PDA

Zobacz pełną wersję : kosztorys



dannas
16-01-2004, 12:22
Czy ktoś się orientuje, czy kierownik budowy ma w obowiązkach wykonanie kosztorysu??
Muszę coś takiego przedstawić w banku. Nie wiem czy mogę to zlecić jemu.

olciamax
16-01-2004, 12:40
Słuchaj - przerabiałam to - kosztorys dla banku poprawiałam 5-cio krotnie /wg. banku kredyt jaki chcieliśmy wziąść byłby za niski na wybudowanie domu - trudno, musieliśmy wziąść większą kwotę/. Za każdym razem trzeba było zmieniać kwotę kredytu i udział procentowy kosztów za dany etap budowy. Przeliczania mnóstwo, chyba, że masz program komputerowy. Sądzę, że kierownik budowy nie bardzo będzie sie chciał w to bawić - ale spróbować można.

dannas
16-01-2004, 13:31
Czy kwoty jaki powinny być tam wpisane są po prostu cenami rynkowymi z hurtowni, składów itp, czy też może istnieją jakieś tajemnicze tabele z unormowanymi cenami??

olciamax
19-01-2004, 10:21
my dostalismy taki gotowy formularz z podziałem na poszczególne prace, oprócz tego musielismy każdy etap budowy opisać z podziałem na koszty, np. pozycja - fundamenty: - koszt wykopu, koszt szalunków, koszt betonu, koszt bloczków, koszt izolacji, koszt robocizny itd. Wiec jak za każdym razem miałam poprawiać ten kosztorys bo podawalismy za małe kwoty wg. banku, a później wykiczać udział procentowy, to sam rozumiesz, że mozna sie wkurzyć. Na szczęście nie chcieli żadnych faktur - bo przecież naciągałam ceny, żeby ten kredyt dostać - sam analityk z banku to zasugerował.

Fly
20-01-2004, 18:01
Możesz zlecić spoorządzenie kosztorysu zawodowemu kosztorysantowi. Ja od tego zaczynam budowę. Samemu nie jesteś w stanie tego policzyć.... bo tam jest mnóstwo jakiś norm, przeliczników itd itd. Za gotowy kosztorys u nas płaci się 200-250 PLN. Myślę, że warto to zlecić, bo cena niezbyt wygórowana i sam będziesz się orientował jakie koszty Cię jeszcze czekają. Choć są też opinie, że kosztorysy to pisanina "patykiem na wodzie".....

Powodzenia

Adasko
30-01-2004, 11:48
Witam!!!
W zależności od tego do czego potrzebny ksztorys można różnie do niego podchodzić. Jeśli dla banku to zawsze lepiej gdy już coś jest zrobione na budowie. Można dzięki temu podnieść swój wkład własny. Jeśli dla siebie, aby "mierzyć siły na zamiary" lepiej zrobić to uczciwie w oparciu o ceny występujące w regionie, wykorzystując do tego celu "ślepe" kosztorysy. Część pracowni projektowych takie dostarcza. Dzięki temu szybko stwierdzimy czy nas stać na podjęcie budowy.
Pozdrowienia

nowaczka
31-01-2004, 14:09
Bank wymagał kosztorysu przy udzielaniu kredytu z Kasy Mieszkaniowej.Przygotował nam go kierownik budowy i bank nie miał rzadnych obiekcji.Już dokłądnie nie pamiętam ile płaciliśmy ale coś do 100zł.

RomanW
02-02-2004, 23:33
Możesz zlecić spoorządzenie kosztorysu zawodowemu kosztorysantowi. Ja od tego zaczynam budowę. Samemu nie jesteś w stanie tego policzyć.... bo tam jest mnóstwo jakiś norm, przeliczników itd itd. Za gotowy kosztorys u nas płaci się 200-250 PLN. Myślę, że warto to zlecić, bo cena niezbyt wygórowana i sam będziesz się orientował jakie koszty Cię jeszcze czekają. Choć są też opinie, że kosztorysy to pisanina "patykiem na wodzie".....

Powodzenia
Witam!
Można prosić o namiary na kosztorysanta?

Pozdrowienia
Roman

Piotr M
03-02-2004, 11:58
Witam Cię, ja jestem kosztorysantem.
Jeśli kupiłeś gotowy projekt z jakiegoś biura projektów to możesz od nich kupić kosztorys za około 200 zł. ( maja już gotowe).
Jeśli zlecisz kosztorysantowi zrobienie kosztorysu na podstawie projektu będzie to Cię to kosztowało więcej. Jeśli masz kosztorys ślepy to trochę mniej.
Jeśli robi się szczegółowy kosztorys na podstawie projektu płacisz za pozycję.
W takim kosztorysie masz po kolei kazda robote np. wymurowanie ścian zewnętrznych z bloczków z betonu komórkowego - pozycja pokazuje ile materiału zużyjesz ile zaplacisz za robociznę ile za materiał ile za sprzęt.
Ceny jakie wstawiane sa w kosztorys sa cenami hurtowymu z danego regionu. Mając taki kosztorys lepiej jest planowac budowe, zamieniac materialy zeby bylo taniej itp.
Taki szczegółowy kosztorys domku zawiera około 200 pozycji.
Jeśli jest robiony tylko na podstawie projektu to w zależności od kształtu i wielkości domu kosztuje u mnie w granicach 500 -1000 zł.
pozdrawiam
507 124 788

jarpol
03-02-2004, 15:28
="RomanW Można prosić o namiary na kosztorysanta?
pracujemy przy pomocy poczty polskiej i kurierow
wystarczy zadzwonic

RomanW
04-02-2004, 21:56
Dziekuję za informacje!

Pozdrowienia
Roman

freshman
19-02-2004, 13:56
Ja stoję przed wyborem ekipy i mam już co najmniej jeden, ale sporządzony PROFESJONALNIE kosztorys. Obejmuje materiały, robociznę i sprzęt + narzuty. Zajmuje ponad 20 stron a zrobiony.... gratis!!!
Tak profesjonalni wykonawcy podchodzą do sprawy!

Błażej
13-03-2004, 19:12
:-? Chcałbym was też poprosić o pomoc. Szukam kosztorysu na podkładkę albo kogoś kto mi taki kosztorys zrobi. Potrzebuję go dla banku (PKO BP). Dali mi w banku jednostronicowy formularz takiego koszorysu. Wygląda na to, że nie potrzebują zbyt dokładnych danych. Bardzo proszę o informację.
Blazej

botanika
14-03-2004, 14:09
Proszę ,prześlijcie mi projekt [email protected]

jarpol
15-03-2004, 07:25
Proszę ,prześlijcie mi projekt [email protected]





Podaje adres strony z przykladem kosztorysu
http://www.walbar.neostrada.pl/k1.htm lub
http://www.walbar.neostrada.pl/k2.htm