PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie czujnik pogodowy na zewnątrz (strona PN czy PD)?



spamik
16-10-2009, 08:51
Witam,
Domek szeregowy (środkowy) usytuowany w kierunku PN-PD. Gdzie lepiej dać czujnik do sterowania pogodowego: od strony PD czy od PN? Poza tym w miejscy zacienionym (np. pod balkonem) czy w nasłonecznionym?
z góry dzięki

mariankossy
16-10-2009, 08:55
A co mówi instrukcja??? 8)

Oczywiście że od południa , najlepiej w miejscu nasłonecznionym . 8)

Wtedy będą duże oszczedności opału.

Tak jest tylko w erze :lol: :wink:


ps.
Nie wszystko co tutaj pisza jest prawdą, tak na " zdrowy rozum"
szare komórki trza uruchomic i miec ograniczone zaufanie do tresci postów. :D

spamik
16-10-2009, 09:03
A co mówi instrukcja??? 8)

Oczywiście że od południa , najlepiej w miejscu nasłonecznionym . 8)

Wtedy będą duże oszczedności opału.

Co do instrukcji, to jeszcze nie wiem, bo jestem dopiero na etapie planowania zakupów, ale chciałem już sobie nanieść na projekt gdzie pociągnąć kable.

Zacząłem też szukać po netcie i znalazłem, że ma być od północy (http://www.muratordom.pl/instalacje/kotly-i-automatyka/automatyka-pogodowa,6376_5076.htm - to jak w końcu: pd czy pn?

q-bis
16-10-2009, 09:07
A co mówi instrukcja??? 8)

Oczywiście że od południa , najlepiej w miejscu nasłonecznionym . 8)

Wtedy będą duże oszczedności opału.

Wyprostuj tego posta bo następni, którzy będą czytać te porady mogą nie zrozumieć sarkazmu i przyjmą twoją radę w dobrej wierze... :wink: :)

mariankossy
16-10-2009, 09:08
Północ , północny-zachód, na wysok. 2,3-2,50 m od poziomu gruntu.

spamik
16-10-2009, 09:21
A co mówi instrukcja??? 8)

Oczywiście że od południa , najlepiej w miejscu nasłonecznionym . 8)

Wtedy będą duże oszczedności opału.

Wyprostuj tego posta bo następni, którzy będą czytać te porady mogą nie zrozumieć sarkazmu i przyjmą twoją radę w dobrej wierze... :wink: :)

No właśnie, do tej pory miałem do forum zaufanie (zwłaszcza do forumowiczów ze znacznym stażem)- ale widać, że trzeba mieć jednak zasadę ograniczonego zaufania. Przyznaję, że nie znam się na wszystkim i dlatego pytam. Gdybym wiedział jak ma być, to nie pytałbym. Dlatego nie zawsze jestem w stanie wykryć sarkazm.
Ale dzięki w końcu pomoc (mam nadzieję, że tym razem jest już poprawna łącznie z wysokościami)

mynia_pynia
16-10-2009, 09:23
Potwierdzam że od północy, różnica temperatur między południem w zimie a północą jest olbrzymia. U mnie np w zimie podczas mrozów przy słonecznej pogodzie, na ścianie południowej była temp +5, a na północnej z odczytu sterownika było -9.

niktspecjalny
16-10-2009, 09:47
A co mówi instrukcja??? 8)

Oczywiście że od południa , najlepiej w miejscu nasłonecznionym . 8)

Wtedy będą duże oszczedności opału.

Wyprostuj tego posta bo następni, którzy będą czytać te porady mogą nie zrozumieć sarkazmu i przyjmą twoją radę w dobrej wierze... :wink: :)

No właśnie, do tej pory miałem do forum zaufanie (zwłaszcza do forumowiczów ze znacznym stażem)- ale widać, że trzeba mieć jednak zasadę ograniczonego zaufania. Przyznaję, że nie znam się na wszystkim i dlatego pytam. Gdybym wiedział jak ma być, to nie pytałbym. Dlatego nie zawsze jestem w stanie wykryć sarkazm.
Ale dzięki w końcu pomoc (mam nadzieję, że tym razem jest już poprawna łącznie z wysokościami)

Doskonale to opisała mynia_pynia a sarkazmy tego jego mościa rzeczywiście trudne są do wykrycia.To bardzo wbrew pozorom kulturka facet.Zapewne zaraz cie grzecznie przeprosi. :wink: :wink: :wink:

spamik
16-10-2009, 09:57
No ogólnie już wiele wypowiedzi wiele wnoszących do mojej wiedzy znalazłem u mariankossy (głównie o kotłach) na tym forum. Dlatego wierze, że jest pomocnym forumowiczem.
pzdr

niktspecjalny
16-10-2009, 10:07
No ogólnie już wiele wypowiedzi wiele wnoszących do mojej wiedzy znalazłem u mariankossy (głównie o kotłach) na tym forum. Dlatego wierze, że jest pomocnym forumowiczem.
pzdr

Choć tego nie wie i wkurza mnie nieraz niesamowicie ale także czasami korzystam z jego tych jasnych poglądowych relacji. :wink:

ziemo
17-10-2009, 22:21
Północ , północny-zachód, na wysok. 2,3-2,50 m od poziomu gruntu.

Prawdę mówi, tak ma być