PDA

Zobacz pełną wersję : dobry i w dobrej cenie grunt do docieplenia



rael_ww
13-10-2009, 20:50
Oczywiście chodzi o zagruntowanie kleju na siatce i na styropianie 12cm.
Dopiero wiosną kładę tynk i chcę teraz zabezpieczyć docieplenie. Jeszcze nie wiem jakiego producenta tynk wybiorę. Jeżeli chodzi o rodzaj, to pewnie najbardziej popularny, czyli akrylowy.

Jaki produkt polecacie?

Może być taki, który nieco ujednolici i rozjaśni ten szary klej.

mariankossy
13-10-2009, 21:50
Grunt weż pod kolor przyszłej elewacji, a firma to najlepiej tej z jakiej bedzie tynk.

henryko
14-10-2009, 12:37
Jak nazywa się ten grunt i co to za barwnik.

adam2007
14-10-2009, 13:21
Oczywiście chodzi o zagruntowanie kleju na siatce i na styropianie 12cm.
Dopiero wiosną kładę tynk i chcę teraz zabezpieczyć docieplenie. Jeszcze nie wiem jakiego producenta tynk wybiorę. Jeżeli chodzi o rodzaj, to pewnie najbardziej popularny, czyli akrylowy.

Jaki produkt polecacie?

Może być taki, który nieco ujednolici i rozjaśni ten szary klej.


Ja gruntowałem unigruntem bo po roku czy dwóch przed nałożeniem tynku i tak trzeba jeszcze raz zagruntować wiec po co wydawac kasę na grunt pod kolor a potem jeszcze raz to robić. Mnie zagruntowanie unigruntem pow. ok. 330 m2 kosztowało ok. 80pln. (3 bańki po 10 L ). Przed kolorem zagruntuje jeszcze raz i będzie git.
Pozdr.

Piczman
14-10-2009, 13:44
"Ja gruntowałem unigruntem"

A można tak?

Też jeszcze nie zagruntowałem, brat ( pracuje w sklepie z farbami itp.) poleca mi coś co kosztuje 80 zł/wiadro ! Jakiś biały !
Jeśli można to zrobić taniej to tez uważam że lepiej zaoszczędzić, pod warunkiem że nie będzie to zrobione gorzej !!!

adam2007
14-10-2009, 15:03
"Ja gruntowałem unigruntem"

A można tak?

Też jeszcze nie zagruntowałem, brat ( pracuje w sklepie z farbami itp.) poleca mi coś co kosztuje 80 zł/wiadro ! Jakiś biały !
Jeśli można to zrobić taniej to tez uważam że lepiej zaoszczędzić, pod warunkiem że nie będzie to zrobione gorzej !!!


A dlaczego nie można ? Przecież jest napisane wyraźnie "UNI" (to tylko przykład z ATLASA) :

"Szybkoschnąca emulsja
do gruntowania i wzmacniania podłoży budowlanych
pod kleje, gładzie, tynki, wylewki i farby
do stosowania wewnątrz i na zewnątrz"

Zresztą ludzie robią jak chcą.Ja stosuje to co sprawdzone a jak mogę zaoszczędzić to jeszcze lepiej. W tym wypadku zostało to sprawdzone kilkanaście razy przez bliskie mi osoby. Dom w momencie przerwy między ociepleniem a tynkiem docelowym tak naprawdę powinien być gruntowany 2 razy: tuż po ociepleniu i przed robieniem tynku. Jeżeli od razu kładziemy tynk to tylko raz wystarczy.

piwopijca
14-10-2009, 15:09
Mnie grunt w kolorze tynku Novalit GT kosztowal 92zl za 10l wiaderko - pod Novait T modelowany
Do garazu kupilem tynk akrylowy rolkowy i grunt pod akryl rowniez w kolorze za 65 zl za 10l wiaderko.
Sciagalem az z Ostrody bo najtaniej sprzedawali :)

Pzdr.

rael_ww
14-10-2009, 18:46
Czy ten Unigrunt rozjaśnia szarość kleju?

Takiego gruntu szukam.

Bazhyl
14-10-2009, 18:59
Ja gruntowałem tuż przed strukturą gruntem z systemu - Ceresit 70zł/10l + pigment z Castoramy. Rozmawiałem z ekspertem z Ceresita i mówił, że gruntuje się bezpośrednio przed strukturą. Gruntowanie kilka miesięcy przed nie ma sensu. Dom stał bez struktury całą zimę i wiosnę - nic się nie stało.

rael_ww
14-10-2009, 19:30
Ja gruntowałem tuż przed strukturą gruntem z systemu - Ceresit 70zł/10l + pigment z Castoramy. Rozmawiałem z ekspertem z Ceresita i mówił, że gruntuje się bezpośrednio przed strukturą. Gruntowanie kilka miesięcy przed nie ma sensu. Dom stał bez struktury całą zimę i wiosnę - nic się nie stało.

No tu bym dyskutował. Powierzchnia bez gruntu bardziej chłonie wodę. Zimą dochodzi zamrażanie i rozmrażanie.

Ja zostawiłem bez gruntowania część cokołową ocieplenia i po zimie trzeba było poprawić.

Nawet jak pada deszcz na ścianę, to widać różnicę w chłonności.

Pewnie to gruntowanie, to nie jedyny czynnik wpływający na trwałość, ale ją poprawia.

Podrzućcie mi jakiś dobry i w ekonomicznej cenie grunt, który rozjaśni ścianę (bez dodawania barwników). Takiego zupełnie przezroczystego nie chcę. Ponoć są bardziej mleczne.

r-32
14-10-2009, 22:57
Cerplast od atlasa trzy tydnie temu ...
Tynk na wiosnę , może lato...

Pozdr.