PDA

Zobacz pełną wersję : SPARTHERM VARIA BH - opinie,uwagi



Krzysztof G
02-03-2009, 22:53
Witam!
Wydaje mi się, że sporo już poczytałem, ale nie znalazem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy doprowadzenie powietrza do kominka zrobić na "szczelnie" do komory spalania, czy rurę pozostawić otwartą pod wkładem.
Mój wkład to Spartherm Varia 1V4S. W domu jest wentylacja grawitacyjna, rura doprowadzająca powietrze fi 110, długość ok. 3mb.
Kominkarze nie zrobili szczelnego połączenia, wkurza mnie, że gdy nie palę w kominku, cały czas wieje mi chłodem od dołu. Logika wskazuje, że należy to połączyć, ale co się będzie działo z kominkiem gdy ta 110 da za mało powietrza lub na zewnątrz będzie -30C. Chata prawie wykończona, raczej brak możliwości eksperymentowania z przepustnicami ze względu na czas. Adapter doprowadzający powietrze zwany w sparthermie SVS jakoś może wcisnę przez dolny wlot.
Poradźcie doświadczeni Kominkarze!

Krzysztof G
04-03-2009, 20:55
Podciągnę, może ktoś ma podobne doświadczenia lub przemyślenia.

emilio
18-10-2009, 13:50
Witam ,prawie jestem zdecydowany na wkład z f. Spartherm Varia bh,ale przed zakupem chciałbym usłyszeć opinie Uzytkowników, co do jakości technicznej i wizualnej.Takze forumowiczów ,ktorzy Coś wiedzą na ten temat :) Dzieki,pozdrawiam

goobo
21-12-2011, 08:55
Dzień dobry Forumowicze!:)
Od niedawna mam Varię (wersja z metrową szybą) i wątpliwości co do dopływu powietrza. Czy musicie zostawić lekko uchyloną szybę, żeby się rozpaliło? Czy widać u Was wyraźny cug po zamknięciu szyby i otwarciu dopływu powietrza? Pytam, bo wczoraj miałam okazję rozpalić kominek u mamy, stary wkład montowany z 15 lat temu, i po otwarciu szybru cug był jak jasna cholera, aż huczało! A w mojej Varii nic z tych rzeczy:/ Jakaś tam różnica jest, ale nie to co w kominku mamy. Nie wiem czy coś nie tak z montażem, czy może te kominki tak mają. Doradźcie, proszę!

Forest-Natura
21-12-2011, 09:12
Witam.
Na ten "cug" ma wpływ masę innych rzeczy niż tylko samo palenisko.
Najlepiej i najprościej będzie jak te pytanie zadasz komuś, kto Ci sprzedał/montował palenisko/kominek, był na miejscu i widział całą sytuację.
Tutaj to będzie swego rodzaju wróżenie z fusów ...
Pozdrawiam.

goobo
21-12-2011, 09:18
Dzięki Forest:) Tak właśnie zrobię po Świętach, ale chciałam się najpierw rozeznać w temacie tutaj, żeby nie mieć nieuzasadnionych pretensji do fachowców...

eniu
21-12-2011, 09:40
A brałaś pod uwagę fakt, że być może u Twojej mamy jest
źle? Bo wkład kominkowy to nie piec kaflowy, w którym huczenie
jest ok. Z tego co piszesz ("jest tam różnica"), wnioskuję właśnie
taką sytuację. Nowoczesny wkład jaki masz , szczelny, rozpala się na
uchylonych drzwiach. Wszelkie prawidłowości (lub nie) funkcjonowania
sprawdza się po rozgrzaniu komina (15 min.?).

Sprawdź u mamy, czy jest w stanie to huczenie powstrzymać . Po jakim
czasie wypala się drewno. W Varii jak zamkniesz na początku palenia , to zgaśnie.
I tak ma być.

goobo
21-12-2011, 10:19
Eniu, dziękuję za odpowiedź, kamień spadł mi z serca. Obawiałam się właśnie o to rozpalanie przy uchylonych drzwiach, tzn. czy to tak ma być.
U mojej mamy jest tak, że przy otwartych szybrach od dołu jest właśnie szaleńczy cug i drewno spala się błyskawicznie, ale po ich zamknięciu ogień się uspokaja i pali powolutku. Jestem w temacie lajkonikiem, ale wydaje mi się to logiczne - do rozpalenia można odkręcić powietrze na ful, a potem zamknąć, żeby się paliło wolniej i dłużej.

