PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż czegokolwiek na elewacji - dłuuugie wkręty?



MaXus
14-10-2009, 18:15
Witam,
sprecyzuję pytanie/temat:
Do ocieplenia budynku użyłem styropianu grubości 15cm. Mury z suporex'u.
Proszę, powiedzcie mi, czego używacie do montażu np. oświetlenia na zewnątrz, czujników alarmu, syreny alarmowej itp., ponieważ długo szukałem i nie znalazłem wkrętów o długości powiedzmy ok.250mm i sensownej średnicy, ponieważ przy w/w długości średnica to przeważnie 12mm a to wiąże się z rozwiercaniem wszystkich otworów w montowanych urządzeniach (pod warunkiem oczywiście, że jest na to miejsce), po drugie to trochę śmiesznie wygląda stosowanie 12milimetrowych kołów za przeproszeniem, do powieszenia pudełeczka o wymiarach powiedzmy 100x100mm.
Ponieważ suporex, to na dobrą sprawę nie musiałoby być w moim przypadku kołka, wystarczyłby sam wkręt.
Myślałem już też, że może na silikon?

Jak wy rozwiązujecie ten problem?

Pozdrawiam

rybkin
14-10-2009, 18:23
mam tez 15cm styro,kupilem kolki razem z wkretami 10x240 chyba 2zl za sztuke,bez bolu krece dzjury i montuje oswietlenie i kontakty! Pozdrawiam

jerzy hajkowski
14-10-2009, 18:26
tymi grubszymi srubami mozna przykrecic plytke ze sklejki a do niej to co potrzebne

darekzet
14-10-2009, 19:51
coś lekkiego możesz śmiało powisić na specjalnych kołkach do mocowania w styropianie
ja używałem fishera fid50 (http://www.allegro.pl/item778970467_48213_fid_50_kolek_do_styropianu_50s zt_fischer.html)... zaznaczasz punkt, wkręcasz torxem plastikowego "ślimaczka" i przykręcasz zwykłym wkrętem

mam tak zamocowane obróbki blacharskie wokół daszku, będę na to mocował syrenę alarmową i oświetlenie ... nie ma sensu przewiercać się przez cały styro do ściany

ja kupowałem na allegro po ok 1,6/szt ... w sklepach są po ok 2 - 2,2 a w castoramie po 4 zł / szt !!

zbigmor
15-10-2009, 09:06
coś lekkiego możesz śmiało powisić na specjalnych kołkach do mocowania w styropianie
ja używałem fishera fid50 (http://www.allegro.pl/item778970467_48213_fid_50_kolek_do_styropianu_50s zt_fischer.html)... zaznaczasz punkt, wkręcasz torxem plastikowego "ślimaczka" i przykręcasz zwykłym wkrętem

mam tak zamocowane obróbki blacharskie wokół daszku, będę na to mocował syrenę alarmową i oświetlenie ... nie ma sensu przewiercać się przez cały styro do ściany

ja kupowałem na allegro po ok 1,6/szt ... w sklepach są po ok 2 - 2,2 a w castoramie po 4 zł / szt !!


Do większości rzeczy te ślimaczki w zupełności wystarczą.

Martinezio
15-10-2009, 09:34
O kurna, czegoś takiego właśnie szukałem :D Jak to dobrze, że nie starczało do tej pory czasu na montaż elementów zewnętrznych i nie zabrałem się za wiercenie w elewacji pod kołki fi10 :) Muszę poszukać tego u jakiegoś lokalnego dystrybutora...
Dzięki ! :D

MaXus
15-10-2009, 20:17
Dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie tobie - darekzet :wink: - myślę, że twoja rada powinna faktycznie rozwiązać większość problemów z małym obciążeniem.

Pozdrawiam

dyz
15-10-2009, 20:43
Można jeszcze innaczej :) Koszulki do dybli + pręt gwintowany "z metra". Oczywiście koszulki trzeba wcisnąć aż w suporex. W każdym razie phi prętów do wyboru, do koloru :wink:

MaXus
16-10-2009, 18:27
dyz - próbowałem, temat trochę trudny do ugryzienia (albo ja źle do tego podszedłem): gwint na popularnych "szpilkach" jest zbyt drobny, w efekcie czego wkręcając go, w pewnym momencie kołek pokonuje opór suporex'u i po chwili obraca się wraz ze śrubą.
Po kliku próbach zniechęciłem się, choć w sumie można by wkręcać samą "szpilkę" lub nawet wbić w taki wywiercony otwór.