PDA

Zobacz pełną wersję : Brama Normstahl - wiatry w garażu



mario1976
15-10-2009, 10:57
Pytanie do posiadaczy takowej (G60) i innych bram segmentowych.
Wczoraj przy silnych wiatrach w okolicach prowadnic bramy wieje jak cholera. Producent zapewnia, że brama ciepła itd. ale dotyczy to chyba samych paneli bramy.

Czy Wasze bramy też sa "takie zimne" i "przewiewne" czy coś spierdzielili u mnie z montażem. Wczoraj to oglądałem i tak na chłopski rozum wszystko wydaje się być dobrze zamontowane. Uszczelki, gumki, wszystko jest ale myślałem, że to ustrojstwo jest szczelniejsze przy dużych wiatrach.

Mice
15-10-2009, 14:37
Pytanie do posiadaczy takowej (G60) i innych bram segmentowych.
Wczoraj przy silnych wiatrach w okolicach prowadnic bramy wieje jak cholera. Producent zapewnia, że brama ciepła itd. ale dotyczy to chyba samych paneli bramy.

Czy Wasze bramy też sa "takie zimne" i "przewiewne" czy coś spierdzielili u mnie z montażem. Wczoraj to oglądałem i tak na chłopski rozum wszystko wydaje się być dobrze zamontowane. Uszczelki, gumki, wszystko jest ale myślałem, że to ustrojstwo jest szczelniejsze przy dużych wiatrach.
Co prawda brama innego producenta ale mialem ten sam problem na poczatku. Przy wichurach z roku 2008 brama wchodzila o ok 1 cm do srodka garazu. Pomogla regulacja mocowania kolek na panelach, brama zostala mocno dopchnieta na uszczelkach do otworu.

mario1976
15-10-2009, 14:45
Przy wichurach z roku 2008 brama wchodzila o ok 1 cm do srodka garazu. Pomogla regulacja mocowania kolek na panelach, brama zostala mocno dopchnieta na uszczelkach do otworu.

Ja mam brame ponad rok a nawet już chyba prawie dwa. Ale przedtem byłem na etapie zamknietego stanu surowego, później wykończeniówka ale tez jeszcze masę szpar wszędzie było (okna bez klamek, drzwi bez progów, brak podbitki, wełna w czasie układania na poddaszu.....) więc człowiek nawet nie zwracał uwagę na to, że mu wieje bramą, bo wiało z tysiąca szpar :wink: . Ale teraz zaczyna mnie to wkurzać bo to jedyna taka nieszcelnośc więc czas na serwis pewnie.

pawlok
15-10-2009, 15:17
P
Wczoraj przy silnych wiatrach w okolicach prowadnic bramy wieje jak cholera. .

A czy nasz położoną warstwę termoizolacji (np 23-3 cm styro) na płaszczyznach ścianb i nadproża w świetle otworu wjazdowego?
Pawlok

bst
15-10-2009, 15:27
W bramie segmentowej wisniowskiego to samo. Sama brama szczelna, ale po bokach gdzie sa zawiasy sa szczeliny.
W sumie nie mialem czasu sie tym zajac, ale raczej producent nic nie poradzi, po prostu taka konstrukcja :evil:

mario1976
15-10-2009, 15:28
P
Wczoraj przy silnych wiatrach w okolicach prowadnic bramy wieje jak cholera. .

A czy nasz położoną warstwę termoizolacji (np 23-3 cm styro) na płaszczyznach ścianb i nadproża w świetle otworu wjazdowego?
Pawlok

Mam (nie pamietam czy 2 czy 3 cm) styro na glifach "wokoło" bramy. No lae brama jeżdzi po prowadnicy i tam jakoś to zimno się dostaje.

edde
15-10-2009, 15:44
zamknij bramę i zobacz z zewnątrz czy wargowa uszczelka pionowa przylega dokładnie do paneli, to samo z uszczelką górną, jeżeli nie to regulacja, u mnie przylega i nic nie wieje
no i czasem gdy ścian jest krzywa w miejscu przylegania słupków prowadnic pionowych to się tamtędy może wiatr przedostawać

Cris3City
16-10-2009, 16:06
Szczerze ja się nigdy u nikogo ze znajomych nie spotkałem, by przy mocnych wiatrach, nie było czuć podmuchu po przyłożeniu dłoni do ościeżnicy.
Stąd właśnie bierze się różnica między współczynnikiem przenikania ciepła "U" między płaszczem bramy a całą bramą.
A sprzedawcy głównie posługują się współczynnikiem przenikania ciepła płaszcza bramy. Warto na to zwracać uwagę.
Pozdrawiam

auto
16-10-2009, 22:13
Po pół roku brama wygina się na wskutek dodatnich temperatur (problem z otwieraniem i zamykaniem). Firma uchyla się od wykonania napraw gwarancyjnych. :evil:

Browar
16-10-2009, 22:20
przejdź z garażu do salonu... jak dalej będziesz miał wiatry - zmień diete ! :lol:

Browar

Eneash
16-10-2009, 23:01
Witam

Bram g60 ma ok 2mm luzy między prowadnicami po to aby mogła się swobodnie otwierać dlatego przy dużej bramie i silnym wietrze może się wydawać że jest nieszczelna.
Druga sprawa to montażyści mogli użyć niewłaściwych mocowań do bramy.

Zawsze możan i trzeba wezwać serwis niech to sprawdzą.
Pozdrawiam.

WES***MY
27-04-2010, 14:41
wszyscy patrza na grubosc bramy a nie zapytaja o przenikalnosc ALE JUZ ZAMONTOWANEJ BRAMY dla przykladu wisniowski U=1.06 W/m2K dla panela a dla bramy zamontowanej ponad 2,5 W a WAYNE DALTON DLA BRAMY ZAMONTOWANEJ TO 1,2 W/M2K czyli jak dla zamontowanego okna Polecam