margod
21-12-2011, 10:41
Uchylenie drzwi przy rozpalaniu to bardzo ważny element prawidłowego użytkowania, nie należy zamykać ich przez kilka, kilkanaście minut. Drzwiczki domykamy dopiero gdy drewno pali się stosunkowo dużym płomieniem i bezdymowo. Zbyt wczesne zamknięcie drzwi oraz dopływu powietrza to główna przyczyna zabrudzenia szyby w kominku.
Nie rozumiem jak ktoś może sprzedać wkład i nie przeszkolić kupującego z podstawy użytkowania kominka ! (no chyba, że jest to zakup z allego :)_

house4live
21-12-2011, 13:59
Cosik mi się zdaję, że masz mała świadomość o wkładzie który posiadasz, do tego do instrukcji nie zajrzałaś, a sprzedawca tylko słyszał, że Spartherm to super wkład więc doszedł do wniosku, że bez problemu poradzisz sobie z jego obsługą.

Poza tym zgadzam się w 100% z margod.

goobo
21-12-2011, 14:04
Margod, masz rację, za szybko zamykałam i szyba faktycznie upaćkana. Sprzedawca (nie z Allegro) szkolenia mi nie zrobił, ale kazał przeczytać instrukcję :) Czego oczywiście nigdy nie robię, no chyba, że coś mi nie wychodzi - dopiero wtedy zaglądam :)

house4live, dzięki za wiele wnoszącą wypowiedź. Gdybym była alfą i omegą, to nie pytałabym na Forum ludzi bardziej doświadczonych.

eniu
21-12-2011, 14:19
Goobo
Zrób może wyjątek jak będziesz się uczyć latać. Zajrzyj najpierw do instrukcji :D

Podniesienie drzwi w Sparthermie, jest obwarowane jeszcze jednym warunkiem.
Szczelina może być zostawiona do momentu gdy temperatura nie zagraża
uszczelce. Można sprawdzić , wkładając tam rękę . Jeśli jesteś w stanie ją
utrzymać dotykając uszczelki, nie ma zagrożenia. Później palenie powinno
odbywać się na szybie całkowicie uniesionej, lub całkowicie zamkniętych
drzwiach. Przy zamkniętych drzwiach, uszczelka chowa się za stalową listwą
ochronną.

house4live
21-12-2011, 14:23
Nie zabijaj posłańca, za wieści które niesie, a do tego wieści prawdziwe, które w ostatnim poście sama potwierdziłaś, gdybyś zajrzała do instrukcji, podpytała sprzedawce, to nie zakładałabyś tego wątku.

Poza tym jak pisałaś na początku tego wątku, nie chciałabyś mieć nieuzasadnionych pretensji do fachowców. Fachowiec przeprowadziłby z Tobą pełny instruktaż obsługi wkładu na który wydałaś całkiem nie mało. Także pretensje w pierwszej kolejności za pierwsze błędy podczas palenia powinnaś mieć do niego, bo wszak nie kupując tego wkładu z allegro możesz i masz prawo oczekiwać rzetelnej obsługi. W drugiej kolejności pretensje powinnaś mieć do siebie, ponieważ Spartherm dołącza do każdego wkładu instrukcję zarówno obsługi jak i montażu. W tych instrukcjach Spartherm krok po kroku pokazuje początkującemu użytkownikowi jak palić w własnych paleniskach.

goobo
21-12-2011, 14:41
Eniu, dobre z tym lataniem haha :D Panowie, jestem w stanie się założyć, że Wy też nie czytacie instrukcji! :D Tak przynajmniej wynika z moich rozległych i dogłębnych badań w terenie ;)

House, luz :) Po prostu myślałam, że sytuacja, w której człowiek nieobeznany zadaje pytanie i w odpowiedzi dowiaduje się, że jest baranem zdarza się tylko na babskich forach ;)

house4live
21-12-2011, 14:48
Pięknej kobiecie nigdy nie powiedziałbym, że jest baranem...co najwyżej owieczką:)

Taki ukryty komplement zawarłem w powyższym twierdzeniu:)

goobo
21-12-2011, 14:56
Dobra house, przekonałeś mnie :D W dzisiejszych czasach o komplementy coraz trudniej, więc warto było zakładać wątek haha :D

Eniu, dzięki jeszcze za info o uszczelce. Wiedziałam tylko, że lepiej jej nie zamoczyć, choć w kominku mojej mamy radośnie myłam drzwiczki wodą i jakoś się trzyma...

