PDA

Zobacz pełną wersję : Fuszerka przy wylewce???



damianekK
13-10-2009, 19:04
Wydaje mi się że mam słabą wylewkę. Jej wierzchnia warstwa się pyli, nożem można rysować bruzdy, czy wygrzebać część wylewki. Zagruntowałem ją Uni Gruntem nierozcieńczonym i już nie pyli, nie rysuje się. Ale mam obawy bo na części powierzchni mam ogrzewanie podłogowe.
Czy taka słaba wylewka mimo zagruntowania nie popeka pod wpływem naprężeń wywołanych ogrzewaniem???

FlashBack
13-10-2009, 19:37
Wydaje mi się że mam słabą wylewkę. Jej wierzchnia warstwa się pyli, nożem można rysować bruzdy, czy wygrzebać część wylewki. Zagruntowałem ją Uni Gruntem nierozcieńczonym i już nie pyli, nie rysuje się. Ale mam obawy bo na części powierzchni mam ogrzewanie podłogowe.
Czy taka słaba wylewka mimo zagruntowania nie popeka pod wpływem naprężeń wywołanych ogrzewaniem???
posadzka to nie chudziak na gruncie.
pytanie tylko czy przed gruntowaniem byla calkowicie sucha.
tasiemca powinno sie wygrzac przed zakryciem okladzinami szczegolnie glazura.
z peknieciami na dwoje baba wrozyla.

damianekK
14-10-2009, 08:03
Wylewka była sucha jak ją gruntowałem.
Ale tu jest inne pytanie - co sie bedzie działo z taką wylewką jak bedzie grzało ogrzewanie podłogowe. Czy ta wylewka nie popeka?????
Prosze o odpowiedź

mariankossy
14-10-2009, 08:29
Wylewka była sucha jak ją gruntowałem.
Ale tu jest inne pytanie - co sie bedzie działo z taką wylewką jak bedzie grzało ogrzewanie podłogowe. Czy ta wylewka nie popeka?????
Prosze o odpowiedź

A jak ta wylewka była robiona i pielegnowama zaraz po wylaniu ?

damianekK
14-10-2009, 10:20
Wylewka nie była pielęgnowana, gdyż wykonawca wylewek nie zalecał polewania. Podejrzewam że beton "się spallił" Wylewka była robiona przy 30 st upałach. Trzyma tylko warstwa ok. 2 cm, reszta to praktycznie sam piach.
Ponawiam pytanie czy taka słaba wylewka wytrzyma ogrzewanie podłogowe???

mariankossy
14-10-2009, 10:28
Wylewka nie była pielęgnowana, gdyż wykonawca wylewek nie zalecał polewania. Podejrzewam że beton "się spallił" Wylewka była robiona przy 30 st upałach. Trzyma tylko warstwa ok. 2 cm, reszta to praktycznie sam piach.
Ponawiam pytanie czy taka słaba wylewka wytrzyma ogrzewanie podłogowe???

No to wykonawce za jaja powiesić, , ogrzewanie podłogowe powinno wytrzymać jak pójdzie dobry klej i kafelki.

laparia
14-10-2009, 11:32
Przelej Prosfasem. U mnie pomogło. Wylewka też pyliła.

pozdrawiam

damianekK
14-10-2009, 13:47
A co to jest ten prosfas? Czy coś pomoże jak mam już zagruntowane wylewki? Czy zwiąże piaszczystą wylewkę i na jaką grubość?