc wytyczamy mu tor przeszkód z kilku pułapek - mam nadzieję, że do rana to my będziemy górą :-)

Może w weekend uda mi się wkleić kilka zdjęć, ale niczego nie obiecuję.

Zapomniałbym bo chyba się jeszcze nie chwaliliśmy, że ilość inwestorów w lutym wzrośnie o 50% :-) będziemy mieli młodą inwestorkę ... ale to będzie jazda :-)

agamek
12-11-2010, 11:51
jak będzie potrzebny certyfikat energetyczny to zapraszam na priv :)

Forsa80
01-12-2010, 11:04
agamek w ramach wyjaśnienia - wpisy, itd. please zamieszczaj w komentarzach bo i po to one są!

A wracając do budowy, dzieje się znów zbyt wiele i do tego ZIMA!!!

Do środy mieli dokończyć wylewanie wylewek, ale 2 razy awarii uległa maszyna i niestety nic z tego nie wyszło, niestety spowodowało to także przesunięcie terminu prac związanych z ocieplaniem poddasza, a to najgorsze co mogło nas spotkać ...
Zaatakowała zima i to nie dość poważnie, a my jak zwykle stwierdziliśmy, że spokojnie damy radę przecież mrozek delikatny nic nam nie grozi i masz ...
Po prognozie na ten tydzień w ubiegły piątek szybko zamówiłem kozę i wstawiłem do kotłowni grzejnik. W weekend rozpocząłem wiązanie sznurków pod wełnę między krokwie bo przecież co tam koniec listopada, a dach nieocieplony.
Zimno i robota słabo idzie na kacu po imieninach ojca ... na szczęście od poniedziałku przybywa pomoc w osobie teścia i teściowej. Od razu fachowo zarządzone palenie w kozie - ja jestem w tej kwestii laikiem, kiedyś chciałem u teściów błysnąć i mało chałupy nie spaliłem, a sam straciłem owłosienie twarzy jak mi piec eksplodował :-). Robota także ruszyła z kopyta i sznurki przybywały w dobrym tempie, zaczęliśmy także rozkładać wełnę - paskudna robota, pyli i gryzie jak diabli, ja nie dałem rady i się poddałem oczy tak mnie piekły, że więcej musiałem je trzeć niż robić. Dlatego dokonała się zmiana wykonawców i wełnę wkładali teściowie - za co im WIELKIE DZIĘKI!
We wtorek rano na poddaszu - 0,8C ... chwila paniki, ale nie nic nie zamarzło, odpowietrzamy instalację na górze i sprawdzamy czy woda gdzieś nie została, góra chyba bez wody ... na dole nie ma jak spuścić więc musimy układać dalej.
Ja zacząłem organizować płyty na poddasze, teściowie nie poddawali się z wełną i na koniec dnia na jętkach leżały płyty, na nich wełna i styropian (wszystko co zostało w domu), a wełna rozłożona została do jętek niemal wszędzie. Strach w oczach bo o 19:00 we wtorek termometr pokazuje - 18C, koza rozpalona na max, grzejnik podkręcony, klucze do sąsiada i prośba żeby czymś kozę napasł.
Dziś rano pobudka o 5:30 i na działkę ... ufffff jaka ulga na górze temp. nadal na + 0,5C czyli nie jest najgorzej. Koza zasilona ponownie i do pracy ...
W weekend chyba czeka mnie dalsza batalia z wełną - od jętek do góry. Mam jednak nadzieję, że odwilż przyjdzie szybko bo długo tak się nie da.

Panowie od wylewek pewnie wejdą dopiero w następnym tygodniu. Mieliśmy też wstawić drzwi docelowe, bo te z OSB słabo szczelne :-), ale Ci również się poddali ... więc OSB zostało ocieplone styropianem :-)

Forsa80
03-12-2010, 07:56
Ręce opadają ...
Dziś na działce mieliśmy - 20,6C to jest jakaś masakra ... gdzie to pie@#$$$$@# ocieplenie !!!!
W domu niestety na górze -1,6C na dole -1,5C szok ...

