PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz prac ogrodowych



ewa
16-01-2004, 07:56
Mam propozycję, żeby utworzyć kalendarz prac, które trzeba wykonać.
Ja np. nie wiem kiedy przyciąć drzewka (wierzba, migdałek), wrzosy i wrzośce (przed czy po kwitnięciu) itp. Można by spisać listę interesujących nas roślin i ktoś kto wiedziałby kiedy i co przy nich robić uzupełniłby dane. Albo przypominać - uwaga przyszła pora na odsłonięcie roślin, albo podcięcie itp. Co Wy na to?

Marbo
16-01-2004, 09:29
Moim zdaniem dobry pomysł.
Może by tak założyć oddzielny wątek na każdy miesiąc np.

Kalendarz prac ogrodowych - styczeń
Kalendarz prac ogrodowych - luty

... itd

nowaczka
16-01-2004, 11:21
Też się cieszę że taki temat byłby na forum.Wprawdzie nie mam dużo czasu i najczęściej o pracach ogrodowych myślę na końcu,ale gdybym miała taki miesięczny harmonogram,to pewnie szybciej bym się zmobilizowała. :wink:
Co więc mogę wykonać w ogrodzie lub poza nim w styczniu,bym w maju nie obudziła się ze snu zimowego,gdy okaże się że mnóstwo rzeczy powinno być wykonane. :oops:

Marbo
17-01-2004, 08:54
Miałabym jeszcze jedną sugestię, by w wątkach z nazwami miesięcy wpisywać tylko porady, byłyby łatwiejsze do wykorzystania jako ściągi
a w niniejszym wątku zamieszczać komentarze i inne wymainy myśli związane z pracami ogrodowymi.

Przyznaję się że zamieszczone przeze mnie " lutowe mądrości" wyczytałam w jakimś starym numerze czasopisma ogrodniczego. Ale mam dalie i będę je w tym roku "pędzić"[/list]

Maddy
17-01-2004, 20:16
Ewa,
mnie również bardzo podoba się pomysł tego wątku. Tym bardziej, że też jestem dosyć zabiegana i zdarza mi się przegapić pewne terminy. Moje winorośle, np. przykrylam dopiero na poczatku grudnia. Wiem, że to troche późno, ale ponieważ nie było przedtem dużych mrozów, to mam nadzieję, że jednak przeżyją.
Pozdrowienia dla wszystkich "ogrodników".
M.

dorkasz1
18-01-2004, 11:32
Poczatek grudnia byl w tym roku jak najwlasciwszym terminem przykrywania wrazliwych roslin. Nie nalezy tego robic przed pierwszymi przymrozkami, gdyz stwarzamy idealne warunki do zagniezdzania sie rozmaitych gryzoni. Roze i innych wrazliwcow nalezy przykrywac, gdy wierzchnia warstwa ziemi jest nieco zmarznieta. Korzenie nie zdaza jeszcze zmarznac, a myszki zdaza sobie znalezc inne cieple miejsce.

katja
19-01-2004, 08:12
Chciałabym zrobić sadzonki winobluszcza. Czytałam na forum, że koniec stycznia to odpowiednia pora, żeby zacząć; a to już niedługo.
Pozdrawiam
Kasia

Marbo
19-01-2004, 10:55
http://rcd.wroc.pl/RR/2002/rr102/rr017.htm

chmurka
19-01-2004, 11:38
Dziękuję Marbo, też skorzystam! :)

katja
19-01-2004, 11:55
Dzięki Marbo :D

Maddy
12-04-2004, 21:34
Halo, halo,
coś przysnęliśmy, albo byliśmy zbyt zaabsorbowani świętami.
Czas chyba na nowy temat "Kalendarz prac ogrodniczych - kwiecień"?
Jest ochotnik do rozpoczęcia tematu?
Pozdrawiam
M

jamles
13-04-2004, 04:44
http://www.dzialkowiec.com.pl/nowa/index3.htm

http://www.dzialkowiec.com.pl/

pozd. dla ogrodników a zwłaszcza zabieganych ogrodniczek :lol: