PDA

Zobacz pełną wersję : Parujące okna w mieskznaiu 34m2



picia136
18-10-2009, 09:15
Mam mieszkanie ok 34m2. Pokój ma 24m kuchnia 4 ,3m wc i 3 przedpokój. Mam w pokoju durze okno 3 skrzydłowe a w kuchni 2 skrzydłowe. W kuchni jest kratka wentylacyjna i w wc. Okna strasznie parują ,mimo pozostawienia 2 okien na nieszczelne. Temperatura na zewnątrz teraz jest między 0-3 a w pokoju ok 20-22st. Jak sobie poradzić z parowaniem okien??? NA oknach już wieczorem widać pasek wody ok 2-3cm. Czy kupić pochłaniacz wilgoci? czy jest jakiś inny sprawdzony sposób????

lolek30
18-10-2009, 10:03
Mam mieszkanie ok 34m2. Pokój ma 24m kuchnia 4 ,3m wc i 3 przedpokój. Mam w pokoju durze okno 3 skrzydłowe a w kuchni 2 skrzydłowe. W kuchni jest kratka wentylacyjna i w wc. Okna strasznie parują ,mimo pozostawienia 2 okien na nieszczelne. Temperatura na zewnątrz teraz jest między 0-3 a w pokoju ok 20-22st. Jak sobie poradzić z parowaniem okien??? NA oknach już wieczorem widać pasek wody ok 2-3cm. Czy kupić pochłaniacz wilgoci? czy jest jakiś inny sprawdzony sposób????

..no niestety, wietrzyć i grzać

Trzeba się przyglądnąć kratkom i kanałom wentylacyjnym czy jest ciąg w wentylancji. Nie wiele da rozszczelnienie okien w sytuacji gdy nie ma ciągu w wentylacji. Aby usunąć wilgoć z pomieszczenia musi być dopływ świerzego powietrza ale również możliwość ujścia kanałem grawitacyjnym powietrza zawilgoconego. Jesli któryś z tych elementów zawodzi to wilgoć zbiera się w najzimniejszych miejscach i im niższa temperatura tym szybciej woda wytrąca się z powietrza (punkt rosy)..
Inną sprawą są jeszcze te okna co masz... jak masz zwykłe szyby (nie termoizolacyjne) to temperatura takiej szyby jest na tyle niska, że do wytrącania się wilgoci na szybach dochodzi dosyc szybko więc to też ma znaczenie.. Ramka miedzyszybowa zapewne z aluminium , też nie pomaga. :roll:

picia136
19-10-2009, 18:18
Sprawdziłem. A więc przyłorzyłem kartkę A4 i odkleja się od wentylacji, odkleja się też przy ptwartym oknie. DElikatnie czuc że coś ciągnie komin. Dziś Kupiłę pochłaniacz Power Tab

phans
19-10-2009, 20:12
Sprawdziłem. A więc przyłorzyłem kartkę A4 i odkleja się od wentylacji, odkleja się też przy ptwartym oknie. DElikatnie czuc że coś ciągnie komin. Dziś Kupiłę pochłaniacz Power Tab
To po co zadawałeś pytanie jak od samego początku chciałeś to kupić? Inni piszą w czym problem, proponują rozwiązania a ty swoje z tymi tabletkami.

picia136
20-10-2009, 15:46
kupiłem do kuchni bo tam jest masakra nawet przy uchylonym oknie. A problem nadal pozostaje w pokoju,i nie wiem co zrobic. Bo tu nie ma kratki wentylacyjnej.

uranos
20-10-2009, 19:43
słuchaj forumowiczów jak ci radzą i nie kombinuj z wynalazkami. miałem ten sam problem i forum pomogło

finlandia
21-10-2009, 18:52
Drożnośc kanałów można jeszcze sprawdzić zapalniczką... tylko ostrożnie, by.. nie podpalić ew. zanieczyszczeń w przewodzie wentylacyjnym :)

A co do zweryfikowania ciągu.. ja to sobie sprawdzam w drzwiach łazienkowych przy tulejkach. Jak się oziębiło w ostatnim tygodniu to tak jakoś.. pozamykaliśmy dokladnie wszystkie okna - w koncu zimno leci...

Ale kratką w łazience zaczęło napływać do domu powietrze z dymem z pieca.. Wystarczył jeden mikrouchył na korytarzu by za jakąś minutę-dwie poczuć przy otworach przepływ powietrza z domu w kierunku sprawnej kratki wentylacyjnej.

picia136
24-10-2009, 09:07
U mnie okno w kuchni jest ciągle na nieszczelne i ciągle parują okna szczegulnie na wieczur. temperatura w pokoju to ok 20-21st.