Woda na całe szczęście nie zamarzła, w kotłowni grzejnik grzeje w sumie jedynie wodomierz i przyłącze wody.
Od jutra siedzę na budowie non stop i będę zmagał się z płytkami i chyba trochę docieplę jeszcze poddasze - zbyt dużo ciepła ucieka.

Oby mrozy odpuściły bo sypiam mało i już padam na ry$ :-(
No cóż trzymajcie kciuki co byśmy wytrzymali do wiosny!

Forsa80
23-12-2010, 07:46
Chciałoby się powiedzieć mrozy przetrwaliśmy, ale niestety w weekend okazało się, że fachowcy wyłączyli grzejnik w kotłowni gdzie jest wodomierz i wszystko zamarzło. Na nasze szczęście jedynie jeden zawór wygląda póki co na uszkodzony i to ten drugi w kolejności czyli będzie dość łatwo go wymienić.

Ocieplenie poddasza dobiega końca, elektryk ma nam uruchomić prąd w garażu i kotłowni, a w następnym tygodniu wchodzą tynki. Wylewki udało się dokończyć, jednak nie bez niespodzianek - fachowcy sypali co im pod łopatę podejdzie do mixokret'a i efektem są dziury w wylewce po lodzie, który wewnątrz odmarzł. Mają jednak wszystko poprawić - zobaczymy jak im to wyjdzie, na całe szczęście to my mamy atut w rękawie, a raczej w portfelu bo nic jeszcze nie zapłaciliśmy. W Święta zobowiązuję się do wklejenia kilku zdjęć :-)

Forsa80
15-02-2011, 09:43
Trochę mamy zaległości w updatowaniu dziennika ... co zrobić roboty tyle, że na nic nie starcza czasu.

Kolejny wpis rozpocznę jednak wspaniałą nowiną - jestem tatuśkiem :-)
Nasza gwiazda Kaja:
http://images35.fotosik.pl/445/2295c67ec087d460.jpg

Podłogówka, której to łącznie wyszło ponad 2 km :-)
http://images35.fotosik.pl/445/96f8e30f26a56559.jpg
http://images49.fotosik.pl/629/f9bcc81be1e221f9.jpg
http://images46.fotosik.pl/592/28a94f08dc70563c.jpg

Ocieplenie poddasza i stelaże
http://images38.fotosik.pl/622/b6806a8cfdb9fdd7.jpg
http://images40.fotosik.pl/612/e2e7405dda1606ec.jpg

Własnoręcznie wykonana ściana z cegły :-) była niestety poprawiana bo murarz zapomniał o poziomicy :-) wszystko przez to, że stawiał ją na trzeźwo :-)
http://images39.fotosik.pl/624/250ca3b4808b990a.jpg

Stelaże na dole, Majki mnie przekonał i jednak będzie sufit bez ufo :-)
http://images46.fotosik.pl/592/350cf10c930bf795.jpg

Sprawca ciepełka w naszym domku
http://images39.fotosik.pl/624/4811f35b9be1a2ed.jpg

I na koniec to co w tej chwili się kończy czyli karton gipsy i gładzie na poddaszu:
http://images38.fotosik.pl/622/76ac5b15562701a5.jpg

Jednym słowem dzieje się ... :-) trzeba jednak pędzić bo mama i córeczka na pewno chciałyby już pomieszkać w domku, zresztą ja też już bym chciał :-)

