PDA

Zobacz pełną wersję : Jak urządzic biuro kredytowe



lukas_ko
17-10-2009, 08:30
Witam.
Powoli przymierzam sie do uruchomienia biura posrednictwa kredytowego - mam juz lokal - lekko ponad 30m2.
Jestem teraz na etapie zalatwiania roznych formalnosci i remontowania biura.
Poki co mam gole sciany i kupe pomyslow - jednak prosilbym was o pomoc.
Co byscie mi poradzili ? Obecny stan lokalu wymaga wylozenia regipsow, odmalowania sufitu itp. Jednak chodzi mi o styl lolaku, kolory scian, dodatki itp
Moze macie jakies ciekawe sugestie lub gotowe zdjecia z czym, co jest godne uwagi.
Myslalem o tym, zeby pod sufitem wylozyc kilka poziomow plytek imitujacyh stary kamien - taki niby efekt oberwanego tynku - chodzi mi bowiem ogolnie styl starego budownictwa. Sciany chce pomalowac na kolor bialy, a cegielki w kolorze piasku. Nie mam jednak za wiele pomyslow na dodatki, moze jakies kwiaty, kinkiety...

Bardzo prosze o pomoc. Inwestuje w ten biznes calego siebie i swoje oszczednosci - wiem nie moze sie nie udac :)
Pozdrawiam i licze na wasza kreatywnosc
Lukasz Kozanecki

Elfir
17-10-2009, 12:49
Moze jakis plan, rzut, co tam ma być, ilu pracowników?

lukas_ko
19-10-2009, 10:31
no wiec biuro ma ponad 30m2 - jednak czesc gdzie bede przyjmowal klientow to nieco ponad 20m2 - 6 / 4 m
co jeszcze moge podac ?

magga
19-10-2009, 15:12
wiesz co, popatrz moze jak wyglądają oddziały dla klientów segmentu premium np. aquarius czy citi gold, są budowane tak aby dawać poczucie bezpieczenstwa, komfortu itd. ja bym szła raczej w tą stronę niz w cegiełki, klienci są juz dośc znerwicowani swiadomościa brania kredytu :D

Elfir
19-10-2009, 15:12
PLAN, RZUT.

Przecież te 30 m to może być 10x 3 albo 6x5m. Gdzie sa okna. gdzie toaleta, wentylacją, rury.
Bo wiesz, na takie pytanie czy można zrobić coś takiego a takiego na suficie mozna dac odpowiedz: jak ci się podoba to rób.
Skąd ja, nie widzac pomieszczenia, jego kształtu, oswietlenia, sposobu zagospodarowania, mam wiedziec czy to dobry pomysl czy nie?

joliska
19-10-2009, 16:43
no wiec biuro ma ponad 30m2 - jednak czesc gdzie bede przyjmowal klientow to nieco ponad 20m2 - 6 / 4 m
co jeszcze moge podac ?


:o

Osoba, która ma prowadzić biuro kredytowe powinna umieć liczyć: 6x4 = 24

Mirek_Lewandowski
19-10-2009, 16:57
Ech... te 4 m2 to na biurko i fotel odliczone.

lukas_ko
21-10-2009, 19:25
pomijajac poki co kwestie wystroju wnetrza, chcialbym poradzic sie was w innej sprawie.
Otoz w trakcie prac remontowych natknalem sie na dosc powazny problem - nie bede wchodzil w szczegoly - faktem jest, ze najprawdopodobniej bede musial szukac alternatywnej metody ogrzewania lokalu - obecny piec gazowy nie nadaje sie do uzytku, a koszty zakupu, montazu i prac z tym zwiazanych beda dosc wysokie - wiec mysle, o jakims ogrzewaniu grzejnikami olejowymi, albo jakimis zarowymi - nie mam jednak pewnosci, jak to wyglada w praniu.
Zainteresowanym z poprzednich postow podaje wymiary lokalu :) - dlugosc - 6 metrow, szerokosc - 2,5 - wysokosc 2,7 - czyli do ogrzania bedzie 40,5 m3

lokal jest szczelny, okna plastikowe, na parterze wewnatrz budynku.

z tego co sie dowiadywalem, to przy grzejniku 1000W przy 160 godzinach grzania miesiecznie (srednio) zaplacilbym za zuzycie 160h x 0,55zl za 1 kw - czyli 88zl - szczerze jednak watpie, czy taki jeden grzejnik wystarczy

prosze o pomoc osoby, ktore maja w tym jakies doswiadczenie praktyczne - moze sa jakies sposoby, o ktorych nie slyszalem

dziekuje z gory za pomoc

Lukasz

Elfir
25-10-2009, 13:58
Przy lokalu o szerokości 2,5 i wysokości tylko 2,7 nie baw się w żadne ozdóbki, podwieszane sufity, itp. Pomieszczenie jasne, neutralne (np. beże z ciemniejszymi akcentami lub jasna oliwka). Nawet wstawienie biurka bedzie przy takim waskim pomieszczeniu problemem, żeby się nie przeciskać miedzy meblami (70 cm na odsunięcie krzesła, 60 cm biurko, 40 cm regał na segergatory - 170 cm). Meble też jasne (brzoza, jesion).

