PDA

Zobacz pełną wersję : montaż parapetów zewnętrznych



pierwek
15-10-2009, 08:17
Chciałem zamontować sobie parapety z płytek klinkierowych coś mniej więcej takiego: http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/15/c7/ba4bef5e0af7f5d906009b6fb18d-41550936_s.jpg

Wiem że najlepiej byłoby parapet dać pod ościeżnicę okna wtedy woda nie leciałaby tam gdzie nie powinna ale chciałbym je jednak dosuwać do ościeżnicy.

Pytanie: Jak to zrobić żeby było szczelnie? przychodzi mi do głowy jakiś uszczelniacz dekarski na styku między płytką ościeżnicą... może są jakieś lepsze sposoby?

Vafel
15-10-2009, 08:30
Pozwól Pierwek, że się podłączę pod Twój wątek z innym pytaniem dotyczącym parapetów zewn.

Kiedy się je montuje? Przed ociepleniem elewacji, czy po? (ściana dwuwarstwowa - ocieplenie styropianem)

piwopijca
15-10-2009, 08:42
@pierwek
Jesli chcesz dosunac do okna a nie pod rama to powinienes dac jakis a'la parapecik z blachy pod rama i pod plytkami zeby w razie "czego" miec zabezpieczenie przed podciekaniem. Uszczelnic to musisz jak wspomniales np. silikonem.

@Vafel
Robi sie to zazwyczaj po elewacji.

Pzdr.

Zbigniew100
15-10-2009, 08:49
@Vafel
Robi sie to zazwyczaj po elewacji.

Pzdr.

Parapety zewnętrzne po elewacji ? :(

Ja bym powiedział, że przed. :wink:

pierwek
15-10-2009, 09:01
pewnie chodziło o tym że po styropianie i kleju na siatce ale przed ostatecznym tynkiem

Martinezio
15-10-2009, 09:03
Hmm... Popieram Zbigniewa, aczkolwiek można dodać tu, że można je montować także w trakcie ocieplania - styropian lub wełna są, jakby nie patrzeć, bardzo podatne na obróbkę mechaniczną, dzięki czemu można zatopić łatwo ten parapet w ociepleniu, a później zabezpieczyć wszystko ładnie akrylem i tynkiem zewnętrznym.
Styk parapet - okno najlepiej zabezpieczyć silikonem dekarskim pod kolor albo framugi, albo parapetu.

pierwek
15-10-2009, 09:04
Jesli chcesz dosunac do okna a nie pod rama to powinienes dac jakis a'la parapecik z blachy pod rama i pod plytkami zeby w razie "czego" miec zabezpieczenie przed podciekaniem.

nie kupuję tej blachy - więcej będzie z nią kłopotu niż pożytku. będzie problem później przykleić na tej blasze finałowy parapet a jak woda przejdzie na stylu z oknem to cały parapet odpadnie od tej blachy...

jakiś inne pomysły?

zbigmor
15-10-2009, 09:45
Mam takie parapety. Część montowałem przed ociepleniem, a część po. Żadna różnica.
Dosuwałem płytki do okien, a nie pod i jeśli dobrze pamiętam dawałem tylko fugę (lub nawet nie). Od kilku lat nic się z nimi nie dzieje. Na obronę dodam, że okna mam głęboko osadzone i nie za często woda dociera aż tam, ale jednak to się zdarza i mimo tego nie ma żadnych problemów.

pierwek
15-10-2009, 09:53
tak mnie naszły wątpliwości co do tego sposobu montażu po wczorajszych wiatrach kiedy to deszcz padał poziomo i woda ściekała mi po oknie w kuchni (od strony zachodniej) w dół - jestem na etapie ocieplenia więc parapetów nie ma i ściekała zapewne za styropian :evil:

j-j
15-10-2009, 09:56
Chciałem zamontować sobie parapety z płytek klinkierowych coś mniej więcej takiego: http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/15/c7/ba4bef5e0af7f5d906009b6fb18d-41550936_s.jpg

Wiem że najlepiej byłoby parapet dać pod ościeżnicę okna wtedy woda nie leciałaby tam gdzie nie powinna ale chciałbym je jednak dosuwać do ościeżnicy.

Pytanie: Jak to zrobić żeby było szczelnie? przychodzi mi do głowy jakiś uszczelniacz dekarski na styku między płytką ościeżnicą... może są jakieś lepsze sposoby?


Uszczelnilem dając uszczelniacz dekarski , na razie jest OK.

pzdr