Kominki Piotr Batura
21-12-2011, 14:57
Na temat czytania instrukcji ( a raczej nie ), udało mi się nawet popełnić
TFUrczość :http://www.kominki-batura.pl/publikacje4.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fpublikacje4.html)


"drugi" z artykułu, to właśnie Sparherm ze swoją doskonałą instrukcją
(to w nawiązaniu do postu nr 10)

goobo
21-12-2011, 15:04
Piotr, a wiesz jak podobno uczą rozpalać Niemcy szkolący dealerów Sparthermu? Najpierw poukładać w kominku grube polana, a dopiero na nich stosik patyczków - podpałki. Błysnęłam wiedzą, czy znów owca ze mnie? :D

house4live
21-12-2011, 15:08
Dobra house, przekonałeś mnie :D W dzisiejszych czasach o komplementy coraz trudniej, więc warto było zakładać wątek haha :D

Eniu, dzięki jeszcze za info o uszczelce. Wiedziałam tylko, że lepiej jej nie zamoczyć, choć w kominku mojej mamy radośnie myłam drzwiczki wodą i jakoś się trzyma...

Wiesz, ja już jestem (z tego co dowiedziałem się w innym wątku) w pewnym układzie:)

Także wiesz, flirt na tym etapie może mnie dodatkowo pogrążyć:)...a zresztą co mi tam:)

goobo
21-12-2011, 15:10
House, podobnie jak Kot z "Alicji" z zasady nie mieszam się do polityki :D

M***ki
21-12-2011, 15:15
A jaka jest technika rozpalania kominka w Otrębusach ? Otrębusy... co mi to przypomina ??

goobo
21-12-2011, 15:21
Nooo, dotychczas palono metodą klasyczną, tzn. najpierw małe potem duże, ale ostatnie dni przyniosły zamęt i wątpliwości co do słuszności tej procedury... Skoro sąsiedzi zza Odry radzą inaczej, to może mają rację?
Otrębusy, Podkowa Leśna :) Muzeum Motoryzacji... Siedziba Mazowsza... :) Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę ;)

house4live
21-12-2011, 15:23
To może wpadnę do Ciebie na Sylwestra i razem rozpalimy:)???

goobo
21-12-2011, 15:25
House, poczułam się jak w ogólniaku :D Aaaachhh, wspomnienia :D

house4live
21-12-2011, 15:28
Oj sylwestry w średniej:) bardzo dobre, ale stare czasy:)

To ja wpaść do Ciebie porozpalać ognisko:) przy winku obowiązkowo:)???

Kominki Piotr Batura
21-12-2011, 15:34
Piotr, a wiesz jak podobno uczą rozpalać Niemcy szkolący dealerów Sparthermu? Najpierw poukładać w kominku grube polana, a dopiero na nich stosik patyczków - podpałki. Błysnęłam wiedzą, czy znów owca ze mnie? :D


Tak ? :D

Kominki Piotr Batura
21-12-2011, 15:35
A może tak ? :)

Kominki Piotr Batura
21-12-2011, 15:38
No chyba ,ze tak , skoro Sylwestra wyprawiamy !:cool:

goobo
21-12-2011, 16:42
Piotr, miałeś powiedzieć, że nie wiedziałeś nooo :D

M***ki
22-12-2011, 05:36
Palenie we wkładzie techniką " na stos" to najlepsza metoda na spalanie bezpośrednio w kominie :bash: Jeśli kogoś stać na grzanie komina nie domu to polecam..

M***ki
22-12-2011, 05:39
Skoro sąsiedzi zza Odry radzą inaczej, to może mają rację?


Fakt techniki spalania, nie tylko drewna , mają opracowane "do bólu"... lub jak ktoś woli "do bulu:D " .....

r4v
22-12-2011, 06:28
Jeśli kogoś stać na grzanie komina nie domu to polecam..

Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy się tak nie spinają tym grzaniem i traktują kominek jako mebel. Coś niesamowitego, nieprawdaż?

bohusz
22-12-2011, 08:18
Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy się tak nie spinają tym grzaniem i traktują kominek jako mebel. Coś niesamowitego, nieprawdaż?