A co do ogrzewania olejowego - grzejniki też trzeba gdzieś ustawić, poza tym koszt pradu!

lukas_ko
05-11-2009, 19:59
A co jesli chodzi o ogrzewanie piecem gazowym ? Przy tak malym pomieszczeniu raczej sprawdzi sie niewielki piec - na jaka firme postawic ???
Lukasz

irreality
05-11-2009, 20:59
IMHO 24 m2 to spokojnie ogrzejesz elektrycznym grzejnikiem konwekcyjnym.
Olejowy raczej nie ma sensu. Długo się nagrzewa i nie oddaje tak szybko ciepła do pomieszczenia jak konwekcyjny.

Plus jest taki, że możesz kupić sobie do niego programator tygodniowy i w godzinach poza pracą biura obniżać temperaturę a np. pół godziny przed rozpoczęciem pracy podbijać ją.

To nie jest tak, że 1000W grzejnik konwekcyjny chodzi non-stop z tym obciążeniem.

Konwektor załącza się i wyłącza na krótkie okresy czasu - intensywnie podgrzewając powietrze.

Gaz to koszty duże przy instalacji - musisz mieć projekt instalacji, wykonawcę z uprawnieniami, kupić piec, rury, grzejnik. Nie wspominając o miejscu na ten piec. Chyba, że mówisz o takim piecu na propan-butan - takiej nagrzewnicy.

lukas_ko
06-11-2009, 07:06
Witam
Dzieki za podpowiedz... nie powiedzialem znaje sie jednej rzeczy - w tym pomieszczeniu jest juz instalacha pod piec gazowy - tyle, ze piec byl z poprzedniej epoki.
Wiem, ze najlepszym rozwiazaniem bylby po prostu zakup nowego pieca - tyle, ze to jest wydatek, ktorego, jesli mozna, wolalbym uniknac.
I tak... jesli chodzi o uzywane piece - moga byc problemy, polecano mi skombinowac jakis piec z demontazu - powiedzmy, ze szukam dobrego

Co do rozwiazania z grzejnikami konwekcyjnymi - powiem tak - mam taki grzejnik na potrzeby remontu - moc 2kw, czyli sporo - jedzie na calej mocy i powiem szczerze, ze pomieszczenia nie nagrzewa do stanu, w ktorym mozna spokojnie pracowac 8 godzin. Moze to kwestia tego, ze jest to nieco starszy grzejnik - moze nowsze sa bardziej wydajne przy tej samej mocy - nie wiem...

Tak wiec podsumowujac - dwa pytania -

1. jakiej firmy i jak maksymalnie stare piece gazowe szukac ?
2. czy nowe grzejniki konwekcyjne sa wydajniejsze, czy 1kw`owy starczy na te pomieszczenie ? I w koncu - czy takie ogrzewanie nie wysusza powietrza ?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Lukasz

irreality
06-11-2009, 13:14
Jak masz instalację gazową i CO to chyba lepszy (tańszy) będzie gaz.
Na piecu bym mocno nie oszczędzał - na pewno, żeby miał zabezpieczenia przed wypływem gazu, cofaniem spalin, może czujkę czadu itp.

Co do grzejnika to wszystko zależy od strat ciepła pomieszczenia. Jak masz duże okna, albo nieszczelne drzwi albo brak izolacji itp. to możesz mieć nawet pow. 100 W/m2 i wtedy potrzebujesz grzejnika 2500 KW albo dwóch mniejszych.

A czym grzejesz ciepłą wodę?

zbigmor
06-11-2009, 13:28
Jedno jest pewne - jeśli obecny grzejnik elektryczny 2kW nie wystarcza na ogrzanie tego pomieszczenia w zadowalający Ciebie sposób to nawet najnowocześniejszy grzejnik elektryczny o mocy 1kW nie będzie w stanie dogrzać tego pomieszczenia.

kaszak
07-11-2009, 20:39
Odrobina humoru i w biurze kredytowym nie zaszkodzi ;)
http://miood.pl/wesolo-za-biurkiem