PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła i rekuperacja



Graiger
20-10-2009, 16:32
Witam...

Ostatnio natknąłem się na firmę, która buduje ściany i przywozi je na tirach. Następnie w ciągu 4 dni stawiają w dom... Dom jest jest energooszczędny i posiada w swojej ofercie pompę ciepła i rekuperator. Trochę o tym czytałem, więc mniej więcej wiem jak to działa. Podobno koszt utrzymania, czyli ciepła woda + ogrzewanie to ok. 100 zł/miesięcznie. Aha, w lecie to działa podobno też jako klimatyzator (coś podobnego oczywiście)... Ma ktoś takie cudo w domu?

faceone
28-10-2009, 20:25
Witam...

Ostatnio natknąłem się na firmę, która buduje ściany i przywozi je na tirach. Następnie w ciągu 4 dni stawiają w dom... Dom jest jest energooszczędny i posiada w swojej ofercie pompę ciepła i rekuperator. Trochę o tym czytałem, więc mniej więcej wiem jak to działa. Podobno koszt utrzymania, czyli ciepła woda + ogrzewanie to ok. 100 zł/miesięcznie. Aha, w lecie to działa podobno też jako klimatyzator (coś podobnego oczywiście)... Ma ktoś takie cudo w domu?

Dom z prefabrykatów to nic nowego, ale może być tani i się sprawdzić. Ile chcą za całość? i co wchodzi w wycenę?

Pan&PaniSmith
06-11-2009, 09:50
są oferty pomp
poszukaj firm. Ja znalazłam, tyle, że koszty wykonania są ogromne..

bind
07-12-2009, 09:12
Faceon, chodzi Ci o domy? Poczytaj sobie www.schwabenhaus.pl Ceny mają różne, w zależności od wykończenia i metrażu...

KrzysztofLis2
07-12-2009, 21:27
Czyżby ktoś z podwójną osobowością (Graiger / bind)? Odpowiadają na zadane komu innemu pytania, różnią się numerem użytkownika o 8, pewnie konta rejestrowane jednocześnie...

Marketing szeptany my ass!