Powodów takowych zachowań w Polsce może być wiele.
1 kominek nie spełnia oczekiwań grzewczych, na wskutek jego błędnego wykonania, lub doboru.
2 euforia wynikajaca z bogactwa własnego, lub euforia wynikajaca z dosyć dobrych prognoz ekonomicznych Polski.

goobo
22-12-2011, 14:39
Fakt techniki spalania, nie tylko drewna , mają opracowane "do bólu"... lub jak ktoś woli "do bulu:D " .....

Mistrzu, mocne! :D

goobo
22-12-2011, 14:44
Powodów takowych zachowań w Polsce może być wiele.
1 kominek nie spełnia oczekiwań grzewczych, na wskutek jego błędnego wykonania, lub doboru.
2 euforia wynikajaca z bogactwa własnego, lub euforia wynikajaca z dosyć dobrych prognoz ekonomicznych Polski.

Aaa niech sobie każdy grzeje jak mu wygodnie. Ja natomiast nie rozumiem ludzi, którzy kominka nie chcą, albo mają i nie używają, bo się "w salonie brudzi" albo "w salonie kotłowni nie chcą". Takie rzeczy tu gdzieś na forum wyczytałam...

eniu
22-12-2011, 14:57
Mistrzu, mocne! :D

Hmm... mocne to by było, gdybyś forum znała trochę lepiej.:)

A tak to kolejny bzdet kabotyna . Gdybyś to Ty wyskoczyła
z podobnym tekstem, dowiedziałabyś się , że obrażasz
jego uczucia religijne :D

r4v , potwierdzam, ale nie przejmuj się tekstami pisanymi
przez M. On sam rzadko rozumie co pisze. Forum interesuje
go z dwóch powodów - wkleić reklamę i podważyć opinie
z ... nazwijmy to PYRLANDII :D

M***ki
22-12-2011, 15:28
"Eniu" koleżanka Goobo może mnie poznać osobiście ..Otrębusy -Żabia Wola ..15 km... Tak na marginesie chętnie poznałbym również Enia ;)osobiście :):D

goobo
22-12-2011, 15:33
Panowie, rozumiem, że między Wami to taka męska przyjaźń? :D

bohusz
22-12-2011, 15:40
Goobo

To układ do niedawna jeszcze bardzo mocno zakonspirowany, jak poczytasz bardziej kompleksowo forum otworzą Ci się oczy.

goobo
22-12-2011, 15:47
Jezusie Nazareński, wszędzie układy...:D

eniu
22-12-2011, 18:33
Ha !
W Nazarecie to były dopiero układy !

Forest-Natura
22-12-2011, 22:42
Witam.
Z tego co pamiętam to tam trzęśli nieźle piórami a na basie szył Glover z Parpli ... o żadnych układach nie śpiewali ... :confused:
Pozdrawiam.

goobo
22-12-2011, 22:45
Forest, widzę, że Ty do starej gwardii należysz :) Wymierający gatunek niestety ;)

eniu
22-12-2011, 22:45
http://www.google.pl/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DGJ66UO-iKpc&rct=j&sa=X&ei=BbPzTqS3DojitQbl4NTpDw&ved=0CCkQuAIwAA&q=yu+tube+nazareth&usg=AFQjCNFU_Fz6hmaMFVDqcOSU1-T2KIUh6A&cad=rja

eniu
22-12-2011, 22:48
Forest, widzę, że Ty do starej gwardii należysz :) Wymierający gatunek niestety ;)


...wymierający, ale jeszcze pociągnie... Choćby na złość Mistrzowi...:D

Forest-Natura
22-12-2011, 22:53
Witam.
He ... byłem ostatnio z Małżowinką w Spodku na Białym Wężu ... i szczerze mówiąc średnia wieku niektórych kapel była taka że mogli by być moimi dziadkami ... :)
Ale TSA i Coverdal'e to dziadki jak to się mówi z "pełną klasą" ...
Pozdrawiam.

house4live
23-12-2011, 08:27
Witam.
He ... byłem ostatnio z Małżowinką w Spodku na Białym Wężu ... i szczerze mówiąc średnia wieku niektórych kapel była taka że mogli by być moimi dziadkami ... :)
Ale TSA i Coverdal'e to dziadki jak to się mówi z "pełną klasą" ...
Pozdrawiam.

Hmmm, Scorpions, Animals, AC/DC to też Twoje klimaty?