Jacek313
24-02-2011, 08:38
W styczniu kupiłem Projekt Delikatny z podwójnym garażem, teraz uzgadniam zmiany w projekcie domu, kuchnie też wysuwam do przodu, okno będzie jedno 180x130 tak jak w projekcie, z spiżarki przesuwam komin w stronę kuchni (nie będę miał komina i kominka na ścianie szczytowej), czyli wcześniej opisany komin przesunięty na piętrze: mały komin w łazience będzie powiększony i przesunięty do ściany z pokojem. Dlatego będzie powiększony bo do tego komina będzie podłączony kominek. Między kuchnią a wejściem zrobi się wolna przestrzeń gdzie będzie garderoba, szafka na buty a od strony kuchni spiżarnia. Kuchnia będzie miała wymiary 3,7 m x 3,7m. Też z pokoju za garażem pod schodami zrobię garderobę. Balkon zostawiam. Ale nad łazienką i kotłownią: przesunięcie komina zastanawiam się. Chce mieć możliwość podłączenia w przyszłości oprócz gazowego drugiego pieca.

Niedawno zarejestrowałem się, z zakładki dziennik budowy wyszukuję po nazwie w tytule Delikatny i znalazłem Ciebie, zacząłem czytać Twój dziennik budowy i nie widzę nigdzie zdjęć. Innych osób nie znalazłem budujących ten dom. Albo mam komputer do d.. , albo ja coś nie tek robię. Chcę rozpocząć budowę w Lusowie Gmina Tarnowo Podgórne obok Poznania. Jak mam dotrzeć do innych budujących "delikatny". Pozdrowienia i kibicuję. Jacek z Poznania

Forsa80
28-02-2011, 14:24
Dziwne, że nie widzisz zdjęć, bo są załączone do dziennika.
Proszę także o ewentualne wpisy w komentarzach, bo one służą wymianie poglądów - dziennik to dziennik!

Powinieneś też otrzymać informację na PW.

Forsa80
09-06-2011, 12:09
Normalnie nie było mnie tu praktycznie od narodzin córci :-)

Mamy w tej chwili kilka problemów z domkiem:
- wariuje wodomierz i nalicza po 150 litrów wody na dobę (robiliśmy próbę szczelności instalacji i trzyma ciśnienie przez 1,5 dnia więc chyba jest ok), wodomierz został wymieniony, ale nadal dziwnie się zachowuje. Musimy zainstalować zaworek zwrotny i wtedy zobaczymy co się dzieje.
- mamy wielką górę piachu na wylewki centralnie we wjeździe do garażu, 30 ton zostało bo zmarzło podczas wylewania wylewek
- chyba ten największy problem czyli skończyła się kasa i teraz wszystko trzeba już działać z pensji

Ale są i pozytywy, a mianowicie od poniedziałku mam urlop i się przeprowadzamy :-)

Trzeba jeszcze kilka rzeczy zrobić, ale to można będzie działać jak będziemy już mieszkali.

Wkleję później deko zdjęć i damy znać jak zamieszkamy :-)

krzywy83
29-06-2011, 21:07
Witam,

prześledziłem wszystkie Wasze modyfikacje projektu i uważam, że trafiliście w samo sedno. Obecnie chcemy zrobić adaptacje naszego projektu tylko trochę się jeszcze wahamy jak faktycznie na żywo wyszła zmiana powiększenia kuchni. Jak będzie możliwość to proszę chociaż o dwie trzy fotki elewacji zewnętrznej frontowej i to nas z pewnością przekona. Odnośnie Twojego problemu z wodomierzem to odpisywałem na maila ale nie mam pewności, że informacja dotarła.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za fotki.

sylwerson
17-08-2011, 19:20
Forsa - czy Ty jeździsz czarnym BMW? takie mi wyjechało ostatnio z Waszej uliczki tuz przed maskę, bez migacza ;)

edit
sorry za wpis a dzienniku!

Forsa80
08-09-2011, 13:10
Forsa - czy Ty jeździsz czarnym BMW? takie mi wyjechało ostatnio z Waszej uliczki tuz przed maskę, bez migacza ;)

edit
sorry za wpis a dzienniku!

Nie nie to nie my :-)

Z naszej strony możecie się jedynie spodziewać błękitnego Hondziawka lub srebrnej Skodzinki :-)