PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącze energii



dongato
15-01-2004, 12:14
mam działke mam zamiar tam postawić gotowy domek drewniany ogrzewany kominkiem co muszę wiedzieć wybierając się do ZE po przyłącze.
pozdrawiam Artur

tom soyer
15-01-2004, 14:20
w ZE musisz zlozyc wniosek o warunki przylaczenia, wypelnic formularz (dostepny takze na stronach internetowych np: http://www.epsa.pl/index3.htm ) i podpisac umowe.
Musisz podac ile bedziesz potrzebowal mocy (zabezp przedlicznikowe), w jakim ukladzie taryfowym chcesz energie odbierac (I lub I+II) oraz czy przylacze ma byc budowlane (drogie w utrzymaniu) czy docelowe (koniecznosc "przygotowania" budynku).

Athena7
15-01-2004, 15:14
Czasem nie ma możliwości żeby od razu starać się o prąd docelowy. U mnie czas oczekiwania na przylącze docelowe oscylował na ok 12 miesięcy. (ZE Gliwice). Można oczywiście posiłkować sie pożyczając prąd od sąsiedniej budowy lub co nie jest już mile widziane przez ZE od sąsiada który ma już prąd docelowy. Opory ZE wynikają stąd, o ile dobrze pamietam że jest różnica cenowa pomiędzy prądem docelowym a do celów budowlanych. Chodzi o cene za jednostkę licznikową.

tom soyer
15-01-2004, 16:12
Czasem nie ma możliwości żeby od razu starać się o prąd docelowy. U mnie czas oczekiwania na przylącze docelowe oscylował na ok 12 miesięcy. (ZE Gliwice). Można oczywiście posiłkować sie pożyczając prąd od sąsiedniej budowy lub co nie jest już mile widziane przez ZE od sąsiada który ma już prąd docelowy. Opory ZE wynikają stąd, o ile dobrze pamietam że jest różnica cenowa pomiędzy prądem docelowym a do celów budowlanych. Chodzi o cene za jednostkę licznikową.

chodzi przede wszystkim o oplaty stale ktore w przypadku przylacza budowlanego sa kilka razy wyzsze.
na stronie ktora podalem jest to podane.

Athena7
15-01-2004, 17:26
Czasem nie ma możliwości żeby od razu starać się o prąd docelowy. U mnie czas oczekiwania na przylącze docelowe oscylował na ok 12 miesięcy. (ZE Gliwice). Można oczywiście posiłkować sie pożyczając prąd od sąsiedniej budowy lub co nie jest już mile widziane przez ZE od sąsiada który ma już prąd docelowy. Opory ZE wynikają stąd, o ile dobrze pamietam że jest różnica cenowa pomiędzy prądem docelowym a do celów budowlanych. Chodzi o cene za jednostkę licznikową.

chodzi przede wszystkim o oplaty stale ktore w przypadku przylacza budowlanego sa kilka razy wyzsze.
na stronie ktora podalem jest to podane.

Z tą jednostką taryfową nie byłem pewny, pamięć jednak trochę zawodzie :wink: Natomiast natomiast chciałem powiedzieć, że w moim przypadku przyłączenie prądu budowlanego stanowiło ułamek kwoty jaką musiałem na odrazu zapłacić za przyłączenie stałe.