Kominki Piotr Batura
23-12-2011, 08:34
House,
nie daj się zwieść , facet co rano skrzypeczki wyciąga i ćwiczy.


Choinki ubrane ?:)

house4live
23-12-2011, 08:38
House,
nie daj się zwieść , facet co rano skrzypeczki wyciąga i ćwiczy.


Choinki ubrane ?:)

A to moja pani już się zajmuję częścią formalną ubioru drzewka:)

Ja jestem tylko od późniejszej utylizacji i wcześniejszego dostarczenia:)

A już myślałem, że znalazłem fana dobrego kawałka rockowego klimatu:)

M***ki
23-12-2011, 10:53
AC/DC.... kurcze jak ja chciałem grać jak ONI ale cóż ..... jak się plumkało :rolleyes: na klawiszach.. Animals z ich domem ;) to był wtedy często grany kawałek .. Gdyby wtedy można było kupić takie organy jak dziś zalegają w sklepach.. :stereo:

eniu
23-12-2011, 12:24
AC/DC.... kurcze jak ja chciałem grać jak ONI ale cóż ..... jak się plumkało :rolleyes: na klawiszach.. Animals z ich domem ;) to był wtedy często grany kawałek .. Gdyby wtedy można było kupić takie organy jak dziś zalegają w sklepach.. :stereo:


To my się wszyscy złożymy na takie najbardziej wypasione !!!
Założysz zespół , uwolnisz nas od siebie a i kulturę będziesz miał :D

Forest-Natura
23-12-2011, 13:09
Witam.
To ja zrzekam się oferowanej zapomogi od Miszcza na opłacenie reklamy na FM ... niech pójdzie na hammond'a ...
Tylko patrzeć jak zaczną wracać do mody fryzury "na czeskiego metalowca" :rolleyes:
Pozdrawiam.

goobo
23-12-2011, 14:14
Się chłopaki rozpisali... ;) W sumie powinnam Was pogonić, że treści niezgodne z tytułem wątku hehe.

Wracając do tematu - mój kumpel postanowił na starość zostać gwiazdą rocka. Kapelę nazwał bardzo adekwatnie - Too Late :D Ostatnio supportowali Armię w Szczecinie - zobaczcie zdjęcie nr 10 w linku jaka publika była :D

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zespol_armia_wystapil_w_szczecinskim_klubie_slowia nin_219813-1-1-d-10-3.html#galeria-miniatury

Kominki Piotr Batura
23-12-2011, 14:46
Jak nas pogonisz, to tylko Mistrz nie zrozumie i zostanie...:D




W TEMACIE : Varia fajna jest !
(to jakbyś jednak była inna niż jesteś)

Forest-Natura
23-12-2011, 14:58
Witam.
Ale czy aby fajniejsza od R. ... ?
Toć przecież wszystkie R. są tańsze, większe i "niepsującesie" ..
Pozdrawiam.

goobo
23-12-2011, 15:37
A co to jest R? Bo ja znowu nie w temacie :)

QBELEK
02-01-2012, 07:35
Piotrze w Twoim artykule znajduje się takie pojecie jak "podpałka" - czyli co? iglaste cieńsze od ołówka? bo na pewno nie gazeta....

Kominki Piotr Batura
02-01-2012, 16:37
Piotrze w Twoim artykule znajduje się takie pojecie jak "podpałka" - czyli co? iglaste cieńsze od ołówka? bo na pewno nie gazeta....


"Do palenia przygotowuję się gromadząc:

podpałkę

drewienka iglaste porąbane na patyczki nie większe od ołówka

drewno iglaste porąbane na patyki grubości kija od miotły

drewno w kawałkach takich, jakimi się handluje na stacjach benzynowych"


Jeśli to ten fragment, to ja w celu inicjacji ognia, używam najchętniej płyty
pilśniowej miękkiej nasączonej parafiną, lub malutkiego kawałka smolnej sosny.

Żona nie gardzi gazetami ( im bardziej szmatławe, tym lepiej :))

chopinetka
02-01-2012, 17:15
House,
nie daj się zwieść , facet co rano skrzypeczki wyciąga i ćwiczy.

