PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły opalane miałem



aqwa
15-01-2004, 09:01
Uprzejmie proszę o pdanie przez użytkowników opinii o eksploatowanych kotłach na miał. Jeżeli to mozliwe to proszę również podać czy kocioł jest ze spalaniem dolnym czy górnym, zużycie opału, ile m2 ogrzewa, jak częstej wymaga obsługi, jak docieplony budynek ew. producent i inne charakterystyczne dane.

ecasio
15-01-2004, 12:22
w 2003 roku kupilismy piec c.o.'' intermet ''z elbląga rozpalany z góry ustawiany na temperaturę narazie jestesmy zadowoleni bo gdy nie było
minusowej temperatury i bylismy w domu palone było drzewem, teraz gdy jesteśmy w pracy i jest zimno piec ładuję ok. godz. 16 i do 6 rano mam temperature 20-22stop.przy pełnym wsadzie ok. godz. 9 rano mąż ma mozliwośc rozpalenia ale tylko wkłada 1 węglarke i godz. 16 w mieszkaniu jest ciepło a przy okazji woda goraca cały dzień polecam piec kosztował ok. 2.800,-

aqwa
16-01-2004, 07:19
Jak jest moc kotła?
Jaka jest pojemność komory spalania i na ile średnio wystarczy wsad np. przy temperaturze -5 *C?
Jak to się dzieje, że popiół nie przeszkadza w spalaniu? Ustawiana jest temperatura wody w kotle , czy temperatura w pomieszczeniach.
Dzięki za odzew.

ecasio
20-01-2004, 10:02
nie wiem czy z pamięci dobrze odpowiem:
moc1,5
pełen wsad to prawie trzy węglarki przy tem -5 *do -10*
piec jest z nadmuchem spalanie o góry nie wiem jak to jest z tym popiołem ale z trzech węglarek miału jest jedna nie pełna węglarka popiołu. temperatura wody na kotle ok. 55* temperatura ustawienia pieca
60*. Dom mamy nowy ok 120 m2 parterowy, ocieplony, w domu temperatura ok.20-22* czasami jak jest cieplej na zewnatrz to nawet 25*
ale to już za ciepło. Górne rury od centralnego idą na strychu.
Jeżeli udało mi sie odpowiedzieć ci na pytania to bardzo się ciesze.
Pozdarwiam :

aqwa
20-01-2004, 14:11
Dzięki. zawsze coś można wywnioskować i porównać opinie innych niekoniecznie z forum.
Pozdrawiam Marek.

ecasio
21-01-2004, 09:40
Powodzenia.Pozdrawiam