Nie no , te skrzypeczki to zostawcie mnie to moja domena :sleep:ale ukulturalnić się warto. Ale ja was lubię podczytywać chłopaki :)
A tak w temacie, też mam Spartherma z tym że dostałam odpowiednie przeszkolenie od montażysty, to chyba dobrze trafiłam. Rozpalam zawsze przy uchylonych drzwiczkach.

pozdrawiam

M***ki
02-01-2012, 18:35
Bez uchylonych nie startuje ?? ;)

chopinetka
02-01-2012, 19:15
Teraz to i tak co bym nie rzekła będzie źle :rolleyes:

eniu
02-01-2012, 19:25
Przecie Cie nie stratuje... :bye:

chopinetka
02-01-2012, 19:58
No tak, schowam się za kominek ;)

QBELEK
02-01-2012, 21:26
w celu inicjacji ognia, używam najchętniej płyty
pilśniowej miękkiej nasączonej parafiną, lub malutkiego kawałka smolnej sosny.

Żona nie gardzi gazetami ( im bardziej szmatławe, tym lepiej :))

Piotr rozczarowujesz tą parafiną, jeszcze ta płyta
za to żona jak harcerz :D, powinszować

Kominki Piotr Batura
02-01-2012, 23:10
Oj tam, oj tam. Czasem jej zgaśnie...:D

W tym roku dzieciaki szyszek sosnowych nazbierały. Kilka sztuk i rozpala
się jak złoto.

M***ki
03-01-2012, 05:07
Piotr rozczarowujesz tą parafiną, jeszcze ta płyta


Pewna POLSKA firma spawająca wkłady kominkowe do zdjęć reklamowych drewniane szczapki nasączała olejem ... Efekt ? Morze ognia we wkładzie ..paliło się jak benzyna :goodnight: Ciekawe czy nasączane drewno nie jest wykorzystywane w pewnych "niezależnych eksperymentach" :D w celu uzyskania pożądanych wysokich temperatur ??:stirthepot:

Forest-Natura
03-01-2012, 07:26
Witam.
Wiemy, wiemy, nie możesz uwierzyć bo w Romotopach się tak nie pali ... :rolleyes:
Ja bym to nazwał imaginacją (fantazje, urojenia, wymyślanie). Stąd już blisko do innego chorobliwego stanu ... czyli nie odbiegając od tematu wątku - rozmawiamy o vari...
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
03-01-2012, 07:31
Pewna POLSKA firma spawająca wkłady kominkowe do zdjęć reklamowych drewniane szczapki nasączała olejem ... Efekt ? Morze ognia we wkładzie ..paliło się jak benzyna :goodnight: Ciekawe czy nasączane drewno nie jest wykorzystywane w pewnych "niezależnych eksperymentach" :D w celu uzyskania pożądanych wysokich temperatur ??:stirthepot:


Sam to wymyśliłeś ? :D



Masz tu linkę na bezpieczną podpałkę, żebyś sobie większej krzywdy
nie zrobił:http://www.antoria.biz/fotki/ekologiczna_modified.jpg

margod
03-01-2012, 09:19
Pewna POLSKA firma spawająca wkłady kominkowe do zdjęć reklamowych drewniane szczapki nasączała olejem ... Efekt ? Morze ognia we wkładzie ..paliło się jak benzyna :goodnight: Ciekawe czy nasączane drewno nie jest wykorzystywane w pewnych "niezależnych eksperymentach" :D w celu uzyskania pożądanych wysokich temperatur ??:stirthepot:
Dobre.
Specjalnie dla mistrza moczyłem całą noc drewno w ropie. Poranne rozpalenie i efekt porażający ;):
928069280792808
Wkład to zwykły Miniak Z1 Spartherma i ok 6 kg drewna (nasączonego ropą ;))

eniu
03-01-2012, 11:32
Jutro mocz w benzynie , będzie stówka więcej :D

tatamarek
03-01-2012, 12:41
A krew w moczu :)

kayzer
29-05-2014, 22:49
Tylko nie Spartherm!!! Mam zakupiony Varia Bh 3s kupiony przez Spartherm Polska wkład za ok 15 tys. podczas palenia ok 40 min następuje blokada drzwiczek podnoszonych. Serwis był już 4 razy, rozkłada ręce. Teraz jak mają wymienić wkład przestali odbierać moje telefony oraz brak odpowiedzi na wezwania pisemne. Pisałem nawet do właściciela ma to gdzieś. Czyli jak już nam zapłacisz to mamy ciebie w d.... !!. Sprawa przekazana do adwokata.

Forest-Natura
30-05-2014, 00:06
Witam.
Niepotrzebnie się powtarzasz na FM.
Pozdrawiam.